bmw e61 active steering fault

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от v3n0m » 02 Юли 2016, 15:19

B.Stoimenov написа:Акумулатор ? Ibs? Бушон? Да е барал нещо по спфта ?
За мен е по-скоро ел. Проблем ... Поне така си мисля :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Каза че акумулатора е чисто нов, за бушон не знам, сега го накарах да иде и да провери,
каза че е погледнал в менюто на i-drive и там всичко е светело зелено-демек не е записало никаква грешка там, което е много странно а продължава да ги прави тези цигании...лошото е че е в едно село на гости на около 100 км от вкъщи и утре трябва да се прибира и не знае дали да я кара или да вика платформа.
Някакъв негов познат му казал че на 100% проблема е бил в дюза :dunno:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 3.09.2016
Пол: Мъж

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от angel1221 » 03 Сеп 2016, 19:02

здр.хора и аз имам този проблем така купих колата,но поне ми работеше блокажа.пакна проблем с динамото и светна цялото табло,след ремонта на динамото лампите на блокажа и абс си останаха и немогат дасе отстранят.било трябало да се смени дат4ика на ъгала за завиване на реиката.ако може някои да даде съвет

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от cocosas » 15 Ное 2017, 23:11

някакво конкретно решение с код 6142 eco valve sgm ?

грешката се появи след рециклиране на рейка и съответно смяна на хидравличната течност. Грешката е придружена със скърване във волана при вартене. Наподобява гумено скърцане и е плътно. При студен мотор ( сутрин ) скърването е малко ( само на пълен десен 90-95% навит волан ) а когато позагрее колата скърването се появява при всяко дрижение на волана. И на място и в движение се усеща , също така и на изгасена кола се чува.

Предполагам че това скърване което описах е точно от тази грешка , понеже смених маншика с пласмасофия лагер и долния прът и без резултат.
Нчкои сипват препарат 50мл Лубризол и им се оправят разни проблеми, но не ми е ясно от каде да го купя и дали ше свърпи някаква работа.

ПС : не ми я ясно каква точно хидравлична течност ми е сложил майстора.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.02.2011
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: 530 D

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от ghostbobi » 07 Сеп 2018, 12:31

Колеги, да използвам темата.... Едно приятелче има Е60, 535д 08.20078 год. Автомобила е бил с десен волан, в България е обърнат от предишните собственици. При него също имаше проблем с ASF, даваше го като грешка, както и DSC. В десния подкалник имаше и прекъснати кабели.... Момчето отиде на майстор, който би трябвало да му е оправил кабелите. Според майстора ASF модула бил наводняван и не работи. Остана да се търси модул. Поради финансови причини търсенето се отложи за известно време. Когато реши да си оправи проблема с модула, се оказа, че самия той липсва. Майстора казал, че не го е пипал той.... дълга и широка. За съжаление няма снимка на модула и неговия номер. Моя въпрос е какъв точно модул може да се сложи, трябва ли номера му да е специфичен( навсякъде където търси модул го питат за номер ) или може да се сложи модул от фейслифт и да се кодира към колата? Имам и друг въпрос, възможно ли е ако от списъка с екстри се премахне тази за ASF и се кодира колата, компютърът да не търси модула, демек да си е като кола без тази екстра?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от Nikkie » 27 Сеп 2018, 9:53

Здравейте и аз да не добавям нова тема пиша тук.

Абсолютно същият проблем имам и аз със същата грешка ( волан с удивителен ) , малко уточнение , че лятото ми я направи тази мизерия след като ми измиха двигателя да се види откъде идва един теч.
След като тръгнах да си регулирам волана ( ел. регулиране ) пак излезна тази грешка , завъртях в двете посоки изгасих и запалих ( изчезна ) . ОБАЧЕ ! откакто стана студено сутрин 2-5 градуса за втора сутрин паля с тази грешка.
днеска тръгнах така да видя дали ще се оправи но НЕ ! Трябваше да изгася колата и да я запаля отново , грешката изчезна и така паркирах пред работа. Вчера като тръгвах от паркинга ( беше топло ) грешка нямаше .. Утре сутрин сигурно пак ще се събудя с този проблем. Моля дайте насоки какво може да е и къде да закарам колата в София ( ПРИ МАЙСТОР ) а не при тъпанари защото патих вече от майстори в София.

Благодаря предварително !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от andy » 27 Сеп 2018, 14:50

Nikkie написа:Здравейте и аз да не добавям нова тема пиша тук.

Абсолютно същият проблем имам и аз със същата грешка ( волан с удивителен ) , малко уточнение , че лятото ми я направи тази мизерия след като ми измиха двигателя да се види откъде идва един теч.
След като тръгнах да си регулирам волана ( ел. регулиране ) пак излезна тази грешка , завъртях в двете посоки изгасих и запалих ( изчезна ) . ОБАЧЕ ! откакто стана студено сутрин 2-5 градуса за втора сутрин паля с тази грешка.
днеска тръгнах така да видя дали ще се оправи но НЕ ! Трябваше да изгася колата и да я запаля отново , грешката изчезна и така паркирах пред работа. Вчера като тръгвах от паркинга ( беше топло ) грешка нямаше .. Утре сутрин сигурно пак ще се събудя с този проблем. Моля дайте насоки какво може да е и къде да закарам колата в София ( ПРИ МАЙСТОР ) а не при тъпанари защото патих вече от майстори в София.

Благодаря предварително !

Един ресет на акумулатора направи ако не си правил

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от Nikkie » 27 Сеп 2018, 16:20

andy написа:
Nikkie написа:Здравейте и аз да не добавям нова тема пиша тук.

Абсолютно същият проблем имам и аз със същата грешка ( волан с удивителен ) , малко уточнение , че лятото ми я направи тази мизерия след като ми измиха двигателя да се види откъде идва един теч.
След като тръгнах да си регулирам волана ( ел. регулиране ) пак излезна тази грешка , завъртях в двете посоки изгасих и запалих ( изчезна ) . ОБАЧЕ ! откакто стана студено сутрин 2-5 градуса за втора сутрин паля с тази грешка.
днеска тръгнах така да видя дали ще се оправи но НЕ ! Трябваше да изгася колата и да я запаля отново , грешката изчезна и така паркирах пред работа. Вчера като тръгвах от паркинга ( беше топло ) грешка нямаше .. Утре сутрин сигурно пак ще се събудя с този проблем. Моля дайте насоки какво може да е и къде да закарам колата в София ( ПРИ МАЙСТОР ) а не при тъпанари защото патих вече от майстори в София.

Благодаря предварително !

Един ресет на акумулатора направи ако не си правил


Вадил съм плюса на акумулатора ако това е ресет? значи съм го правил :) , мерси за съвета !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от andy » 28 Сеп 2018, 7:42

Не колега. Ресет да кажеш че си с нов акумулатор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от Nikkie » 28 Сеп 2018, 21:22

andy написа:Не колега. Ресет да кажеш че си с нов акумулатор.


Значи не съм го правил ,а как става този номер ? трябва да се закача колата за четене или да сменя акумулатор?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: като тъпанар ... Е61 530D
Детайли за колата: Параход

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от Nikkie » 11 Дек 2018, 11:00

Nikkie написа:Здравейте и аз да не добавям нова тема пиша тук.

Абсолютно същият проблем имам и аз със същата грешка ( волан с удивителен ) , малко уточнение , че лятото ми я направи тази мизерия след като ми измиха двигателя да се види откъде идва един теч.
След като тръгнах да си регулирам волана ( ел. регулиране ) пак излезна тази грешка , завъртях в двете посоки изгасих и запалих ( изчезна ) . ОБАЧЕ ! откакто стана студено сутрин 2-5 градуса за втора сутрин паля с тази грешка.
днеска тръгнах така да видя дали ще се оправи но НЕ ! Трябваше да изгася колата и да я запаля отново , грешката изчезна и така паркирах пред работа. Вчера като тръгвах от паркинга ( беше топло ) грешка нямаше .. Утре сутрин сигурно пак ще се събудя с този проблем. Моля дайте насоки какво може да е и къде да закарам колата в София ( ПРИ МАЙСТОР ) а не при тъпанари защото патих вече от майстори в София.

Благодаря предварително !



Проблема е решен , след махане на волана и пренабиване на буксата която е в ляво на волана към шоф. врата ( оптика + букса ) проблема се реши...
Не контактуваше добре , махнаме я , смазахме пласмасата да няма съпротивление, за да щракне добре и след това сложихме свинска опашка
да не опъва кабела евентуално да избегнем пак такова изплъзване на буксата.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 9.01.2015
Пол: Мъж
Кара: 530d e60

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от Leeroy » 17 Мар 2019, 20:26

Здравейте,пиша тук за да не създавам нова тема.

Преди време и аз имах проблем с рейката, оказаха се прекъснати кабели зад дясната гума. След отремонтирането им вече почти година нямах проблем, до вчера.

Мих колата и цяла седмица не беше карана. Още при паленето излезна грешка отново но Активната функция работи, всичко е номално. (единственото ми съмнение е че след 80 волана не се втвърдява както беше преди)

Грешката която я записва е 613D - Interlock:electrical fault

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем. Преди ремонта на инсталацията когато излезнеше грешката Активната функция спираше.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 9.01.2015
Пол: Мъж
Кара: 530d e60

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от Leeroy » 23 Мар 2019, 17:53

Бихте ли препоръчали сервиз в София за отстраняване на проблема по инсталацията на рейката или за цялостната и подмяна.

Благодаря ви предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: Велинград
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 05
Мечтае да кара: F10 M550D

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от dmxl » 17 Авг 2019, 14:09

Здравейте, имам проблем с Active Steering на моята кола! Свети волан с удивителна и съответно съобщение Active Steering fault! Волана си се калибрира и си стои в средата, но грешката не изчезва и е малко по–тежък (като с обикновена хидравлика)! Кабелите по рейката са прозвънени и са здрави! На диагностика излиза грешка 612С – Блок за управление софтуерна грешка, Дефектен хардуеър! Преди доста време пак беше излезнала тази грешка, но изчезна, а сега свети постоянно! Друго нещо което съм забелязал е че при показване на грешката се чува едно отчетливо ЦЪК отпред при мотора и тогава волана става по–тежък! Замерихме акумулатора който също е здрав! Споделете някой човек или сервиз който е на ясно с тази система! Благодаря предварително!
DIESEL POWER
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 4.01.2019
Пол: Мъж

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от Vencislav866 » 21 Авг 2019, 8:50

датчик ъгъл на завиване там е проблема

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 392
Регистриран на: 14.12.2006
Местоположение: Благоевград

Re: bmw e61 active steering fault

Мнение от g-powerr » 09 Апр 2020, 7:14

Колеги, моля за помощ с проклетата грешка. Акумулаторът ми е здрав, хидравличната течност е ОК, IBS сензора ми работи, прегледах и окабеляването и всичко изглежда наред, направих и реглаж преден мост. Грешките са 9501 и 614А. Пробвах да ресетна ъгъла на завиване с INPA, ISTA+ и Tool32, но навсякъде неуспешно. Може ли помощ с разчитането на прикачените снимки?
IMG_20200409_080955.jpg

IMG_20200409_080605.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook