Търся тяло от пеперудка

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 12.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530 d Auto '04

Търся тяло от пеперудка

Мнение от zdravko555 » 01 Сеп 2013, 18:57

Здравейте,
четейки тук разбирам какви неприятности може да направи счупена пеперудка, и как масово ги премахвате, е и аз смятам да направя това.
Понеже не ми се чака доставка а и имам възможност да си ги направя сам на работата, и за да не губя време с разглобен двигател, търся някой колега който си ги емахнал и ги е запазил една бройка за мостра за стругаря.
С същия успех може да стане и по чертежче ако на някой му се занимава да свали размерите.
Но има една уловка четох,че са 2 вида малки и големи, мойте от кой размер ще са?

пп намерих една схема ама дали ще ми паснат после
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Търся тяло от пеперудка

Мнение от Borymeckata » 01 Сеп 2013, 22:35

Тапата на чертежа е от "малките" - ф22мм. "Големите" мисля, че бяха ф33мм. Какви точно са твоите Колега, друг човек не може да ти каже, защото може целият колектор да е сменяван някога през годините. Ако твоите са "големи" (ф33мм.) и наистина си решил да ги махаш, мога направо да ти дам тапите, които сам си направих от оригиналните "пеперудки" и с които карах една година. После си сложих купешки алуминиеви тапи и сега съм с тях. Ако те интересува - тук съм писал на "пеперудките":

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=126&t=343948

Аз също мислех да си направя, защото 90 лева ми се сториха много за 6-те тапи. Но правенето им се каза не чак толкова просто, не намерих майстор и накрая си ги купих... Успех!
Excellent! Steven is my name!

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Търся тяло от пеперудка

Мнение от ///M_Martin » 02 Сеп 2013, 16:49

има вероятност ако преправиш оригиналните тапи да протече.Мой съвет купи си алуминиеви.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook