Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Дискове за Е60

Мнение от apexs » 09 Ное 2017, 11:36

nikolae написа:Дай отзиви дали има стържене, свирене, скърцане.
Много хора се оплакват напоследък от тази комбинация диск и накладка ATE.



Аз съм с тази комбинация, и няма ядове. Колата спира страхотно .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Дискове за Е60

Мнение от cocosas » 09 Ное 2017, 19:21

vlado6669 написа:
cocosas написа:Днеска взех дискове TEXTAR и ше ги монтирам със старите накладки, които са на 90% .

:nono: Силно препоръчвам да не го правите :idea:


кое ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Дискове за Е60

Мнение от Я.Велинов » 09 Ное 2017, 22:08

cocosas написа:
vlado6669 написа:
cocosas написа:Днеска взех дискове TEXTAR и ше ги монтирам със старите накладки, които са на 90% .

:nono: Силно препоръчвам да не го правите :idea:


кое ?

Да не се монтират стари накладки на нови дискове може би :dunno: ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Дискове за Е60

Мнение от cocosas » 10 Ное 2017, 0:49

Я.Велинов написа:
cocosas написа:
vlado6669 написа:
cocosas написа:Днеска взех дискове TEXTAR и ше ги монтирам със старите накладки, които са на 90% .

:nono: Силно препоръчвам да не го правите :idea:


кое ?

Да не се монтират стари накладки на нови дискове може би :dunno: ....


и аз точно затова питам каква му е логиката на колегата ? Според мен накладките няма да развалят диска понеже са по-меки от него, просто по-бавно ще слегнат. Вместо да улегнат за 50-100 , ще са им нужни сигурно около 300

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Дискове за Е60

Мнение от Я.Велинов » 10 Ное 2017, 7:58

cocosas написа:
Я.Велинов написа:
cocosas написа:
vlado6669 написа:
cocosas написа:Днеска взех дискове TEXTAR и ше ги монтирам със старите накладки, които са на 90% .

:nono: Силно препоръчвам да не го правите :idea:


кое ?

Да не се монтират стари накладки на нови дискове може би :dunno: ....


и аз точно затова питам каква му е логиката на колегата ? Според мен накладките няма да развалят диска понеже са по-меки от него, просто по-бавно ще слегнат. Вместо да улегнат за 50-100 , ще са им нужни сигурно около 300

Аз също не виждам логиката - няма как да навредят на диска накладки, които са на 90% ....но нека все пак колегата се изкаже, може да е имал нещо друго предвид....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Дискове за Е60

Мнение от nikolae » 10 Ное 2017, 8:58

Аз друго исках да попитам. Самата интервенция на дисковете.
Винаги съм смятал, че закърпването на дисковете не е удачно.
Вероятно струва повече от половината цена, на това да се вземе нов диск.
Само се отлага неизбежното, затова питах колко му излезе и къде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Дискове за Е60

Мнение от cocosas » 10 Ное 2017, 10:00

nikolae написа:Аз друго исках да попитам. Самата интервенция на дисковете.
Винаги съм смятал, че закърпването на дисковете не е удачно.
Вероятно струва повече от половината цена, на това да се вземе нов диск.
Само се отлага неизбежното, затова питах колко му излезе и къде.



Аз съм се интересувал от това и ми казаха цена от 20лв на диск
Реших да не се занимавам и си купих нови дискове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Дискове за Е60

Мнение от bioz » 10 Ное 2017, 11:17

cocosas написа:
Я.Велинов написа:
cocosas написа:
vlado6669 написа:
cocosas написа:Днеска взех дискове TEXTAR и ше ги монтирам със старите накладки, които са на 90% .

:nono: Силно препоръчвам да не го правите :idea:


кое ?

Да не се монтират стари накладки на нови дискове може би :dunno: ....


и аз точно затова питам каква му е логиката на колегата ? Според мен накладките няма да развалят диска понеже са по-меки от него, просто по-бавно ще слегнат. Вместо да улегнат за 50-100 , ще са им нужни сигурно около 300


При триенете на накладка и диск, върху диска се "пренася" матрериал от накладката който се наслагва, това се нарича bed in. Когато накладката е ползвана и износена неравномерно е възможно слоя в/у диска също да бъде такъв(на места по дебел и неравномерен) тогава се получава тресене при спиране и според много бг мастори "изкривени са ти дисковете". В крайна сметка всеки сам решава - риск печели риск губи.

Brake Pad & Rotor Bed-In Procedures. All brake pads must be bedded-in with the rotor they will be used against to maximize brake performance. The bedding-in process involves a gradual build up of heat in the rotors and pad compound. This process will lay down a thin layer of transfer film on to the rotor surface.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 2005г.

Re: Дискове за Е60

Мнение от se\/en » 10 Ное 2017, 11:30

nikolae написа:Къде го извърши това и на каква цена ?

Цената беше 80 лв за двата диска + цената на накладките.

Я.Велинов написа:
cocosas написа:
Я.Велинов написа:
cocosas написа:
vlado6669 написа:
cocosas написа:Днеска взех дискове TEXTAR и ше ги монтирам със старите накладки, които са на 90% .

:nono: Силно препоръчвам да не го правите :idea:


кое ?

Да не се монтират стари накладки на нови дискове може би :dunno: ....


и аз точно затова питам каква му е логиката на колегата ? Според мен накладките няма да развалят диска понеже са по-меки от него, просто по-бавно ще слегнат. Вместо да улегнат за 50-100 , ще са им нужни сигурно около 300

Аз също не виждам логиката - няма как да навредят на диска накладки, които са на 90% ....но нека все пак колегата се изкаже, може да е имал нещо друго предвид....


Мое мнение е че накладките се сменят, защото те са деформирани спрямо кривия диск и съответно докато легнат правилно към новия усилието на триене ще е неравномерно спрямо диска и така шанса да прецакаш отново дисковете е почти 100%. Пак казвам това е мое мнение и препоръка на майстора.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Дискове за Е60

Мнение от ildivvy » 10 Ное 2017, 13:02

Аз си мислех,че когато диска се "изкриви",то това е изкривяване в равнината на окръжноста! Набраздяванията по повърхността на диска не са "крив" диск! Когато има набраздявания по диска,то има съответните набраздявания и по накладките! Тогава не е хубаво да се ползват накладките на други дискове! Според мен,ще отнеме много време да се "изгладят" по новия,защото все пак са по-мекия елемент от системата! Набразден диск няма биене и вибрации при каране! Когато е крива равнината на окръжността,то има и вибрации при спиране,но накладките не са набраздени (няма от какво)! При въртенето,диска ги отдалечва от себе си на някои участъци (където е кривото място)! Според мен,такива накладки няма проблем да се сложат на други дискове,след внимателен оглед на износването,и ако е равномернно,всичко е ОК! Това,ако съм разбрал правилно чуденето за двете ситуации!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Дискове за Е60

Мнение от Ненко Вранков » 10 Ное 2017, 17:24

В предвид, че прените накладки на 3 дизел , Ferodo струват около 60-70 лв, каква е идеята на цялата гимнастика и размишления...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 11 Ное 2017, 19:05

темата "оригинални или не дискове и накладки" нямам намерение да я коментирам, всеки си решава сам...

друго ме интересува - какъв пробег минавате с едни накладки и дискове? че всичко е относително и зависи от доста фактори е така, но все пак. Говорим за повече градско каране, извънградско до около 100км/ч и да кажем някоя друга почивка в година (каране на магистрала).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 12 Ное 2017, 22:28

@2bar написа:темата "оригинални или не дискове и накладки" нямам намерение да я коментирам, всеки си решава сам...

друго ме интересува - какъв пробег минавате с едни накладки и дискове? че всичко е относително и зависи от доста фактори е така, но все пак. Говорим за повече градско каране, извънградско до около 100км/ч и да кажем някоя друга почивка в година (каране на магистрала).
От както съм сменил моите 34 000км и никакви ядове до сега. Имам доста екстремни спирания от над 200

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дискове за Е60

Мнение от FaceOff » 16 Ное 2017, 23:18

kopi написа:Колеги, да се оплача! след 6000км хвърлям АТЕ-то отпред! ;( :banghead:

Да уточня - не съм имал екстремни спирания (170-0 и т.н.), не съм ги прегрявал, не съм ги подлагал на големи натоварвания! При студени дискове нямаше никакви симптоми, но след 4то 5то спиране при скорости от около 90км/ч и повече волана вибрираше осезаемо! Това е... връщам ги в магазина, който ще ги върне на производителя и ако се окаже, че са дефектни ще си получа паричките обратно. През това време ми препоръчаха Rotinger - http://rotinger.bg/catalog/products/product/2918-. Засега това.
Колега, сложи ли въпросните дискове, и ако да, би ли споделил как се държат?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Дискове за Е60

Мнение от kopi » 06 Дек 2017, 12:34

FaceOff написа:
kopi написа:Колеги, да се оплача! след 6000км хвърлям АТЕ-то отпред! ;( :banghead:

Да уточня - не съм имал екстремни спирания (170-0 и т.н.), не съм ги прегрявал, не съм ги подлагал на големи натоварвания! При студени дискове нямаше никакви симптоми, но след 4то 5то спиране при скорости от около 90км/ч и повече волана вибрираше осезаемо! Това е... връщам ги в магазина, който ще ги върне на производителя и ако се окаже, че са дефектни ще си получа паричките обратно. През това време ми препоръчаха Rotinger - http://rotinger.bg/catalog/products/product/2918-. Засега това.
Колега, сложи ли въпросните дискове, и ако да, би ли споделил как се държат?


Да сложих ги. Няма ядове. Спират брутално. До преди това никога не ми се беше случвало да задесйтвам ABS-a, а с тези е много лесно, дори и при не толкова рязко спиране.
Сега усещам вибрации в педала, което означавало проблем със задните дискове ми казаха. Явно и задните АТЕ ще се окажат за кофата, но тях немисля да ги пипам за сега. Много ми се насабра.
Все още се опитвам да си върна парите за предните. Да уточня - проблемите с предните започнаха на 4000 км !
В магазина ми правят изречения, че дисковете са си били наред. Проблемите идвали от това, че съм използвал медна паста, която се разширявала при високи температури и предизвиквала луфт и от там вобрации :kuku: :kuku: :kuku: Ако съм бил изчистил добре пастата да съм ги ползвал пак :kuku: :kuku: :kuku: Ще видим как ще свършия тая работа, но няма да се откажа лесно :bang:
Последна промяна kopi на 06 Дек 2017, 21:30, променена общо 2 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook