Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 14 Авг 2018, 22:47

без да се караме и да искам да го "вадя голям"...за какви пари става въпрос?

Значи тука 1л. сп. течност е 8€, като купя два са 16€ и най - важното е, че ми е по пътя за в къщи и става бързо. С две думи не губя никакво време. Самата смяна също не е скъпа около 50€, проблемът е, че трябва да оставя колата, после с друга до работа, после пак да отида да я взема и ...предпочитам да си я сменя сам за 1 час, отколкото да се занимавам със сервизи и т.н.

За какви суми става въпрос в България? С две думи струват ли си всичките гимнастики? Лично аз ги оправадам, когато става въпрос за "учебни цели". По този начин съм сменил доста части, само за да видя, дали има някакво влияние.

Но ако става въпрос за търсене на най - евтиното.....не го разбирам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Дискове за Е60

Мнение от Exclusive89 » 14 Авг 2018, 23:42

В България с БМВ течност при последна смяна (преди 4 месеца) струваше 70лв.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 21.07.2014

Re: Дискове за Е60

Мнение от lazomilev » 16 Авг 2018, 16:21

@2bar написа:без да се караме и да искам да го "вадя голям"...за какви пари става въпрос?

Значи тука 1л. сп. течност е 8€, като купя два са 16€ и най - важното е, че ми е по пътя за в къщи и става бързо. С две думи не губя никакво време. Самата смяна също не е скъпа около 50€, проблемът е, че трябва да оставя колата, после с друга до работа, после пак да отида да я взема и ...предпочитам да си я сменя сам за 1 час, отколкото да се занимавам със сервизи и т.н.

За какви суми става въпрос в България? С две думи струват ли си всичките гимнастики? Лично аз ги оправадам, когато става въпрос за "учебни цели". По този начин съм сменил доста части, само за да видя, дали има някакво влияние.

Но ако става въпрос за търсене на най - евтиното.....не го разбирам.

Не си струват, разбира се. Прости в България е нациолен спорт да се спестят 4 лева с цената на всичко...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Дискове за Е60

Мнение от brabusbg » 16 Авг 2018, 21:05

Колеги, трябва да сменям накладки (предни). Оригинални ли да слагам или може да използвам АТЕ примерно? Понеже последния път в сервизав който си правя колата (приятел ми е) ми каза че на поръчани оригинални накладки от БМВ, на тях пише... TEXTAR?!! Та за накладките ... трябва ли "оригинални" или може да избера някакви качествени заместители?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Последна промяна brabusbg на 17 Авг 2018, 10:08, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Дискове за Е60

Мнение от nikola59 » 16 Авг 2018, 22:31

brabusbg написа:Колеги, трябва да сменям накладки (предни). Оригинал и ли да слагам или може да използвам АТЕ примерно? Понеже последния път в сервиза който си правя колата (приятел ми е) ми каза че на поръчани оригинални накладки от БМВ, на тях пише... TEXTAR?!! Та за накладките ... трябва ли "оригинални" или може 7 някаква качествени заместители?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Може и ATE, а за оригиналните не са те излъгали. Ето снимка на оригинални задни за моята:
IMG_0907.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Дискове за Е60

Мнение от laviatan » 20 Авг 2018, 16:04

Може да пише Ате , Текстар и още няколко марки на БМВ накладките . Въпреки това качеството няма нищо общо ;)
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Дискове за Е60

Мнение от snooperchi » 21 Авг 2018, 21:18

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180821/6d79c69f04d3ccd58b81edc61222ff39.jpg А на моите - Jurid - от Мкар Плевен са дискове и накладки.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Дискове за Е60

Мнение от kopi » 27 Авг 2018, 15:57

Да се похваля. Дисковете АТЕ дето се опърдяха минлата година на 3500-4000км , от магазина (Чехия) след 6 месеца най-после ми признаха рекламацията и ме компенсираха на 100%
Новите предни днискове са Rotinger както съм писал по-рано. Вече 14 000 км няма ядове !
Последна промяна kopi на 08 Сеп 2018, 0:05, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Дискове за Е60

Мнение от Tsapo » 07 Сеп 2018, 11:38

И аз заложих на оригинални дискове BMW.
Преди на Е91-та слагах какво ли не (освен оригинал) и се кривяха на 10хил. км.
Беше ми писнало, но я продадох така.
Сега на Е61-та италианеца беше сложил нови дискове и накладки АТЕ, но се изкривиха за отрицателно време.
Пробвах еднократно с изправяне, но ефекта беше положителен само 5хил. км. и после пак криви.
Сега заложих на оригинала, дано да имам късмет и да съм се отървал от този проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Дискове за Е60

Мнение от snooperchi » 19 Окт 2018, 0:53

И аз заложих на оригиналните... и хоп - честито. КРИВИ !
5195км точно съм минал от смяната им. Ще пробвам да ми ги заменят от BMW , но... дали ще има успех - не знам. :|
Мега противно е това... а не съм я ръчкал и спирал като душманин. Изминах си 1000 км с нормално каране... после вече е имало нали по-резки спирания, но никога от 150-200 до 0 яко стъпил на педала...
Смяната им беше с перфектно почистена главина, намазана всичко както трябва... и резултата беше, че изкараха по-малко от едно евтино Брембо дет се вика. :| :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Дискове за Е60

Мнение от Dirty M5 driveR » 19 Окт 2018, 5:44

Да се включа и аз (е39 ръчка) с едни криви оригинални, но закупени не от представителство, а от човек. Смятам, че са истински. Към 6-7к км след смяната имат по 8 стотни биене, което в реалния живот значи, че при спиране с над 120км/ч волана ти чупи ръцете... Под 100 няма драми. Чудя се дали да им пусна по една "стружка" на машина за изправяне на дискове, че ме е страх какви други да си купя. :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Дискове за Е60

Мнение от snooperchi » 19 Окт 2018, 5:45

При нен под 100 много рядко се обаждат, някой път бият... някой път - не. Но 100-120.... си бутват волана.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 19 Окт 2018, 6:21

snooperchi написа:И аз заложих на оригиналните... и хоп - честито. КРИВИ !
5195км точно съм минал от смяната им. Ще пробвам да ми ги заменят от BMW , но... дали ще има успех - не знам. :|
Мега противно е това... а не съм я ръчкал и спирал като душманин. Изминах си 1000 км с нормално каране... после вече е имало нали по-резки спирания, но никога от 150-200 до 0 яко стъпил на педала...
Смяната им беше с перфектно почистена главина, намазана всичко както трябва... и резултата беше, че изкараха по-малко от едно евтино Брембо дет се вика. :| :shock:


ако дисковете са оригинални ми е трудно да си представя, че си ги изкривил.
лично аз виждам няколко варианта:

- дисковете са менте
- неправилен монтаж
- проблем със спирачен апарат
- грешна диагноза

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Дискове за Е60

Мнение от snooperchi » 19 Окт 2018, 6:24

@2bar написа:
snooperchi написа:И аз заложих на оригиналните... и хоп - честито. КРИВИ !
5195км точно съм минал от смяната им. Ще пробвам да ми ги заменят от BMW , но... дали ще има успех - не знам. :|
Мега противно е това... а не съм я ръчкал и спирал като душманин. Изминах си 1000 км с нормално каране... после вече е имало нали по-резки спирания, но никога от 150-200 до 0 яко стъпил на педала...
Смяната им беше с перфектно почистена главина, намазана всичко както трябва... и резултата беше, че изкараха по-малко от едно евтино Брембо дет се вика. :| :shock:


ако дисковете са оригинални ми е трудно да си представя, че си ги изкривил.
лично аз виждам няколко варианта:

- дисковете са менте
- неправилен монтаж
- проблем със спирачен апарат
- грешна диагноза


Менте от Мкар Плевен ако е освен... монтажа си е правилен, защото не монтирам за първи път при този майстор каквото и да е по която и да е от колите ни. Апаратите са раздвижени и не греят иии... диагнозата според мен е тази, защото първо бях с ате, после брембо... и накрая тези. До 5000км няма проблем и след това се почва.
Пуснах един мейл до пичовете от Мкар Плевен... та да видим. Ще ви държа в течение.

Мисля, че с колега от Пловдив, само че на джипка, 3 пъти му сменяха оригинални иии на третият път вече нямаше проблем. Кофти партида.

Другият вариант е да са гуми нещо, защото пък на 105-110 имам някакво леко биене. И сега като премина на зимни... ще си каже. Но са чисто нови от доверен човек много. Освен баланс нещо...
Ще ги проверя днес на машина да видим какво и що.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Дискове за Е60

Мнение от host » 19 Окт 2018, 8:23

не искам да всявам паники и раздори/скандали но ...

и аз си ползвам от години едни и същи сервизи , уж никога не е имало проблеми и т.н. ... обаче от скоро имам възможност (място и инструмент) някои неща да си ги правя сам по собствено желание

вчера подмених предни апарати и дискове с други, едната спирачна тръбичка на преден шофьорски апарат на ръка се развиваше + нито един от апаратите не му бяха гресирани водачите, нито един апарат нямаше медна грес по повърхностите където накладките се движат по апарата, нито един от дисковете не беше обработен отдолу или главината с медна грес ... да спирачките ми си работеха нормално, не съм имал проблеми, не съм кривил, няма тресене .... обаче не е приятно да видиш това (задните аз съм ги сменял и си личат тия неща дори след 1г мивки , а предните също са сменяни тогава и дискове и накладки)

не съм някакъв перфекционист, фантазьор и т.н. ... обаче при такива многократни кривенета на дискове аз бих си свалил сам джантите една по една и огледал внимателно всичко, а ако имам инструменти бих свалил всеки апарат и всеки диск да видя как са били монтирани

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook