Хидротрансформатор (торк)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от ///M Power » 09 Фев 2017, 11:36

Макар и да не е 6hp моята кутия (е38 м52ту - 5hp19), имам част от симптомите за торк, придърпва между 40-60 км, както и вибрации след 110 км и може би е малко по мудна. Кутията включва добре, плавно и без удари. Но оборотите не мърдат! Възможено ли е без този симптом?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1053
Регистриран на: 26.06.2006
Местоположение: Мон
Кара: e60ka

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от krasi_bmw » 09 Фев 2017, 19:10

Ве4е е готов торка,пратих го във варна софтелектоникснещо си,цената беше най -добра.Гаранцията е 15000 или 1година.Утре е монтажа,ще видим как ще тръгне.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от andy » 10 Фев 2017, 8:15

krasi_bmw написа:Ве4е е готов торка,пратих го във варна софтелектоникснещо си,цената беше най -добра.Гаранцията е 15000 или 1година.Утре е монтажа,ще видим как ще тръгне.


Тези дали се занимават с хардуер или го препращат на съседите си https://www.midavto.com/, които си имат поточна линия за ремонта на торк.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от 3186 » 10 Фев 2017, 9:20

krasi_bmw написа:Ве4е е готов торка,пратих го във варна софтелектоникснещо си,цената беше най -добра.Гаранцията е 15000 или 1година.Утре е монтажа,ще видим как ще тръгне.

Каква беше цената, колега?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Ненко Вранков » 12 Фев 2017, 18:25

Каква е тази гаранция 15 000 , аз ги минавам за месец-два. На мен на друго място във Варна ми дадоха 100 К , миналата година.. минах ги, всичко е точно :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от fitter » 12 Фев 2017, 18:42

Ненко Вранков написа:Каква е тази гаранция 15 000 , аз ги минавам за месец-два. На мен на друго място във Варна ми дадоха 100 К , миналата година.. минах ги, всичко е точно :)


Колега, мисля че ще е полезно за всички да кажеш фирмата, щом си доволен:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Ненко Вранков » 12 Фев 2017, 21:30

Към тях се обърнах и съм повече от доволен.
Също така разполагат със стенд необходим за калибрацията на соленоидите в клапанните тела.
Нещо което почти никой "сервиз" за автоматични кутии не притежава.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от andy » 13 Фев 2017, 8:46

Ненко Вранков написа:Към тях се обърнах и съм повече от доволен.
Също така разполагат със стенд необходим за калибрацията на соленоидите в клапанните тела.
Нещо което почти никой "сервиз" за автоматични кутии не притежава.


Потвърждавам :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BWM e60 530xD

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Pumba » 13 Фев 2017, 16:13

Здравейте,

Днес говорих и със софтелектроникс и с мидавто.
- Софтелектроникс извършват рециклирането на торка за сумата между 600 и 700лв в зависимост от това колко е износен, като дават гаранция 150 000км или 1 година.
- МиД Авто извършват рециклирането на торка за сумата от 500лв като дават гаранция 100 000км или 1 година - като трябва да бъдат изпълнени след това и гаранционните им условия за да важи гаранцията.
Времето за което извършват услугата е 1 ден и на двете места.

След известно време ми предстои рециклиране на торка и бях решил да го правя в Рекро Латвия, но събирам мнение и за нашите 2 сервиза, до тук виждам че има доволни и от двата сервиза.

Имам и въпрос относно адаптациите на АСК, възможно ли е да са високи заради торка или да търся причината другаде?

Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 30.06.2007
Местоположение: Русе, Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ 535д-06г;

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от KARAIVANOV » 14 Фев 2017, 0:00

Колеги и на мен ми предстои рециклиране на торка. Проучвам "пазара", от МиД- Авто гр. Варна ми искат 600 лв, като не ми дават гаранция, ако не е монтиран в техния сервиз, при което трябва да проверят мехатроника, а те 100 % ще кажат, че е повреден и крайната цена ще е между 2200-2700 лв.
От Софтелектроник - 700 лв и една година гаранция + 150 лв за проверка на мехатроника за наличие на повреди. При тях монтаж-демонтаж 3-4 дни.
От ЗФ - България - 850 лв за рециклиране и 150 лв депозит, който ти връщат като изпратят твоя торк в Германия, не извършват монтаж-демонтаж. В момента изграждат сервиз. Безплатна доставка от Германия - 30 дни, за 3-4 дни - 130 лв.
Така вашите мнения какви са? Насочил съм се към ЗФ за рециклиран торк.
Дайте съвет, ако се спра на варианта ЗФ, в кой сервиз могат кадърно да сменят торка?
п.п. Колата е 535 д - 272 к.с. края на 2006 г. От Русе съм, но не е проблем да отскоча до някой от по-големите градове. Проста държа момчетата да си свършат работата качествено и съответно цената да не е космическа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Trixster » 14 Фев 2017, 9:12

KARAIVANOV написа:Колеги и на мен ми предстои рециклиране на торка. Проучвам "пазара", от МиД- Авто гр. Варна ми искат 600 лв, като не ми дават гаранция, ако не е монтиран в техния сервиз, при което трябва да проверят мехатроника, а те 100 % ще кажат, че е повреден и крайната цена ще е между 2200-2700 лв.
От Софтелектроник - 700 лв и една година гаранция + 150 лв за проверка на мехатроника за наличие на повреди. При тях монтаж-демонтаж 3-4 дни.
От ЗФ - България - 850 лв за рециклиране и 150 лв депозит, който ти връщат като изпратят твоя торк в Германия, не извършват монтаж-демонтаж. В момента изграждат сервиз. Безплатна доставка от Германия - 30 дни, за 3-4 дни - 130 лв.
Така вашите мнения какви са? Насочил съм се към ЗФ за рециклиран торк.
Дайте съвет, ако се спра на варианта ЗФ, в кой сервиз могат кадърно да сменят торка?
п.п. Колата е 535 д - 272 к.с. края на 2006 г. От Русе съм, но не е проблем да отскоча до някой от по-големите градове. Проста държа момчетата да си свършат работата качествено и съответно цената да не е космическа.


Аз подходих така и стана малко двойна работата. Първо рзех торк, картер филтър, масло и всичко ОК, ама след няколко месеца мехатроника замина и колата риташе. Рециклирах го в Мидавто. Съответно сваляй, качвай, маслото наново итн.

Моя съвет е приготви едни 2к и когато си готов ревизия на цялата кутия, ако искаш да стане всичко като хората и да си караш колата или рискуваш, като мен и каквото стане.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.11.2011
Пол: Мъж
Кара: немско
Мечтае да кара: много неща

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Excessive » 14 Фев 2017, 18:23

Актуална информация за Джемини (цени, качество, изпълнение, срок) някой няма ли?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Ненко Вранков » 17 Фев 2017, 10:36

Trixster написа:
KARAIVANOV написа:Колеги и на мен ми предстои рециклиране на торка. .


Аз подходих така и стана малко двойна работата. Първо рзех торк, картер филтър, масло и всичко ОК, ама след няколко месеца мехатроника замина и колата риташе. Рециклирах го в Мидавто. Съответно сваляй, качвай, маслото наново итн.

Моя съвет е приготви едни 2к и когато си готов ревизия на цялата кутия, ако искаш да стане всичко като хората и да си караш колата или рискуваш, като мен и каквото стане.

Това 98% винаги става така, когато съединителя е заминал и колата се кара така.
Заради биенето му износванията са изключително големи и се отделят много метален и феродов прах.. който затлачва соленоидите. Затова ако просто се отремонтира "торка" и се сложи, ще последва нов ремонт не след дълго.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Николай Диянов » 17 Фев 2017, 13:02

Да ме извиняват, обаче 1 година гаранция е смешно, откъдето и да се погледне. За Джемини- колкото пъти съм ги посещавал, съм оставал доволен, но не съм сигурен дали имат собствен стенд за калибрация, такъв какъвто е споменал колегата, няколко поста преди мен.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.11.2011
Пол: Мъж
Кара: немско
Мечтае да кара: много неща

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Excessive » 21 Фев 2017, 17:56

Колеги, не знам в кой сервиз си сваляте торковете, но в Джемини ми казаха цена от 1800 лв за цялата процедура: сваляне, рециклиране и качване. За смяна на масло и филтър не споменаха дали влиза в тая цена.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook