Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D

Re: Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

Мнение от eko2282 » 25 Мар 2016, 15:46

Здравейте колеги,

Онзи ден бях при майстора зареди един маркуч. Той също време реши да чисти ЕГРто. Той ми е казал че пускаше вредни газове на вътре и от 2те страни го затворил. Сега се чудя дали е вредно на турбото както съм чел в горния пост..ДПФ и катализатор са махнати. На време като беше махнат ДПФ също беше отстранили ЕГР. Като отмени 2те страни от ЕГР, кво ще работи оттук нататък по него не мога да разбера.. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 7.01.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

Мнение от Balflear » 11 Авг 2019, 8:35

Здравейте колеги,
Да се включа и аз към торбата от проблеми :)
При мен се получи нещо много странно, както си карах и усетих че колата не върви както трябва и изведнъж просто "умря" на сфетофар(на място) при подаване на гас нищо не се случва, колата не помръдва.

Закарах я на диагностика и излезна същата грешка, като на колегата 4501 Exhaust-gas Recirculation error
Смених дебитомер и егр, дросел клапата е нова и тя, няма промяна пак не може да се кара и нз от какво може да е проблема.
На даигностика показва само тази грешка.


Съмнявам се в слаб вакум или запушен щутцер, понеже има вакум но нз дали е достатъчен за да затвори егр-а.

В момента съм изкаръл вакум маркуча от егр-а и съм го затапил до намиране на решение, така поне може да се кара колата( Е60 530XD LCI)

П.С.
Къде точно се намира вакум клапана и този щутцер

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

Мнение от sssssl » 11 Авг 2019, 13:11

Твърд противник съм , що се отнася до премахване на ДПФ и кат., но за премахване на ЕГР съм на друго мнение.
Махнахме го с помощта на колегата vld, за което много благодаря! Колата стана по-отзивчива в ниските, а дали повече замърсява...и Господ не знае :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

Мнение от zAcK » 22 Окт 2019, 22:09

sssssl написа:Твърд противник съм , що се отнася до премахване на ДПФ и кат., но за премахване на ЕГР съм на друго мнение.
Махнахме го с помощта на колегата vld, за което много благодаря! Колата стана по-отзивчива в ниските, а дали повече замърсява...и Господ не знае :mhihi:


Тази вечер, след като го обсъдих с колегата vld се свързах с препоръчания ми от него човек от Рудозем,
който прави китовете за премахването на ЕГР-а и се надявам до няколко дни и аз да съм без тая безумна гад :mhihi:
Ще ми пълни със сажди горивната смес и колектора, мамицата му и зла гад :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

Мнение от datchko » 23 Окт 2019, 8:49

zAcK написа:
sssssl написа:Твърд противник съм , що се отнася до премахване на ДПФ и кат., но за премахване на ЕГР съм на друго мнение.
Махнахме го с помощта на колегата vld, за което много благодаря! Колата стана по-отзивчива в ниските, а дали повече замърсява...и Господ не знае :mhihi:


Тази вечер, след като го обсъдих с колегата vld се свързах с препоръчания ми от него човек от Рудозем,
който прави китовете за премахването на ЕГР-а и се надявам до няколко дни и аз да съм без тая безумна гад :mhihi:
Ще ми пълни със сажди горивната смес и колектора, мамицата му и зла гад :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Точно е момчето :yes:
Единствено няма едно ухо, което самия ЕГР има и влиза болта на кората на двигателя и там ти остава без да е захванато.
Аз лично за близо година не съм чул да трака самата кора от вибрациите, така че реално е все тая дали има или няма ухо за болта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

Мнение от sssssl » 23 Окт 2019, 9:38

Всичко хубаво, но при мен , след махането на ЕГР, не може да се осъществи нормална регенерация на ДПФа.
Тръгва регенерация и след няколко секунди спира, след малко пак тръгва и пак спира...... :dunno:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

Мнение от zAcK » 23 Окт 2019, 11:25

datchko написа:Единствено няма едно ухо, което самия ЕГР има и влиза болта на кората на двигателя и там ти остава без да е захванато.
Аз лично за близо година не съм чул да трака самата кора от вибрациите, така че реално е все тая дали има или няма ухо за болта.


Вече имало нов дизайн, който включва въпросното ухо за захващане на кората. Ще го снимам като дойде.
Вероятно утре ще е при мен комплектът :ok: Като гледам клиповете, доста качествено изглежда,
а и предпочитам да си дам парите на някой от България, не на разни китайци :ok:

---------------

Някой знае ли това така ли трябва да изглежда. Сега го видях, като тръгнах да снимам ЕГР-а, да го пращам на човека от Рудозем :confused:
Определено ми изглежда счупено и взех да се притеснявам :confused: За какво всъщност е тая дупка там?
Като махам ЕГР-а ще мога да видя реално дали дърпа въздух от там, но ако някой има идея за чий е тая гад пльосната на колектора :mhihi:

Изображение

Изображение

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

Мнение от datchko » 23 Окт 2019, 12:16

Ако не беше питал, вероятно и нямаше да го забележа никога :mhihi:
Иначе номера на колектора е 11617800585 и в интернет всички имат такова.
Явно е заводско, но не знам за какво е ... довечера ще проверя при мен как е и дали има нещо там.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

Мнение от zAcK » 24 Окт 2019, 11:42

Пристигна EGR delete kit-а от Рудозем. С нов дизайн е, за да може да се захване кората.

Пак да попитам, някой има ли идея каква е тая дупка от горния пост, че взех да се притеснявам? :confused:

Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна zAcK на 24 Окт 2019, 13:02, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

Мнение от spacepl » 24 Окт 2019, 12:05

В тази дупка не се ли натъпкваше една пластмасова щипка, която държи кабела на дросела?
Аз ползвах китайски кит за ЕГР-а и съм си доволен. Моя е като този : https://www.ebay.co.uk/c/1028382735
Охладитела на ЕГР-а съм го премахнал изцяло и съм запушил двата маркуча за антифриз. Вече 6-7 хиляди километра няма драма.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

Мнение от zAcK » 24 Окт 2019, 12:09

spacepl написа:В тази дупка не се ли натъпкваше една пластмасова щипка, която държи кабела на дросела?


Нямам идея, та ако някой може да провери, ще съм благодарен. Очевидно е счупено нещо там и ме съмнява, да не дърпа въздух през тази дупка :dunno:
Само дето в момента нямам време да разглоавам и ще го оставя за уикенда. Но ако дърпа въздух, ще трябва да видя как да го запуша :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

Мнение от spacepl » 24 Окт 2019, 13:16

Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с EGR - Exhaust recirculation regulation

Мнение от vld » 06 Ное 2019, 9:53

zAcK написа:
datchko написа:Единствено няма едно ухо, което самия ЕГР има и влиза болта на кората на двигателя и там ти остава без да е захванато.
Аз лично за близо година не съм чул да трака самата кора от вибрациите, така че реално е все тая дали има или няма ухо за болта.


Вече имало нов дизайн, който включва въпросното ухо за захващане на кората. Ще го снимам като дойде.
Вероятно утре ще е при мен комплектът :ok: Като гледам клиповете, доста качествено изглежда,
а и предпочитам да си дам парите на някой от България, не на разни китайци :ok:

---------------

Някой знае ли това така ли трябва да изглежда. Сега го видях, като тръгнах да снимам ЕГР-а, да го пращам на човека от Рудозем :confused:
Определено ми изглежда счупено и взех да се притеснявам :confused: За какво всъщност е тая дупка там?
Като махам ЕГР-а ще мога да видя реално дали дърпа въздух от там, но ако някой има идея за чий е тая гад пльосната на колектора :mhihi:

Изображение

Изображение

Изображение

Фабричен отвор е това и няма нищо в него не го мисли.
Ти ако имаш такава дупка отворена в колектора няма да можеш да си познаеш къде е мотора от масло, като отвориш капака :mhihi:
Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook