Е60 CIC Retrofit

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от iceblast » 15 Ное 2013, 12:01

Колега, вместо да опъваш кабели по цялата кола си сложи една обикновенна GPS антена и я изкарайя някъде около предното стъкло, или още по-добра идея, сложи я точно под мрежестата пластмаса, която се намира в центъра на таблото, под която коли с по-хубаво озвучение имат говорител и заспиваш, трябва ти кабел 50см едно двойно залепващо и си в играта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от rafa224 » 15 Ное 2013, 13:07

Благодаря колега. Тя върви с три метра кабел, така че идеята ще свърши работа :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от rafa224 » 19 Ное 2013, 20:45

И аз не се задоволих само със смяна на дисплея и си взех и профи навигационния модул. След малко разглобяване и преместване на BMW мултимедия интерфейса всичко тръгна нормално. Интересното е, че всичко си работи добре без прекодиране. :D
DSC0154211.JPG

DSC01546111.JPG

DSC01548111.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 1.12.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D '04

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от mupoo » 19 Ное 2013, 21:39

rafa224 браво :)
Само да попитам, това CD в жабката за какво е :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от Trixster » 19 Ное 2013, 22:33

Прилича на някой модел Alpine :-)
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от rafa224 » 19 Ное 2013, 23:04

DVD Pioneer е. Свързано е с BMW мултимедия интерфейса. За него има друга тема. Отключва видеото в движение, могат да се свързват DVD,игрови конзоли, камера и т.н

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от Anthony_J » 19 Ное 2013, 23:52

И аз ще се хвърлям в играта, тази или другата седмица. Ще ми остане за продан CCC профешънъл, от фейсова кола, та ако някой му трябва, да пише ЛС. И USB модул ще имам в повече :mrgreen:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 29.12.2007
Кара: BMW E 60

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от garbac » 13 Яну 2014, 11:40

Колеги вижте какво намерих из форумите:
Как се отключва тв и двд по време на движение!
1) даваш контакт без да палиш
2) вкл тв
3) влизаш в настройки (settings)
4) избираш контраст (contrast)
5) появява се зелена редица за контраста. натискаш бутона и държиш ...
6) изключваш контакта (бутона не пускаш)
7) държиш 8-10 сек (важно е времето)
пускаш бутона
9) даваш на контакт
10) гледаш в движение

PS ако ти е по нов софт на навито използваш яркост вместо контраст
:lalala:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от Cinder » 13 Яну 2014, 17:33

Силно се съмнявам това да работи...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от rafa224 » 13 Яну 2014, 21:25

garbac написа:Колеги вижте какво намерих из форумите:
Как се отключва тв и двд по време на движение!
1) даваш контакт без да палиш
2) вкл тв
3) влизаш в настройки (settings)
4) избираш контраст (contrast)
5) появява се зелена редица за контраста. натискаш бутона и държиш ...
6) изключваш контакта (бутона не пускаш)
7) държиш 8-10 сек (важно е времето)
пускаш бутона
9) даваш на контакт
10) гледаш в движение

PS ако ти е по нов софт на навито използваш яркост вместо контраст
:lalala:

Какво ще отключваме TV то, нали фабричните вече не работят? Някой оборудва ли се с MPEG 4 тунер? От къде и на каква цена?

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от MadChicken » 13 Яну 2014, 22:08

Тая тема започва да се пълни само с офтопик...
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 9.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2013 5er GT (F07) Facelift
Детайли за колата: 530d xDrive 08.2013 (Facelift)

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от pavelsofia » 02 Апр 2014, 14:59

Колега, поздравления за добре свършената работа и отличните резултати. Радвам се, че в България има толкова технически грамотни хора, които са способни да постигнат резултат, по нищо неотличим от оригинално оборудване. Винаги много съм се дразнел на цигански изпълнения тип гаражен тунинг. Лилави тъмни стъкла и пробит шибидах отиват на някое голфче, но не и на нова баварска машина.

Сега по темата. Всички описани в този конкретен пост опции (apps, ipod connection, google maps, internet) все от този модул ли излизат? Питам, понеже в ценоразписа на колата се продават поотделно. Следователно, ако имам работещи някои от тях в колата, могат ли останалите да се пуснат чрез софтуерно кодиране или е необходим и допълнителен хардуер?

MadChicken написа:Малко ъпдейт по темата :)

След като изпадна един Combox модул, който изобщо не се предлага за Е60 до края на производството му...

Изображение


...множество опити, кодиране и порядъчно окабеляване, вече се появиха малко по-интересни опции:

И така във Е60 екстри, които дори при някои F-серии ги няма :)
Или както каза един колега по-напред в темата - "pазликата не е кой знае колко голяма"...


Аз имам 530GT (F07) с Навигация Professional с хард диск, 10.25" дисплей и пакет Connected Drive. Някои от показаните функции ги имам, други не.

Така ми изглежда главното меню:
Photo 02.04.14, 13 42 37.jpg


Интересното е, че за свързването на колата с интернет не използвам отделно устройство (телефон) през Bluetooth. Колата си има вградена връзка и винаги е онлайн, дори в различни държави. Тествах връзката в Австрия, в Унгария, тук в България. Дори и в Сърбия (където роуминга е много скъп) си има интернет.

В менюто Connected Drive се намират повечето от въпросните функции:
Photo 02.04.14, 13 42 49.jpg


Concierge service доколкото знам е услуга кол-център, където ти се обажда личен асистент, който може да ти отговори на всякакви въпроси, търсейки налична в интернет информация: да те упъти до ресторант, магазин и тн. Обаждането става през вградената мобилна връзка в колата. Дали работи в България?

Messages: това меню в момента е пълно с смс-и, които Консиержът е изпратил на предишните собственици на колата. Опътвания и други. Дали и други хора могат да пращат смс-и до колата?

Менютата Mobile care и Hotline изобщо не разбирам за какво са?

В менюто BMW Online има най-много опции:
Photo 02.04.14, 13 44 16.jpg

Обаче всичко е на немски и не може да се пусне на друг език. В аналогичното меню, което ти показваш всичко си е на английски. Предполагам това става с прекодиране?
Вижда се прогноза за времето, RSS новини (на които също не знам как да се сменят с български канали).

Като част от менюто BMW Online има и опция за Интернет търсене. Там мога да търся обекти по ключови думи, които ми ги показва на google maps. След това мога да ги избера като цел в навигацията.

Има и още няколко менюта, където може да се настрои gmail поща и други подобни. Също имам Panoramio и Google Street view.

Когато включа в USB то Iphone с инсталирана програма BMW Apps ми се появяват и допълнителните приложения за Facebook, Twitter, онлайн радио, новини, календар и др, които си показал на снимката.

В кое меню излиза google maps, както си я показал на цял екран? Предполагам могат да се търсят адреси и да се ползва за навигация?

Интернет браузер също нямам (или поне не мога да намеря от кое меню се избира). Дали може да се пусне и тази функция?

Останалите функции wiki local, yelp и други предполагам също могат да се пуснат на английски? Аз ги имам, но излизат на немски (и търсят в wiki на немски).

Имаш ли представа как работи услугата BMW remote? Това е функция, с която можеш да управляваш колата (отключване, заключване, вентилация, присветване с фарове или клаксон) чрез интернет връзката й и специално приложение за телефона. Изтеглих си приложението. Колата е свързана с интернет. Приложението иска въвеждане на потребителско име и парола от специална регистрация в портал connected drive. Каква е процедурата за такава регистрация и дали става в България все още не мога да разбера. Опцията BMW Remote я имам в оборудването на колата.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от rafa224 » 28 Авг 2014, 22:09

А CIC модула може ли да работи със CCC дисплей? Тръгва ли изобщо и каква е разликата в резолюцията? Как да позная един дисплей че е CIC на външен вид?

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от MadChicken » 29 Авг 2014, 9:32

Не можеш да използваш нищо от CCC частите :mhihi:
CIC монитора е HD, конекторите са коренно различни. Ще го познаеш по металния сив гръб и кръглия 4-пинов лилаво-червен конектор.
Да не ти минават еретични мисли нещо? :mrgreen:
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Е60 CIC Retrofit

Мнение от rafa224 » 29 Авг 2014, 20:12

[quote="MadChicken"]Не можеш да използваш нищо от CCC частите :mhihi:
CIC монитора е HD, конекторите са коренно различни. Ще го познаеш по металния сив гръб и кръглия 4-пинов лилаво-червен конектор.
Да не ти минават еретични мисли нещо? :mrgreen:[/quot
Нали съм "болен мозък" и аз на тема кола :D Изпада ми изгодно CIC модул, но само модула без дисплей и кабели. Кабели видях, че се предлагат за около 20евро, но само дисплей не намерих. Та затова се чудя дали да взимам модула :conf: И как може да го подкараме :banghead: Контролера го имам :D

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook