Е60 CIC Retrofit

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от MadChicken » 16 Юли 2013, 8:47

Дообре, колега :mhihi:

Нерегламентирани ретрофити/ъпдейти не могат да се правят единиствено с официалния дилърски софтуер - ISTA-P и то само с нормално ниво на достъп като за сервиз. ICOM е хардуера, който аз лично доста успешно използвам в комбинация с WinKFP софтуера, когато ми се налага да ъпдейтвам единични модули. Лично съм си ъпдейтвал CIC-а с ICOM, а на друг колега съм използвал дори стария вече OPS пак за същия този "невъзможен" ъпдейт.
Ти ако искаш/можеш разглабяй и двигател за 1 час, аз лично внимавам много докато разглабям декоративни елементи по интериора.

П.С. Силно се надявам да не работиш в сервиз, а (не)знанията ти да са само теоретични...
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: София

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от wmb » 16 Юли 2013, 22:13

MadChicken написа:Дообре, колега :mhihi:

Нерегламентирани ретрофити/ъпдейти не могат да се правят единиствено с официалния дилърски софтуер - ISTA-P и то само с нормално ниво на достъп като за сервиз. ICOM е хардуера, който аз лично доста успешно използвам в комбинация с WinKFP софтуера, когато ми се налага да ъпдейтвам единични модули. Лично съм си ъпдейтвал CIC-а с ICOM, а на друг колега съм използвал дори стария вече OPS пак за същия този "невъзможен" ъпдейт.
Ти ако искаш/можеш разглабяй и двигател за 1 час, аз лично внимавам много докато разглабям декоративни елементи по интериора.

П.С. Силно се надявам да не работиш в сервиз, а (не)знанията ти да са само теоретични...

Явно си много смотам или работиш с китайски инструменти :D
За какво да се занимавам с професори като тебе, боли ме к....... ако искаш ъпдейтвай и миг29, ти му казваш нещо той си решава че е най добрия.

остани си с здраве.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от Atsalov » 16 Юли 2013, 22:52

Човешката злоба е признак на слабост! А да обиждаш хора които дори не познаваш ... :no:

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от Ilko Ivanov » 17 Юли 2013, 6:54

wmb написа:Явно си много смотам или работиш с китайски инструменти :D
За какво да се занимавам с професори като тебе, боли ме к....... ако искаш ъпдейтвай и миг29, ти му казваш нещо той си решава че е най добрия.

остани си с здраве.

Тъй като и аз до скоро си мислех като теб ,че ICOM може да се ползва само с ISTA , от опит ще ти кажа ,че не си прав !
Лично колегата когото наричаш "професор" ми е правил ъпдейти на коли дистанционно чрез teamviewer с ICOM-а.
Ако още веднъж преминеш границата на добрия тон ,ще ти осигуря време за да си починеш от форума и да се успокоиш ;)

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от MadChicken » 20 Юли 2013, 13:55

Малко ъпдейт по темата :)

След като изпадна един Combox модул, който изобщо не се предлага за Е60 до края на производството му...

Изображение


...множество опити, кодиране и порядъчно окабеляване, вече се появиха малко по-интересни опции:

BMW Apps - Facebook, Twitter, онлайн радио, новини, календар и др.
Работят само с iOS (iPhone или iPad)

Изображение


Изключително добра подръжка на Iphone, която позволява достъп до цялото съдържание на телефона през CIC,
audio и video плейване през телефона:

Изображение

Специално BMW приложение за Apple, предлагащо доста възможности:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Стария Ipod, захвърлен в шкафа, най-накрая намери приложение :) Ipod-a стои включен в багажника, като има пълен контрол на съдържанието през CIC. Плейва аудио и видео, но аз го използвам главно като видео плеър, тъй като плейва клипове в доста по-съвременния MP4 формат в x264 и забравям за гадния DVD формат и задължителата DVD структура на дисковете, както до момента бях принуден да гледам клипове.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Google Maps:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


След свързване на телефона с колата, през 3G мрежата на мобилния оператор чрез bluetooth tathering, множество нерви и кодиране, вече имаме BMW Connected drive и съответно следните неща:

BMW Live - прогноза за времето, новини, Google Street View, Panoramio, онлайн търсачка и др.

Изображение

Изображение

Изображение


Онлайн търсене в Google:

Изображение


Прогноза за времето:

Изображение


Panoramio - снимки на забележителности от мястото, където се намирате в момента, или от друга дестинация по ваш избор:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


На всяка една забележителност може да бъде зададено да бъде отбелязана на картата и навигацията да ви закара до нея:

Изображение


Google Street View:

Изображение

Изображение


Други приложения:

Изображение


Wikipedia - информация за различни забележителности на конкретното място, където се намирате, която е написана доста подробно и женски глас я чете, за да се образовате докато карате :)

Изображение


Интернет малко :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


И така във Е60 екстри, които дори при някои F-серии ги няма :)
Или както каза един колега по-напред в темата - "pазликата не е кой знае колко голяма"...
Последна промяна MadChicken на 20 Юли 2013, 15:51, променена общо 1 път
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 5.10.2011
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 i E60 N52B30AF
Мечтае да кара: Bmw 550 i xDrive

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от ristaka 82 » 20 Юли 2013, 15:29

:clap: Супер яко е станало :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: Варна,Бургас
Пол: Мъж
Кара: E60 530i 2006 N52B30

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от IVAKDIVAK » 20 Юли 2013, 15:37

Браво колега страхотно е станало. Явно целият труд и играчка си е струвало . Август месец като си идвам в Бургас ще се обадя да го видя на живо и да поговорим. Пък по нататак може и аз да реша да слагам такава глезотия . Супер яко е . :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от Cinder » 20 Юли 2013, 16:17

Браво, евала за труда :)
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от Atsalov » 20 Юли 2013, 16:18

Евала, разбиваш всички мои детски мечти :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от netmurder » 20 Юли 2013, 17:15

Това ако си го направя на моята кола, не искам да си взимам друга :D
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от Cinder » 20 Юли 2013, 18:25

netmurder написа:Това ако си го направя на моята кола, не искам да си взимам друга :D


Като разбереш колко струва и това, че като я продаваш, никой няма да го оцени, определено няма да искаш да я продаваш :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от netmurder » 20 Юли 2013, 18:47

Cinder написа:
netmurder написа:Това ако си го направя на моята кола, не искам да си взимам друга :D


Като разбереш колко струва и това, че като я продаваш, никой няма да го оцени, определено няма да искаш да я продаваш :mhihi:

Знам колега, в предишното ми БМВ налях към 9 хил. лв. и миналата година го продадох за 5500лв. :D
А относно тази интервенция която е направил колегата имам някаква представа колко струва и си мисля, че и аз искам да го имам същото в колата... Така че е въпрос на време и Пари, за да се случи :D
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от MadChicken » 20 Юли 2013, 19:15

Точно защото никой не би ми оценил колата на фона на разни кошници по 15к, затова реших че няма да се продава и ще я напрая малко по-уникалнa. Някои хора се кефят на големи джанти, окачвания и брони, аз искам колата ми да е с максимално количество екстри, за да ми е яко на мене.
Иначе относно цената, между 2000 и 3000лв в зависимост от крайния резултат (освен ако на някой от някъде не му изпадне страшна далавера примерно някой да не знае какво продава :)) Отделно имаш работа, която едва ли ще успееш да свършиш сам...
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от netmurder » 20 Юли 2013, 20:29

MadChicken написа:Точно защото никой не би ми оценил колата на фона на разни кошници по 15к, затова реших че няма да се продава и ще я напрая малко по-уникалнa. Някои хора се кефят на големи джанти, окачвания и брони, аз искам колата ми да е с максимално количество екстри, за да ми е яко на мене.
Иначе относно цената, между 2000 и 3000лв в зависимост от крайния резултат (освен ако на някой от някъде не му изпадне страшна далавера примерно някой да не знае какво продава :)) Отделно имаш работа, която едва ли ще успееш да свършиш сам...

Колега не знам кога точно ще имам необходимите пари, но като дойде моментът искам ти да я направиш... Каквото струва ще кажеш, че не искам някой дето не знае къде се намира да ми пипа колата :D :D :D
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от Cinder » 21 Юли 2013, 1:41

MadChicken написа:Точно защото никой не би ми оценил колата на фона на разни кошници по 15к, затова реших че няма да се продава и ще я напрая малко по-уникалнa. Някои хора се кефят на големи джанти, окачвания и брони, аз искам колата ми да е с максимално количество екстри, за да ми е яко на мене.
Иначе относно цената, между 2000 и 3000лв в зависимост от крайния резултат (освен ако на някой от някъде не му изпадне страшна далавера примерно някой да не знае какво продава :)) Отделно имаш работа, която едва ли ще успееш да свършиш сам...


Доста приемлива цена, за това, което всъщност представлява ъпгрейда :yes: Ако не ми липсваха 2 цилиндъра на моята, бих се прежалил :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook