Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 31.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Mercedes S500 306 к.с.
Мечтае да кара: BMW B7 ALPINA

Re: Дискове за Е60

Мнение от dimi81trov » 20 Яну 2020, 22:58

nickem написа:
dimi81trov написа:Аз звъннах днес на ДаруКар от любопитство и най вече знаейки колко ми излезе смяната на оригиналните дискове и накладки + спирачна течност поръчани от Германия и сменени от известен БМВ майстор в София (1700 лв всичко). А "разбирачите" от ДаруКар първо ми казаха, че по рама ми излизат по-малкия размер дискове, с което се съгласявам, но след като казах на приемчика, че моите са подсилените - предни 348 мм , задни 345 мм дискове, започна да ми казва , че ако ми монтират такива, първо не бил сигурен че ще ми паснат :shock: и второ със сигурност нямало да им важи гаранцията :shock: :shock: :shock: , от което останах като гръмнат. Въпреки това поисках да ми каже каква ще е цената с по-малкия размер "нормални" дискове 324 мм и 320 мм - всичко с работа и смяна на спирачна течност 1626 лв. Предполагам, че цената с подсилените , с които съм ще е с нямалението някъде около 2200 с намалението, тъй като вадейки цените на ДаруКар на подсилените спирачки без отстъпка и без труд са точно 2898 лв. !!! Но не цената е проблема в конкретния случай, а проблема е следния: отива си нормален човечец, който притежава Е60 530d като мойто с подсилени спирачки и разбира се не е запознат, а и не е длъжен с такива подробни детайли относно това, че спирачките биват подсилени и нормални и онези типове от ДаруКар му дават една добра цена от 1626 лв за всичко и човека е щастлив, че си е обслужил колата в официалния сервиз на марката, а всъщност от там даже съм сигурен, че няма да му споменат, че са му махнали по-добрите спирачки и са му сложили по-обикновенните !!! А и какво се случва ако спирачните апарати на подсилените спирачки не пасват на по-нормалните дискове и накладки? За това трябва да кажат по-компетентните има ли такава вероятност, ама ако се случи така, ще ми е интересно какво се случва, или тъй като са му свалили вече износените дискове и накладки, трябва да му преложат нови спирачни апарати за 2 бона примерно !!! Наистина не знам, ама ми е интересно...


Целия тоя рант нещо не го разбрах. 530d s 348мм дискове фабрично поне аз не съм чувал да има. Официалните сервизи дават гаранции за колите, когато са в оригиналния си вид. Ако някой си присади спирачки, турбина или двигател от различен модел.
На мен лично пък ми трабъшутнаха проблем с Комбокса, който дори не е налична екстра за Е60... :)
А на темата с цените, хидравлична рейка за активен волан с помпата стриваше 14070лв... :mhihi: От марката е...



Има колега. Мойта Е60-ка 530d е точно с такива, водят се усилени спирачки предните дискове са 348 мм х 30 мм дебелина, за справка на 535d са 348 мм х 36 мм дебелина, демек не са съвместими. Задните дискове са 345 мм х 24 мм дебелина и за двата модела, но не мога да кажа дали са съвместими, не съм имал 535d. Иначе не знам след като са ми по големи дисковете дали и спирачните апарати са по различни, но факт е, че дори с тотално износени спирачки предни и задни, спираше брутално и не съм усещал вибрации....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Дискове за Е60

Мнение от Exclusive89 » 21 Яну 2020, 8:37

Колега, и аз не знаех за тези дискове до преди няколко месеца, но наистина има. Както е споменал колегата, по-тънки са от дисковете на 535/550.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Дискове за Е60

Мнение от datchko » 21 Яну 2020, 10:15

nickem написа:
dimi81trov написа:Аз звъннах днес на ДаруКар от любопитство и най вече знаейки колко ми излезе смяната на оригиналните дискове и накладки + спирачна течност поръчани от Германия и сменени от известен БМВ майстор в София (1700 лв всичко). А "разбирачите" от ДаруКар първо ми казаха, че по рама ми излизат по-малкия размер дискове, с което се съгласявам, но след като казах на приемчика, че моите са подсилените - предни 348 мм , задни 345 мм дискове, започна да ми казва , че ако ми монтират такива, първо не бил сигурен че ще ми паснат :shock: и второ със сигурност нямало да им важи гаранцията :shock: :shock: :shock: , от което останах като гръмнат. Въпреки това поисках да ми каже каква ще е цената с по-малкия размер "нормални" дискове 324 мм и 320 мм - всичко с работа и смяна на спирачна течност 1626 лв. Предполагам, че цената с подсилените , с които съм ще е с нямалението някъде около 2200 с намалението, тъй като вадейки цените на ДаруКар на подсилените спирачки без отстъпка и без труд са точно 2898 лв. !!! Но не цената е проблема в конкретния случай, а проблема е следния: отива си нормален човечец, който притежава Е60 530d като мойто с подсилени спирачки и разбира се не е запознат, а и не е длъжен с такива подробни детайли относно това, че спирачките биват подсилени и нормални и онези типове от ДаруКар му дават една добра цена от 1626 лв за всичко и човека е щастлив, че си е обслужил колата в официалния сервиз на марката, а всъщност от там даже съм сигурен, че няма да му споменат, че са му махнали по-добрите спирачки и са му сложили по-обикновенните !!! А и какво се случва ако спирачните апарати на подсилените спирачки не пасват на по-нормалните дискове и накладки? За това трябва да кажат по-компетентните има ли такава вероятност, ама ако се случи така, ще ми е интересно какво се случва, или тъй като са му свалили вече износените дискове и накладки, трябва да му преложат нови спирачни апарати за 2 бона примерно !!! Наистина не знам, ама ми е интересно...


Целия тоя рант нещо не го разбрах. 530d s 348мм дискове фабрично поне аз не съм чувал да има. Официалните сервизи дават гаранции за колите, когато са в оригиналния си вид. Ако някой си присади спирачки, турбина или двигател от различен модел.
На мен лично пък ми трабъшутнаха проблем с Комбокса, който дори не е налична екстра за Е60... :)

А на темата с цените, хидравлична рейка за активен волан с помпата стриваше 14070лв... :mhihi: От марката е...


Има при 530д - 348х30мм са. При 535 са 348х36мм.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Дискове за Е60

Мнение от nickem » 21 Яну 2020, 17:37

Хм, прави сте.
В такъв случай какво излиза по VIN е въпроса. В RealOEM по VIN-a ще излезе с какви дискове е оригинално, Дару или друг сервиз няма как да спорят с това.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Дискове за Е60

Мнение от Ненко Вранков » 22 Яну 2020, 8:49

Е ти няма как да сложиш по-дебели така или иначе... супорта и апарата са надписани по принцип ...

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.11.2009
Пол: Мъж
Кара: E60 550i LCI

Re: Дискове за Е60

Мнение от quelio » 03 Фев 2020, 14:40

zAcK написа:Да попитам, някой възползвал ли се е от офертите на Дарукар за смяна на спирачки "39 % отстъпка от цените на спирачни дискове и накладки". Има я публикувана в Основния форум. Предните дискове така излизат 730 лева, което е доста добре :bchug: Интересно ми е, дали продават дисковете с такава отстъпка, или ще искат те да ги сменят и ще ми набият още 200-300 лева за труд :mhihi:

Миналата есен на мен ми дадоха цена за дискове и накладки + смяна = 1500лв, а попитах каква е цената само да си ги купя от тях и отговора беше - 2300 (или нещо подобно)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Дискове за Е60

Мнение от Monky » 10 Мар 2020, 12:42

Здравейте,

Може ли да споделите по-дългосрочен опит с ATE Power Disk и накладки или Zimmermann? Гледам отзивите са доста негативни, но може и да са се променили нещата.

Също някой има ли опит с EBC Premium дискове и Greenstuff накладки?

Колата я взех с перфорирани Zimmermann дискове и зверски тресе при спиране и искам да ги сменя, но не ми се скача на оригинални.

Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Дискове за Е60

Мнение от astrapower » 10 Мар 2020, 17:33

Не ти се "скача", но е най-добрия вариант да няма вибрации и всичко да работи така както трябва. Другото е компромис, и аз ще сменям моите АТЕ Power, боклуци излязоха. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Дискове за Е60

Мнение от Monky » 10 Мар 2020, 18:40

astrapower написа:Не ти се "скача", но е най-добрия вариант да няма вибрации и всичко да работи така както трябва. Другото е компромис, и аз ще сменям моите АТЕ Power, боклуци излязоха. :yes:


Това да няма читава афтърмаркет алтернатива е абсолютна главоблъсканица. На Е39 съм карал хиляди километри с АТЕ без никакви проблеми.

Естествено за ОЕМ получих оферта от 1200 лв с накладки и смяна от дилър. Направо "без пари". За справка на F10 също са толкова.

Остава да видим тези EBC дискове..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Дискове за Е60

Мнение от mu6a4 » 11 Мар 2020, 0:02

Monky написа:
astrapower написа:Не ти се "скача", но е най-добрия вариант да няма вибрации и всичко да работи така както трябва. Другото е компромис, и аз ще сменям моите АТЕ Power, боклуци излязоха. :yes:


Това да няма читава афтърмаркет алтернатива е абсолютна главоблъсканица. На Е39 съм карал хиляди километри с АТЕ без никакви проблеми.

Естествено за ОЕМ получих оферта от 1200 лв с накладки и смяна от дилър. Направо "без пари". За справка на F10 също са толкова.

Остава да видим тези EBC дискове..


И аз получих оферта от дилър за ~1250лв, която в последствие излезна ~1750лв. Предни дискове, предни накладки, задни накладки, спирачна течност и "труд" на 535d. Труд е в кавички защото главините не са видяли една телена четка даже при смяната на дисковете + незатегната пробка на единия апарат. Малко несериозно на фона на общата цена. Иначе намалението си беше реално.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 22.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d e60

Re: Дискове за Е60

Мнение от benza032 » 11 Мар 2020, 10:37

Здравейте,
И аз да споделя...
Колата я имам от около две години. Като я взех беше с дискове, на които пише БМВ и накладки АТЕ, като изглеждаха нови. Не тресеше и нямаше никакви вибрации. След около 15000 км. започнах да усещам леко биене във волана при натискане на спирачките, което с времето започна да се усилва според мен. Ходих при няколко майстори, които гледаха предницата и всички констатираха, че няма от какво друго да е освен от криви дискове. Реших да шлайфайм дисковете на място ( за което после съжалих 100 пъти) така или иначе тогава нямаше какво да губя. Без никакъв резултат дори и веднага след процедурата.
Купих нови дискове най-евтините, които успях да намеря + накладки нови АТЕ и всичко "заспа".
До тук 2000 км без никакъв проблем.
Всеки може сам да си направи изводите.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Дискове за Е60

Мнение от astrapower » 11 Мар 2020, 20:00

E, покарай още малко и отново пиши какво е състоянието. Радвам се да си попаднал на читави бройки и да нямаш повече проблеми.:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Дискове за Е60

Мнение от ///M Power » 12 Мар 2020, 0:23

benza032 написа:Здравейте,

До тук 2000 км без никакъв проблем.
Всеки може сам да си направи изводите.


Изводите са, че за 2000 км не можеш да направиш изводи, мога са да пожелая да нямаш проблем.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 22.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d e60

Дискове за Е60

Мнение от benza032 » 12 Мар 2020, 10:57

Да така е 2000 км нищо не са ... Но дискове, на които пише BMW и изглеждат оригинални и нови да се изкривят за 15х.км ми се вижда меко казано не нормално. И примерно като си купя оригинални за една торба пари и се изкривят пак за 10-15х.км ще се . Според мен всичко е до качество на изработката. До сега съм имал 6 различни вида и марки коли като съм минал с тях 600хил.км.+ и не ми се е случвало такова нещо с моя стил на шофиране.
Тези съм ги купил от немския ибей и имат 6м. Money Back guarantee и 3г. Гаранция, квото и да значи това. Ако се наложи старите мисля да ги мина още един път при Чарлито на Формулата да видя дали ще има някъв ефект.
Поздрави!


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Дискове за Е60

Мнение от Monky » 12 Мар 2020, 13:27

И все пак никой ли не е слагал EBC?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook