Проблем с високо ниво на маслото е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от timur_lenk » 08 Май 2013, 22:12

Колата е 530д е60 2004.Дръпнах щеката,показва ниво на маслото над максимума.Не мирише на нафта и антифриза си е на място.Сменил съм маслото преди 1500 км,castrol edge 5w40.Някой ако има такъв проблем моля да сподели.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от RIDDICK » 10 Май 2013, 13:51

Помпата ти пуска по малко гориво и ти го меси с маслото...мой приятел има същия проблем ..
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 30.06.2009
Пол: Мъж
Кара: 530D

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от mir089 » 11 Май 2013, 22:38

Здравейте,проблемът ми е същият като на - timur_lenk Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от timur_lenk » 08 Май 2013, 22:12
Колата е 530д е60 2004.Дръпнах щеката,показва ниво на маслото над максимума.Не мирише на нафта и антифриза си е на място.Сменил съм маслото преди 1500 км,castrol edge 5w40.Някой ако има такъв проблем моля да сподели.

закачаха я на компютър и се установи че стойностите на дюзите са добри - 0,4:0,2:0,3:0,1:0,2:0,3 понеже една от вероятностите да попадне нафта в двигателя е от някоя дюза ако не впръсква правилно горивото така ми казаха поне,също така можело да е от ДПФа наистина и той беше задръстен но го изчистих и сега си върви добре колата а маслото когато го измеря сутрин при студен двигател ми покрива цялата пластмаса от щеката а това е доста над нормата,така като гледам антифриза ми не мърда,ако някой може да сподели как мога да разбера със сигурност дали това е нафта при маслото и от къде може да влиза нека сподели :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от RIDDICK » 11 Май 2013, 23:40

viewtopic.php?f=116&t=337759

преди няколко дни колега пуснах подобно запитване заради мои приятел със същия проблем...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от timur_lenk » 12 Май 2013, 7:50

Ако влиза нафта ще мирише.При мен не мирише.Мисля че са ми наляли повече масло.Не знаят как да източат всичкото явно.Маслото на тази кола се измерва на загрял мотор в работна температура, спираш на равно за 5 мин и гледаш.От този порблем с нивото на маслото е пропищяла половината планета и то не само с БМВта,рових се из междунароните форуми.Има хора които са си купили нови коли и след първата смяна на маслото започват проблемите с високото ниво.Един човек в Америка с 730Д е сменил гарнитурата на помпата за високото,дюзите и там некви гарнитури и още незнам си какво и колата продължава да "произвежда" масло.Как па не я направиха да вдига нивото на нафтата в резервоара!!!
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от bvv1 » 12 Май 2013, 16:40

Най-вероятно е буталото на помпата да има луфт и от там да влиза в двигателя гориво.Има доста кадърни маистори(един от които в Пловдив) на помпи който ще ти оправят проблема и нема да е скъпо ако е само това-около 200лв. предполагам.
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от memorex » 12 Май 2013, 19:10

bvv1 написа:Най-вероятно е буталото на помпата да има луфт и от там да влиза в двигателя гориво.Има доста кадърни маистори(един от които в Пловдив) на помпи който ще ти оправят проблема и нема да е скъпо ако е само това-около 200лв. предполагам.


Искаше да кажеш оста/вала/ на помпата има луфт ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от timur_lenk » 13 Май 2013, 20:13

Хора ,продължавам да обяснявам,че не мирише на нафта.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от memorex » 13 Май 2013, 22:02

Може да е налято повече наистина.Ти спомняш ли си колко ти наляха.По спомен беше малко под 8 литра.
Филтър картерни газове сменял ли си.Да не би да не бачка нормално.Ако си със стария тип махай го

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от timur_lenk » 14 Май 2013, 17:02

Всичко съм сменил при купуването на колата.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от bvv1 » 14 Май 2013, 17:48

memorex написа:
bvv1 написа:Най-вероятно е буталото на помпата да има луфт и от там да влиза в двигателя гориво.Има доста кадърни маистори(един от които в Пловдив) на помпи който ще ти оправят проблема и нема да е скъпо ако е само това-около 200лв. предполагам.


Искаше да кажеш оста/вала/ на помпата има луфт ли?

Може и така да е защото слуайно бях в един сервиз и показваха на един колега с Е60 защо в маслото му има нафта, бяха разглобили помпата и ми стана интересно и се загледах та това нещо ос ли е бутало ли е беще по-средата на помпата и се виждаше че има луфт.Съответно после се поинтересувах колко струва ремонта на помпата и ми казаха 160лв което е само поправката на помпата без разглобяване,сглобяване смени на масла и т.н.
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от bvv1 » 14 Май 2013, 17:53

timur_lenk написа:Хора ,продължавам да обяснявам,че не мирише на нафта.

Колега колкото и да не ти се иска имаш некакъв проблем! Маслото не може да се е увеличило само, а щом се е увеличило нивото значи го меси с нещо а щом го меси то му намаляват смазочните качества а знаеш до какво води това нали?Аз само споделям нещо което би могло да ти помогне по-бързо да си разрешиш проблема, а и това според мен би било най-малкото зло в твоя случай!
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от memorex » 14 Май 2013, 19:11

timur_lenk написа:Хора ,продължавам да обяснявам,че не мирише на нафта.

Последно включване от моя страна.На студен двигател колко е нивото.Равномерно ли е наслоено по щеката или има незацапани участъци след като си я подсушил добре преди това?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от timur_lenk » 15 Май 2013, 0:00

Маслото го гледаха мирисаха,само където не го ядоха,нищо нередно.Източил съм част от него,ще карам и наблюдавам.Не ми е проблем да отремонтирам каквото и да било по тази кола.Въпроса е да не поправям здрави неща.БМВто за мен е нещо много повече от кола, имам и е34.Ако трябва ще направя лабораторна проба на маслото и ще ви дам резултатите.До 1 месец ще си каже болката велокото е60.А утре яхвам е34ката,че пак ми се докара.Благодаря на всички за вниманието.
Пожелавам ви да ви светне червена удивителна със зъбно колело :) - базикам се
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Проблем с високо ниво на маслото е60

Мнение от timur_lenk » 12 Юни 2013, 13:37

Отново вдига маслото.Помпата за високо налягане е със сменени гарнитури и т.н. Наблюдавам и ще пиша за резултати.Маслото отива за проба в лаборатория.Сега ще видиме какво има вътре.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook