Изписване на грешка - high rate of battery discharge

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от eko2282 » 06 Апр 2016, 8:29

Проблема пак продължава.. Като не я карам един ден пак мизерия и изписва грешката. Може ли да ми препоръчате къде мога да измеря консумация за ток събота или неделя в София? :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от rafa224 » 06 Апр 2016, 12:43

И аз имах подобен проблем като бях сложил един мултимедия интерфейс. Свързах го на пин 13(автоматична антена) и всичко след това беше ок.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от djerityyy » 09 Сеп 2017, 17:14

Здравейте колеги,днес сутринта ми изписа high battery discharge" като това се сличва за първи път,никога не съм имал проблем с тоците по колата до сега...Като причина ми идва на ум,че тези дни блутуута не работи и немога да го активирам и свържа с телефона..не знам дали има връзка едното с другото,но друго не се сещам.Миналата година смених алтернатора и проблеми и грешки не съм имал..до днес.Моля дайте идеи къде да търся проблема и ако може да ме насочите къде се намира този блутуут модул за да го изключа ако е възможно,понеже така и така не го ползвам а сега и даде фира.Забравих да споделя че акумулатора е на поне 4 години,но това не е грешка за тръгнал акумулатор а за утечка..прав ли съм?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от adovet » 10 Сеп 2017, 7:22

djerityyy написа:Здравейте колеги,днес сутринта ми изписа high battery discharge" като това се сличва за първи път,никога не съм имал проблем с тоците по колата до сега...Като причина ми идва на ум,че тези дни блутуута не работи и немога да го активирам и свържа с телефона..не знам дали има връзка едното с другото,но друго не се сещам.Миналата година смених алтернатора и проблеми и грешки не съм имал..до днес.Моля дайте идеи къде да търся проблема и ако може да ме насочите къде се намира този блутуут модул за да го изключа ако е възможно,понеже така и така не го ползвам а сега и даде фира.Забравих да споделя че акумулатора е на поне 4 години,но това не е грешка за тръгнал акумулатор а за утечка..прав ли съм?
Откачи блутута

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от djerityyy » 10 Сеп 2017, 11:18

А модула е в дъното на багажника под корите нали?
Вчера отварях под резервната гума,но на блутуута е до седалките предполагам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от djerityyy » 10 Сеп 2017, 12:12

20170910_121121.jpg

Разкачих го,че да видим утре дали ще даде грешка отново...А ако го сменя с втора ръка трябва ли му обучение ?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от shkata » 11 Сеп 2017, 13:54

Колега , най- добре хвани и измери каква точно е консумацията като заспива колата.Няма смисъл купуваш модули на сляпо.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.07.2017
Пол: Мъж
Кара: Е60
Мечтае да кара: F90 M5

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от inedkov777 » 10 Окт 2017, 20:08

Здравейте. Нов съм в семейството на Бмв. На скоро си купих и аз една красавица 530д. И на мен ми излиза същото съобщение. Та въпроса ми е как точно да замеря отечката при заспала кола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от adovet » 11 Окт 2017, 11:21

inedkov777 написа:Здравейте. Нов съм в семейството на Бмв. На скоро си купих и аз една красавица 530д. И на мен ми излиза същото съобщение. Та въпроса ми е как точно да замеря отечката при заспала кола.

с мултицет на клемата на акумулатора

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от pinko_23 » 11 Окт 2017, 12:04

Здравейте колеги

Аз също съм в лев инс и има въпросният чип за проследяване, онзи ден си смених акумолатора, че TOPLA 95 ампера умре. Доста се чудих какъв да си взема, и накрая си закупих BANNER 92 ампера AGM колата няма стп старт система пусков ток 850 ампера цената е малко висока 350 лв. но е по добрият вариант от 100 ампера обикновен. Този AGM се води гелов и силов акумолатор, от магазина ми обясняваха как тези коли имат много електроника и смучат яко ток. Да учотня не съм имал посоченият проблем просто споделям опит с акумолатор. Успех
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от PolandBall » 13 Окт 2017, 2:25

На скоро и аз се сблъсках с тоя пробем. На тръгване за работа, запалих колата и ми излезе съобщние "Increased battery discharge". Викам си, най-вероятно акумулатора е за смяна и потеглих без проблеми. В обедната почивка реших да отида до колата и да е запаля да видя дали пак ще изкара това съобщние. Качвам се, слагам ключа, натискам старт и НИКОЙ. Съответно предположих, че акумулатора е дал фира окончателно и след работа ще пробваме с колегата да подаде ток да запаля. Върнах се в офиса, направих едно проучване от къде може да е тоя проблем и се оказа върпосния IBS. След като разкачих синята букса която реално е дейтата която сензора подава към колата, запали без никакви проблеми. Та ако попаднете в ситуация в която колата да отказва да запали, пробвайте да откачите или IBS-а или кабела със синята букса и пробвайте пак да запалите.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 22.02.2019

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от ultramik » 02 Май 2019, 15:42

При мен нещата са доста странни. След въпросната грешка "increase battery discharge", колата беше угаснала. Все пак и дадох ток с жици. Избързах като си купих нов акумулатор. Сложих го и нещата пак са такива. Показва се въпросната грешка и ми рестартира харча на бензин на компа и часовника с датата. Някакви идеи от къде може да идва тази постоянна грешка и наистина ли има нещо, което харчи тока (нищо не съм правил на колата, за да се появи тази грешка)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от landolin » 09 Май 2019, 15:57

При мен същата грешка излизаше при всяко първо палене за деня - проблема беше от добавенo в Италия GPS проследяващо устройство с Li-ion батерия, която беше заминала и очевидно постоянно дърпаше ток в опит да се зареди.

Устройството го намерих съвсем случайно зад таблото с километража и след като го махнах повече не ми се е появявала тази грешка. Това може да се получи и от други подобни присаждани модули, които са заминали или не са подходящи - само да допълня, че в момента на колата има няколко други допълнителни модули слагани от мен и няма проблем с "increase battery discharge".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от pinko_23 » 22 Май 2019, 9:24

Ето как се хваща утечка https://www.youtube.com/watch?v=RRSogVugYSA
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.01.2017
Пол: Мъж

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от Ergin E60 » 03 Юни 2019, 19:00

Пробвайте да изключите платката за дисплея , която се намира под резервната гума до парк тропик платката. При мен се получи. Оставям колата цяла седмица без да я карам. За век една монтира букса та на платката , не дава грешка и пали с голяма мощност

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook