Хидротрансформатор (торк)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от B.Stoimenov » 09 Ное 2016, 12:22

numizmat написа:Как се нулира ? Какви са цените за лециклиране. А евентуално и за 39ка?


Ресет-а на адаптациите се прави софтуерно - най-добре е някой който разбира да го направи.
Рециклирането за е ...различно. Самия торк го рециклират в България за Около 600 лева.
Аз лично ще изпращам моя в Латвия, където цената е по-ниска (около 400 лева), но пък има повече транспортни разходи, както и повече трназитно време (тоест колата трябва да седи някъде разкостена) - но избрах Латвия (рекро), не заради цената а заради надеждата ми, че ще го рециклират по-качествено. После - Масла, Картер с филтър ... и ... :driving:
За Е39 ... не знам, но предполагам цените са подобни за ZF кутията. зa MG .. допускам, че може и по-евтинко да е...но най-добре питай в секцията на Е39 във форума.


Но пък всичко това вече е изкоментирано неколкократно в предишните страници ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 10.10.2011
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от pawko » 20 Дек 2016, 10:47

Здравейте колеги!От скоро съм собственик на е60 525д 2005 автомат.Понеже това ми е първия автоматик не съм много наясно дали работи нормално или торка е тръгнал.Та при мен какво се получава:при каране на 3-та или 4-та с около 1500-1800об. при при леко подаване на газ си ускорява нормално и превключва,но ако подам по рязко се изфорсирва някъде с около 400-500 оборота и от по-високите обороти зацепва и почва да ускорява.Ако и дам кик даун вече сваля със скорост и тогава ускорява.Иначе нямам играене на оборотите както е описано в темата(засега) :bowdown: Мисля,че само на тези скорости го прави.На 5-та не го прави,а ускорява и превключва без изфорсирване,а постепенно.Маслото е сменено частично заедно с картер филтъра,но мисля,че и преди смяната работеше така.Не съм правил ресет на адаптациите,защото не знаех,че трябва да се прави.Някакви идеи дали е торка или е нещо друго?Иначе няма удари и тласъци при превключване.
Забелязах и друго странно при мен.При каране на 2-ра и като тръгне да превключва на 3-та има леко забавяне като че ли малко пребуксуване преди да превключи и го прави на 2200-2300 оборота.
Ами това са и болежките засега,ще се радвам на мнения и съвети!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от klintan66 » 20 Дек 2016, 17:53

Според мен нищо му няма на автоматика.
Има електронен блок -"мозък" който се опитва да отгатне какви са ти намеренията и съответно автоматика реагира различно.
Съответно след време според стила ти на каране, автоматика се е приспособил , грубо казано.
Когато и аз се качих за първи път на автоматик постоянно следях как реагира.

Направи си адаптация на кутията и газ смело.
Има и вариант да дадеш на контакт и да задържиш педала на газта за повече от 30 сек. Това е ресет след който мозъка отново ще се адаптира по твоя стил.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 14.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N52B25

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от AmW » 20 Дек 2016, 19:06

Из американските форуми четох за този трик с педала на газта.... оказа се, че не рестартира адаптацията. Ще потърся линк.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 10.10.2011
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от pawko » 20 Дек 2016, 23:51

Пробвах го това с педала,но няма разлика,но не знам дали ми се е получило,защото не чух никакъв звук,а чаках около минута.Мисля да направя ресет с компютър.Дано всичко да е наред.Аз си мислих,че като му дам по рязко газ и е на тези сравнително ниски обороти ще превключва на по ниска предавка и тогава ще ускорява,а така двигателя се изфорсирва като на празен ход и зацепва на същата скорост,но на по високи обороти,някъде към 2500....продължава да ускорява на същата скорост и като се вдигнат още оборотите,тогава превключва....В главата ми се въртеше,че нещо в кутията пребуксува,но наистина не знам дали е нормално,дано да е така...че като ми е нова колата и се вглеждам и вслушвам във всичко....дано е само моя параноя....Ще прочета и за грешки.От темата разбрах,че Торка не се хваща на грешки,но ако е нещо друго,би трябвало да се е записало....Сложни са тези пусти автоматици....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от klintan66 » 21 Дек 2016, 10:22

Безпокоиш се , че като дадеш газ има покачване на оборотите с 500 преди да усетиш тягата.
Например при ръчни караш на 3-а и подаваш и отнемаш газ и кеф.
При автоматика има непрекъснато усещането за приплъзване при превключване.

Заради това усещане е спора ръчни или автоматични скорости е по-добре.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 10.10.2011
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от pawko » 22 Дек 2016, 10:37

Благодаря много,колега!Наистина това ме притесняваше и мислих,че нещо не е наред...Мислих,че трябва да е зацепено постоянно и като дам газ да ускорява веднага или да смъква предавка,точно както при ръчка е зацепено,явно не е така,ще трябва да се свиква:)Което е значително по добре,отколкото от самото начало да почвам със сериозните ремонти и големите харчове.... :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.11.2011
Пол: Мъж
Кара: немско
Мечтае да кара: много неща

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Excessive » 24 Яну 2017, 20:24

Здравейте. Прочетох известна част от темата. Интересува ме дали някой си е рециклирал торк-а в България. Доколкото знам вече на доста места го правят. Ако има такива може ли да споделят доволни ли са, колко пари им излезна и за колко време се случиха нещата?

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 7.08.2014
Пол: Мъж
Кара: 520i
Мечтае да кара: 550i

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от deathless » 26 Яну 2017, 15:58

Excessive написа:Здравейте. Прочетох известна част от темата. Интересува ме дали някой си е рециклирал торк-а в България. Доколкото знам вече на доста места го правят. Ако има такива може ли да споделят доволни ли са, колко пари им излезна и за колко време се случиха нещата?

Аз съм си рециклирал торка във Варна (от София съм) , г/д за 1 седмица отиде и се върна , излезе ми 450лв със 1 година гаранция . Вече съм карал 30к/км и все още нямам проблеми . Колата е e60 520i m54b22 .

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.11.2011
Пол: Мъж
Кара: немско
Мечтае да кара: много неща

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Excessive » 26 Яну 2017, 16:12

deathless написа:
Excessive написа:Здравейте. Прочетох известна част от темата. Интересува ме дали някой си е рециклирал торк-а в България. Доколкото знам вече на доста места го правят. Ако има такива може ли да споделят доволни ли са, колко пари им излезна и за колко време се случиха нещата?

Аз съм си рециклирал торка във Варна (от София съм) , г/д за 1 седмица отиде и се върна , излезе ми 450лв със 1 година гаранция . Вече съм карал 30к/км и все още нямам проблеми . Колата е e60 520i m54b22 .


В софт електроник или мидавто, колега?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от CrazyElement » 26 Яну 2017, 17:06

Не нулирай нищо клатили ти оборотите при ниски обороти и леко газ 100% торк , цената поне аз като го правех преди 2 год беше 1200 лева с монтаж/демонтаж , рециклиране + масло и филтър.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1053
Регистриран на: 26.06.2006
Местоположение: Мон
Кара: e60ka

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от krasi_bmw » 07 Фев 2017, 13:50

В цената има ли разлика на 535д и 530д,обадих се в софия и искат 900лв.Ако имате поефтин вариант давайте да го пращам,става въпрос за 535д 2004г

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BWM e60 530xD

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Pumba » 07 Фев 2017, 15:04

Здравейте,
Прочетох цялата тема за торк както и тази за проблем в скоростната кутия. По симптомите изглежда аз също съм за торк. При равномерна скорост и обороти между 1500 и 2000 стрелката на оборотомера играе нагоре надолу с около 200-300 оборота и се чува леко един странен звук като стържене или нещо от сорта. Насочил съм се към рециклиране в Латвия в Рекро за сега. Престои сваляне на торка и изпращане, като преди това трябва да се свържа с тях.
Колега krasi_bmw, ти с кого си говорил в София? Цените първата страница за рециклиране в Рекро някой знае ли дали са актуални все още? Също така относно Елиткар, до колкото разбирам за официален представител на ZF за България, някой рециклирал ли е при тях и какво бихте ме посъветвали Рекро или Елиткар?
Благодаря предварително и се извинявам, ако вече е отговаряно на тези въпроси.
Ще очаквам вашето компетентно мнение :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BWM e60 530xD

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Pumba » 07 Фев 2017, 17:55

Забравих да спомена, че колата е 530xd 2006г.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Николай Диянов » 08 Фев 2017, 15:04

В България за рециклиране на торк предоставят много малка гаранция. Последно като гледах, мисля че беше 20 000км, което реално погледнато е равнозначно на нищо. Мисля, че колегите по- горе бяха споменали, че в чужбина е доста повече. Между другото, моят съвет е, преди да правиш каквито и да било радикални интервенции, да смениш масло и филтър на скоростната кутия. Така или иначе, манипулацията няма да навреди, но може да си спестиш доста разходи. Разбира се, не очаквай чудеса, ако на кутията й е взет живеца и е карана с минимално количество масло дълго време.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook