проблем с климатик

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: проблем с климатик

Мнение от nikolae » 23 Яну 2014, 15:07

Trixster написа:Добри новини, може ли да споделиш някакви снимки и какво точно си сменил на платката, ако имаш и дали е имало някакви белези които те накараха да смениш ?


Здрасти,
Не можах да го сваля. Ако имаш инструменти да го свалим и да го разгледаш ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: проблем с климатик

Мнение от Trixster » 23 Яну 2014, 15:52

Мерси. Идеята ми беше ако имаш снимки темата да стане по-полезна за вбъдеще, ако някой има подобен проблем.
Предполагам, че няма много транзистори и кондензатори на платката.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 29.03.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 e60
Мечтае да кара: BMW f10

Re: проблем с климатик

Мнение от a.penev_fisk » 10 Май 2014, 23:22

И аз го имам същия проблем с топлото и студеното. След като замерих този Ел. Клапан се указа, че към него идват само 5 волта, а трябва да са 12 нали? Само да подчертая, че моята е с една бубинка защото съм виждал има и с две. Та въпросът ми е след като при мен е занижен волтажа дали ще се окаже същото нещо? Или да взема да я закарам направо на диагностика?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: проблем с климатик

Мнение от adovet » 11 Май 2014, 12:06

a.penev_fisk написа:И аз го имам същия проблем с топлото и студеното. След като замерих този Ел. Клапан се указа, че към него идват само 5 волта, а трябва да са 12 нали? Само да подчертая, че моята е с една бубинка защото съм виждал има и с две. Та въпросът ми е след като при мен е занижен волтажа дали ще се окаже същото нещо? Или да взема да я закарам направо на диагностика?

Виж я на диагностика. Би трябвало да изпише грешката

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 10.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: на 1.20 лв/л нафта :(
Детайли за колата: италианка на реални 120 000 км.

Re: проблем с климатик

Мнение от cerber_91 » 26 Май 2014, 12:02

Извинявам се, че изравям темата, но и при мен има подобен проблем.
Този транзистор къде е точно? И можеш ли да си спомниш номенклатурния му номер?
И може би най-тъпия въпрос: кой е модула за управление?

Едит: закарах я на сервиз, нямаше капка фреон в системата. Обаче не духа равномерно от духалките. При максимална сила, най-лявата духалка духа супер слабо. Лявата централна духа много силно, дясната централна по-слабо, най-дясната също като най-лявата духа много слабо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: проблем с климатик

Мнение от themoldestone » 20 Юли 2015, 18:51

Колеги, утре мисля да отида на една диагностика + зареждане на климатик. Отивам по-скоро за профилактика, предполагам, че фреона е понамалял, може да ми се струва ама не духа толкова хладно като преди. Също така мисля да ги помоля да почистят тръбите с препарат. Някакви съвети - заслужава ли си, да се занимавам ли?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: проблем с климатик

Мнение от netmurder » 20 Юли 2015, 19:51

themoldestone написа:Колеги, утре мисля да отида на една диагностика + зареждане на климатик. Отивам по-скоро за профилактика, предполагам, че фреона е понамалял, може да ми се струва ама не духа толкова хладно като преди. Също така мисля да ги помоля да почистят тръбите с препарат. Някакви съвети - заслужава ли си, да се занимавам ли?

Моят съвет колега е да ти проверят системата дали от някъде изпуска фреон, защото няма как е така си да намалява!!! Аз до сега и първото, сега и второ БМВ нито съм ги зареждал, нито съм ги проверявал и си духат много студено...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: проблем с климатик

Мнение от themoldestone » 20 Юли 2015, 20:25

Момчето по телефона ме посъветва, че фреона се изпарява и дори и да няма теч, е нормално с годините да намалее. Въпроса ми по-скоро е дали от такава манипулация няма да си създам някакви усложнения и грижи, или реално ще е само за добро?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: проблем с климатик

Мнение от memorex » 20 Юли 2015, 20:27

themoldestone написа:Колеги, утре мисля да отида на една диагностика + зареждане на климатик. Отивам по-скоро за профилактика, предполагам, че фреона е понамалял, може да ми се струва ама не духа толкова хладно като преди. Също така мисля да ги помоля да почистят тръбите с препарат. Някакви съвети - заслужава ли си, да се занимавам ли?

Профилактиката е препоръчителна но това за тръбите аз лично не го разбрах.От какво да ги почистят?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: проблем с климатик

Мнение от themoldestone » 20 Юли 2015, 20:28

Разни утайки, боклуци, миризми и т.н...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: проблем с климатик

Мнение от memorex » 20 Юли 2015, 20:41

Не съм виждал хладилна система с отлагания по тръбите ,обикновено са кристално чисти.Мисля че ако ти сменят маслото и допълнят фреона /ако е нужно/ще стане достатъчно добре.Но нека колегата Oci се изкаже .

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 19.12.2013

Re: проблем с климатик

Мнение от Jorko007 » 21 Юли 2015, 8:51

Колега,
нормално е климатика да губи по около 50 мл. фреон на година. До колкото си спомням в системата се събират около 700-720 мл. фреон. Ако не си правил профилактика отдавна може да е спаднал и затова не духа студено. При останали около 200-250 мл. можеш да забравиш за студеното :D
Важното е все пак да проверят дали има останал фреон в системата, щото ако хич няма вече е лошо - значи има теч.
Профилактика е хубаво да се прави на всеки 2 години.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: проблем с климатик

Мнение от themoldestone » 21 Юли 2015, 10:10

Днес бях на въпросната профилактика. Източиха фреона - имаше точно 420гр (40% < от нормалното). След рециклиране на фреона, си заредиха необходимото количество + масло, Измерихме температурата на въздуха, идващ от климатика в спряло положение на автомобила - 8.5˚. Всичко на всичко съм доволен, че я свърших тая работа, че като е намалял фреона се товари компресора, не духа толкова студено в горещините и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: проблем с климатик

Мнение от oci » 21 Юли 2015, 13:16

memorex написа:Не съм виждал хладилна система с отлагания по тръбите ,обикновено са кристално чисти.Мисля че ако ти сменят маслото и допълнят фреона /ако е нужно/ще стане достатъчно добре.Но нека колегата Oci се изкаже .


Почистват се въздуховодите и изпарителя там се отлагат и развъждат бактерий и от тях реално е миризмата на чорапи.
Иначе във самите тръби в които минава хладилния агент няма как да има такива отлагания, ако има такива неща ще направи тапа и ще се запуши виждам съм такива неща при коли които са били разглобени дълго време и системата е била отворена, но не ми се вярва някой да сглоби така колата, най-малкото ще се пусна едно почистване на системата и ще смени дехидратора.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: проблем с климатик

Мнение от pinko_23 » 23 Ное 2017, 21:26

cerber_91 написа:Извинявам се, че изравям темата, но и при мен има подобен проблем.
Този транзистор къде е точно? И можеш ли да си спомниш номенклатурния му номер?
И може би най-тъпия въпрос: кой е модула за управление?

Едит: закарах я на сервиз, нямаше капка фреон в системата. Обаче не духа равномерно от духалките. При максимална сила, най-лявата духалка духа супер слабо. Лявата централна духа много силно, дясната централна по-слабо, най-дясната също като най-лявата духа много слабо.



Следя темата, имам подобен проблем, смених електромагнитните клапани с чисто нови и пак от едната страна духа топло само от духалката на предният прозорец. Къде е този транзистор и как се сменя.
Няма начин да няма начин

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook