Хидротрансформатор (торк)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от ///M Power » 01 Мар 2017, 10:24

Малко актуална информация за МиД Авто ( макар и за 5hp кутия), при разговор с тях имаше 2 варианта, свалям кутия и им я пращам. Рециклират торка, отварят и проверяват кутията (ако има нещо за правене правят) и сменят маслото. Другия вариант беше да отида с колата. Избрах втория, там тестваха колата, и началника каза, само торка да се прави. Рециклираха го (550 лв) смениха масло(250 лв) и за труд (качване сваляне на кутия ми взеха 250 лв). Гаранция 6 месец или 50 000км. На обяд бях във Варна, на другия ден следобяд колата беше готова и си тръгнах наобратно.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 11.01.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330д 204к.с.
Мечтае да кара: E92 335д
Детайли за колата: Чипосан фърколет!

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от jordan_vik » 04 Апр 2017, 14:14

Такааа, ето и моята гледна точка...
Добре че не попаднах в ръцете на "разбирачите", колата е 330д 204кс.,.с GM автоматик, торка го хванахме в начален стадий с приятел който се занимава с марката от дълги години, взе да приплъзва между 80 и 120 км.ч., при форсиране над 3000 оборота се появяваше един специфичен шум, някак си по шумна отпреди, един вид резонанс в двигателя, и не ускоряваше както трябва...Тъй като съм от Пловдив реших да посетя този Хаги ли, Маги ли, както и да е, изтъкнат разбирач на автоматици, качва се този човек в колата и почва да я кара, същата работа за мен, шумна, не ускорява както преди... И ми казва- колата е тип топ, много върви, щом не свети зъбчатия датчик на таблото, няма проблем...Позачудих се и марш при познатия, на подемника, свалихме автоматика, сваляме торка и взех да го източвам, стружки яко, беше рециклиран, колата наистина не е на много километри, водена е до 2015 с история, след това един Господ знае.Извадихме торка от друг наличен автоматик за който приятеля ми гарантира и го качихме на моя, след това маслото, филтъра и гарнитурата...и, о господи, палим, форсираме... резонанс няма, извадихме я и последва яко пилене на гуми, е колата е направо друга :), и то само за 500 лева, трети месец вече и 8000км нямам никакви проблеми!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Gpenev » 05 Апр 2017, 13:30

Колеги карам е60 530д 2006 231 коня от 1 седмица. Супер е колата, върви доста, но забелязах че от 2-3 дни като включвам задна(автомат) включва много твърдо така да го кажа, получава се нещо като удър като вкарам задна, иначе превключва плавно, не съм забелязал ритане при превключване на скоростите. Това нормално ли е или да търся майстор да ми прегледа кутията?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от kiko™ » 05 Апр 2017, 14:41

Gpenev написа:Колеги карам е60 530д 2006 231 коня от 1 седмица. Супер е колата, върви доста, но забелязах че от 2-3 дни като включвам задна(автомат) включва много твърдо така да го кажа, получава се нещо като удър като вкарам задна, иначе превключва плавно, не съм забелязал ритане при превключване на скоростите. Това нормално ли е или да търся майстор да ми прегледа кутията?


Причината може да е в ниско ниво на маслото в скоростите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от memorex » 05 Апр 2017, 21:20

Ако за 2-3 дена не е паднало маслото , може причината да е че азтомобила е бил под наклон ,маслото е било студено или си превключвал твърде бързо.На майстор винаги може да се отиде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Gpenev » 06 Апр 2017, 8:30

memorex написа:Ако за 2-3 дена не е паднало маслото , може причината да е че азтомобила е бил под наклон ,маслото е било студено или си превключвал твърде бързо.На майстор винаги може да се отиде.



Забелязах че е омаслена кората точно под скоростите, ще я закарам на майстор да я прегледа, да не бера ядове след това.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.12.2011
Местоположение: Дупница
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: E30

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от kinghood » 13 Апр 2017, 9:31

При мен започна да тресе след 120 км , т.е. след като заключи и имаше колебание в ниските обороти. Пратих го в Мид авто, в същия ден се обадиха и казаха, че е нормално износен и 500 лв ремонт. Това е минимумът. Върна се на другия ден. През това време смених соленоидите, всички уплътнения и буксата. Нов картер, масло 9л. Правилно поставяне на торка, че има голям шанс при неправилен монтаж да счупи маслената помпа и всичко обратно на колата. Наливане на масло между 30-40 градуса с вкл. климатик и ресет на адаптациите. Всичко направих чисто сам, мога да помагам със съвети на колеги в нужда.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 21.11.2016
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i
Мечтае да кара: BMW F10 M5

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от zlobil7889 » 19 Апр 2017, 19:32

Здравей те имам следният въпрос, колата е бмв е60 530 бензин М54 автоматик. Проблема е следния когато започна да ускорявам плавно при превключване от 3та на 4та предавка започва едно играене на оборотите цялата кола започва да се движи на пулсации (започва едно клатене напред/назад) при по-рязко ускорение този проблем го няма, също ако скоростната кутия е включена в режим DS дори при плавно ускорение играенето на оборотите го няма. Колата при изпреварване понижава предавка, но ако изкачвам лек наклон при превключване от 5та на 6та предавка има леко ритане, та въпроса ми е дали този проблем е свързан с хидротрансформатора или има някакъв друг проблем свързан със скоростната кутия или някакъв проблем с прекъсване на мотора.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.08.2013

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от mitkows » 30 Апр 2017, 18:11

Здравейте на всички:).Изчетох всичко до тук.Въпреки това,не знам как точно да постъпя.Колата е е39,150коня,2литра,1998г.Купих я миналото лято,смених какво ли не(няма да е далеч от истината ако кажем че е производство 2016).М/у сменените неща е и масло автоматик.Не мисля че имам от изброените по-назад симптоми,но се оказа,че кутията е изгубила 3литра масло за 12хил км.Напоследък беше започнала да се"замисля"повече.След доливане,проблем няма.Тъй като съм прясно опериран и съм на легло нямам възможност към момента да предприема нещо.Молбата ми е да ме посъветвате когато мога какво да направя и дали този теч може да е нещо елементарно.Живея в Бургас.Моля всеки,който има идеи по проблема да сподели.Кутията е ZF-A5S310Z.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от pepsin » 02 Май 2017, 11:26

Здравей те колеги понеже ще сменям маслото на скорости те ми се искаше да почистя и Мехатроника.Въпроса ми е??? Къде в София могат да го разглобят изчистят и сглобят.е60 2004 автомат ми е баварката

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.08.2013

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от mitkows » 05 Май 2017, 13:34

mitkows написа:Здравейте на всички:).Изчетох всичко до тук.Въпреки това,не знам как точно да постъпя.Колата е е39,150коня,2литра,1998г.Купих я миналото лято,смених какво ли не(няма да е далеч от истината ако кажем че е производство 2016).М/у сменените неща е и масло автоматик.Не мисля че имам от изброените по-назад симптоми,но се оказа,че кутията е изгубила 3литра масло за 12хил км.Напоследък беше започнала да се"замисля"повече.След доливане,проблем няма.Тъй като съм прясно опериран и съм на легло нямам възможност към момента да предприема нещо.Молбата ми е да ме посъветвате когато мога какво да направя и дали този теч може да е нещо елементарно.Живея в Бургас.Моля всеки,който има идеи по проблема да сподели.Кутията е ZF-A5S310Z.

Никой ли не може да помогне?!?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от B.Stoimenov » 11 Май 2017, 15:21

mitkows написа:
mitkows написа:Здравейте на всички:).Изчетох всичко до тук.Въпреки това,не знам как точно да постъпя.Колата е е39,150коня,2литра,1998г.Купих я миналото лято,смених какво ли не(няма да е далеч от истината ако кажем че е производство 2016).М/у сменените неща е и масло автоматик.Не мисля че имам от изброените по-назад симптоми,но се оказа,че кутията е изгубила 3литра масло за 12хил км.Напоследък беше започнала да се"замисля"повече.След доливане,проблем няма.Тъй като съм прясно опериран и съм на легло нямам възможност към момента да предприема нещо.Молбата ми е да ме посъветвате когато мога какво да направя и дали този теч може да е нещо елементарно.Живея в Бургас.Моля всеки,който има идеи по проблема да сподели.Кутията е ZF-A5S310Z.

Никой ли не може да помогне?!?


Все пак караш различен модел, година и кутия колега. Пиши в подфорума на е39. там ще те насочат и към сервиз където да ти я погледнат в Бургас (от тук също ако няко знае, ще може)

П.П. бързо оздравяване !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от vvasilev1 » 11 Май 2017, 15:36

mitkows написа:
mitkows написа:Здравейте на всички:).Изчетох всичко до тук.Въпреки това,не знам как точно да постъпя.Колата е е39,150коня,2литра,1998г.Купих я миналото лято,смених какво ли не(няма да е далеч от истината ако кажем че е производство 2016).М/у сменените неща е и масло автоматик.Не мисля че имам от изброените по-назад симптоми,но се оказа,че кутията е изгубила 3литра масло за 12хил км.Напоследък беше започнала да се"замисля"повече.След доливане,проблем няма.Тъй като съм прясно опериран и съм на легло нямам възможност към момента да предприема нещо.Молбата ми е да ме посъветвате когато мога какво да направя и дали този теч може да е нещо елементарно.Живея в Бургас.Моля всеки,който има идеи по проблема да сподели.Кутията е ZF-A5S310Z.

Никой ли не може да помогне?!?

Варна МиД авто. На 100 км си. Те са най - добри

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.08.2013

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от mitkows » 11 Май 2017, 21:31

vvasilev1 написа:
mitkows написа:
mitkows написа:Здравейте на всички:).Изчетох всичко до тук.Въпреки това,не знам как точно да постъпя.Колата е е39,150коня,2литра,1998г.Купих я миналото лято,смених какво ли не(няма да е далеч от истината ако кажем че е производство 2016).М/у сменените неща е и масло автоматик.Не мисля че имам от изброените по-назад симптоми,но се оказа,че кутията е изгубила 3литра масло за 12хил км.Напоследък беше започнала да се"замисля"повече.След доливане,проблем няма.Тъй като съм прясно опериран и съм на легло нямам възможност към момента да предприема нещо.Молбата ми е да ме посъветвате когато мога какво да направя и дали този теч може да е нещо елементарно.Живея в Бургас.Моля всеки,който има идеи по проблема да сподели.Кутията е ZF-A5S310Z.

Никой ли не може да помогне?!?

Варна МиД авто. На 100 км си. Те са най - добри

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Благодаря на отзовалите се колеги.Ще започнем със семерингите.
Блаходсря и за пожеланието:)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 2.05.2016
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E60

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от logarex » 12 Юни 2017, 12:36

Здравейте имам следните питания около автомобила. (525d 177ps.)
При спиране между 2-1-ва скорост понякога се усеща приплъзване. Автомобила е на реални 238к. километри, като а го закупих от първи собственик от БГ с пълна сервизна история, проверил съм на всеки 60к. е сменяно маслото на кутия с картера, нормално ли е това, осеща се съвсем леко.
Последна промяна logarex на 14 Яну 2018, 2:09, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook