Изписване на грешка - high rate of battery discharge

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от shkata » 07 Мар 2016, 15:33

Значи колега, според мен нещо се бъркаш - 1 ампер има 1000 милиампера. Няма как да имаш консумация 0.25 милиампера . Ако оставиш един оловно киселинен акумулатор без да е свързан с каквото и да е той ще се саморазрежда с някакъв темп от ... да кажем 70 милиампера на ден или грубо или близо 3 милиампера на час. Очевидно цифрите не са така. Може би искаш да кажеш 25 милиампера, но това пак е много.Може би не сте изчакали колата да заспи хубаво.
Според мен какво е станало. Акумулатора ти не е бил зареден на 100% (а може и да не е първа младост).Бил е примерно на 70-80%.След това там са отваряли затваряли врати, не се знае колко време е бил с махната клема,колко време със сложена, заключвали са , отключвали са, палили са пробно и т.н..И са го бутнали доста.След това ти едва ли си карал колата достатъчно че да се зареди акумулатора.Той си стои в недозаредено състояние и тая грешка ти излиза от време навреме....
Възможно е ако го свалиш и заредиш хубаво, да се окаже че нямаш проблем...Струва си да пробваш :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от eko2282 » 07 Мар 2016, 15:55

shkata написа:Значи колега, според мен нещо се бъркаш - 1 ампер има 1000 милиампера. Няма как да имаш консумация 0.25 милиампера . Ако оставиш един оловно киселинен акумулатор без да е свързан с каквото и да е той ще се саморазрежда с някакъв темп от ... да кажем 70 милиампера на ден или грубо или близо 3 милиампера на час. Очевидно цифрите не са така. Може би искаш да кажеш 25 милиампера, но това пак е много.Може би не сте изчакали колата да заспи хубаво.
Според мен какво е станало. Акумулатора ти не е бил зареден на 100% (а може и да не е първа младост).Бил е примерно на 70-80%.След това там са отваряли затваряли врати, не се знае колко време е бил с махната клема,колко време със сложена, заключвали са , отключвали са, палили са пробно и т.н..И са го бутнали доста.След това ти едва ли си карал колата достатъчно че да се зареди акумулатора.Той си стои в недозаредено състояние и тая грешка ти излиза от време навреме....
Възможно е ако го свалиш и заредиш хубаво, да се окаже че нямаш проблем...Струва си да пробваш :dunno:



Мерси колега за мнението. Понеже не съм познат много с тоци :) Само мога да кажа изпишваше там 0.29 и майстора ми каза 290 милиампера означава която показва. Като извадиха чипа падна на 0.24. Да сигурен съм че акумулатора не е заредена 100%. Същност преди седмица дадох ток на един Волксваген транспортер.. И след седмица появи веднъж тази грешка. Чудя се дали съм направил грешка че дадох ток.. Между друго след грешката карах около 5 километра и грешката изчезна тогава :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от shkata » 07 Мар 2016, 16:31

Това че си дал ток няма проблем. И не ти трябва да разбираш от тоци.Преми че акумулатора ти е 100 Ah. Това означава че може да дава 1 А в продължение на 100 часа .Ако се е разредил примерно до 60% , това означава че трябва да заредиш едни 40Аh. Колатата ти зарежда с нещо от сорта на 5-6-8А на час докато караш.Сам сметни колко трябва да караш... Затова ми изглежда супер логично акумулатора ти просто да не е зареден, а и е най простото и безболезнено нещо да се провери

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от eko2282 » 07 Мар 2016, 16:46

Да прав си колега. Всеки ден карам най много половин час може да не стигне да я зарежда колкото похарчи. Но тази консумацията ме притесни че не знам дали е нормално. Зареди това опитвам да разбера дали имам утечка верно от някъде

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от adovet » 08 Мар 2016, 18:43

eko2282 написа:
shkata написа:Значи колега, според мен нещо се бъркаш - 1 ампер има 1000 милиампера. Няма как да имаш консумация 0.25 милиампера . Ако оставиш един оловно киселинен акумулатор без да е свързан с каквото и да е той ще се саморазрежда с някакъв темп от ... да кажем 70 милиампера на ден или грубо или близо 3 милиампера на час. Очевидно цифрите не са така. Може би искаш да кажеш 25 милиампера, но това пак е много.Може би не сте изчакали колата да заспи хубаво.
Според мен какво е станало. Акумулатора ти не е бил зареден на 100% (а може и да не е първа младост).Бил е примерно на 70-80%.След това там са отваряли затваряли врати, не се знае колко време е бил с махната клема,колко време със сложена, заключвали са , отключвали са, палили са пробно и т.н..И са го бутнали доста.След това ти едва ли си карал колата достатъчно че да се зареди акумулатора.Той си стои в недозаредено състояние и тая грешка ти излиза от време навреме....
Възможно е ако го свалиш и заредиш хубаво, да се окаже че нямаш проблем...Струва си да пробваш :dunno:



Мерси колега за мнението. Понеже не съм познат много с тоци :) Само мога да кажа изпишваше там 0.29 и майстора ми каза 290 милиампера означава която показва. Като извадиха чипа падна на 0.24. Да сигурен съм че акумулатора не е заредена 100%. Същност преди седмица дадох ток на един Волксваген транспортер.. И след седмица появи веднъж тази грешка. Чудя се дали съм направил грешка че дадох ток.. Между друго след грешката карах около 5 километра и грешката изчезна тогава :dunno:

ако след заспиването ти е толкова консумацията имаш утечка. 0,29 са 290 милиампера. Нормалното е до към 50 макс.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от eko2282 » 09 Мар 2016, 9:24

Мерси колега за мнението. Но нещо не ми е ясно.. Само този чип прави консумация отделно 0,50 ; 50 милиампера. С този чип минава тогава нормалната консумация. Този майстор който от лев инс каза че между 50-90 милиампера консумира въпросен чип. Вече мина 1 седмица всеки ден по 10 км карам до работа. Нито веднъж не излиза тази грешка "high rate of battery discharge". Най добрия вариант ми звучи да не я карам един ден и ще я видя какво ще стана. Когато съм свободен ще отида да меря акумулатора и ще я зареждам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от adovet » 09 Мар 2016, 9:27

eko2282 написа:Мерси колега за мнението. Но нещо не ми е ясно.. Само този чип прави консумация отделно 0,50 ; 50 милиампера. С този чип минава тогава нормалната консумация. Този майстор който от лев инс каза че между 50-90 милиампера консумира въпросен чип. Вече мина 1 седмица всеки ден по 10 км карам до работа. Нито веднъж не излиза тази грешка "high rate of battery discharge". Най добрия вариант ми звучи да не я карам един ден и ще я видя какво ще стана. Когато съм свободен ще отида да меря акумулатора и ще я зареждам.

аз също имам чип с GPS от лев инс и когато ми заспи колата показва 0,03А. Ти както го пишеш е половин ампер това което е страшно много. По добре смени майстора и премерете с някой друг.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от eko2282 » 09 Мар 2016, 9:34

Извинявай може да съм написал грешно. :) Без чип показва 0,25. С чипа стана 0,29. Някъде 0,04 разликата. 4 милиапера... Значи чипа си е ок имам утечка някъде друго място тогава :( Трябва да се види дали е от ИБС

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от adovet » 09 Мар 2016, 9:45

eko2282 написа:Извинявай може да съм написал грешно. :) Без чип показва 0,25. С чипа стана 0,29. Някъде 0,04 разликата. 4 милиапера... Значи чипа си е ок имам утечка някъде друго място тогава :( Трябва да се види дали е от ИБС

това не са 4 милиампера ами 40 :idea:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от netmurder » 09 Мар 2016, 10:49

adovet написа:
eko2282 написа:Извинявай може да съм написал грешно. :) Без чип показва 0,25. С чипа стана 0,29. Някъде 0,04 разликата. 4 милиапера... Значи чипа си е ок имам утечка някъде друго място тогава :( Трябва да се види дали е от ИБС

това не са 4 милиампера ами 40 :idea:

Той колегата малко с амперите и милиамперите е скаран :D :D :D
Значи 1А = 1000mA това към колегата eko2282
Колегата adovet иска да ти каже, че когато колата му заспи показва 30mA което е 0,030 х 1000 = 30 за да е по ясно, а максимално допустимите стойности са до 50mA или 0,050 х 1000 = 50
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от shkata » 09 Мар 2016, 15:36

Мен силно ме съмнява да са изчакали над 30-60 мин и да видят колко точно консумира като заспи.Може би са изчакали 10-20 мин и са измерили нещо преди колата да е напълно заспала. Аз затова му казах да пробва просто да си зареди акумулатора , вместо да влиза в приключение да търси несъществуваща утечка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от BMW_1914 » 09 Мар 2016, 20:54

Аз си мерих преди две седмици колата за утечка с колегата na4o1978 :yes: , първите 4/5 мин. имаше варираща консумация от 1 до 8 А, след това падна на 0.30 / 0.40 и точно на 30 мин. колата заспа, изгасна лампичката на автоматика и консумацията стана 0.01 А, гледахме я повече от час.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от eko2282 » 22 Мар 2016, 9:55

Здравейте колеги, понеже оставих колата на баща ми. Той каза че не я карал 4 дни и вчера колата запали без никакви проблеми. Но пак мисля един свободен ден да меря този акумулатор дали има утечка. Колегата "shkata" май беше прав. Може би акумулатора не беше заредена пълна и тогава веднъж ми направи тази мизерия. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от rafa224 » 22 Мар 2016, 13:13

eko2282 написа:Здравейте колеги,

Както горе написах една сутринта ми появи "high rate of battery discharge". Днес бях при лев инс където ми поставиха въпросен чип. Казаха че много е60ки са дошли зареди този проблем и са показали на всички че проблема не от чипа... Отидохме заедно при колата и почна едно чакане колата да се заспи.. Като мерихме консумацията беше с чип 0,29 милиампера. (Казаха че цифрата е много за заспивана кола но може да падне още след време). Извадиха техните устройство, без чип е беше 0,25 милиампера тоест 0,04 милиампера дърпа устройството. Майстора ми обесни и прави калкулация че с тази консумация колата може да седи 25 дни без да се падна акумулатора. (Акумулатора е 100 Ампера) Казаха ми че може да има утечка от някъде друга да е...

Въпроса е незнам оптимална консумация при нашите коли но пак ми струва че много когато спи :?:

Както написах нагоре нито телефон нито блутут имам в колата.. Същност наведнъж ми изписва "high rate of battery discharge" след 2 дни като не съм я карал.. Като карам ежедневно нищо не ми изписва и сигурно се зарежда акумулатора както трябва. Единсвенето нещо ми звучи ИБС. До вечера ще проверим ИБС модула. Ако някой е решил проблема с друго нека да посподели... :wave:

Има ли развитие по проблема колега? Имаш ли закачено нещо дъпълнително като аларма, усилвател, някаква мултимедия?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D

Re: Изписване на грешка - high rate of battery discharge

Мнение от eko2282 » 22 Мар 2016, 13:24

rafa224 написа:
eko2282 написа:Здравейте колеги,

Както горе написах една сутринта ми появи "high rate of battery discharge". Днес бях при лев инс където ми поставиха въпросен чип. Казаха че много е60ки са дошли зареди този проблем и са показали на всички че проблема не от чипа... Отидохме заедно при колата и почна едно чакане колата да се заспи.. Като мерихме консумацията беше с чип 0,29 милиампера. (Казаха че цифрата е много за заспивана кола но може да падне още след време). Извадиха техните устройство, без чип е беше 0,25 милиампера тоест 0,04 милиампера дърпа устройството. Майстора ми обесни и прави калкулация че с тази консумация колата може да седи 25 дни без да се падна акумулатора. (Акумулатора е 100 Ампера) Казаха ми че може да има утечка от някъде друга да е...

Въпроса е незнам оптимална консумация при нашите коли но пак ми струва че много когато спи :?:

Както написах нагоре нито телефон нито блутут имам в колата.. Същност наведнъж ми изписва "high rate of battery discharge" след 2 дни като не съм я карал.. Като карам ежедневно нищо не ми изписва и сигурно се зарежда акумулатора както трябва. Единсвенето нещо ми звучи ИБС. До вечера ще проверим ИБС модула. Ако някой е решил проблема с друго нека да посподели... :wave:

Има ли развитие по проблема колега? Имаш ли закачено нещо дъпълнително като аларма, усилвател, някаква мултимедия?


Здрасти колега. Горния пост съм писал последно какво става с случая :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook