Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

От кои сервизи за турбини имате ДОБРИ скорошни (2011-2013 г.) отзиви?

1. Реал Турбо
35
41%
2. Турбо Сервиз (бившето Турбо Механика)
2
2%
3. ДГ Турбо (Митко Турбото)
13
15%
4. Турбос Хют България
35
41%
 
Общо гласове : 85
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от da6ip » 18 Апр 2013, 8:37

Колеги предстои ми рециклиране на турбина.

Моля за скорошни (2011-2013 г.) отзиви и впечатления от следните сервизи:
-Реал Турбо (на Околовръстен път до детелината с бул. България) - http://www.realturbo.net/
-Турбо Сервиз ЕООД бивш Турбо Механика ЕООД (на ул. Тодор Каблешков №1) -
-ДГ Турбо (или Митко Турбото) (кв. Орландовци, до ТЕЦ София) - http://dgturbo.com/
-Турбос Хют България ООД (бул. Илиенци 12) - http://www.turbos-hoet.com/bu/

Моля също така да попълните анкетата - можете да избирате и повече от един сервиз, естествено ако имате позитивни отзиви за повече от един.

Смятах че Реал Турбо са най-добри, но напоследък чувам за няколко случая на калпава работа, и нагло отношение при рекламация. Затова пускам темата.
За Турбо Механика в интернет циркулира една ужасяваща история от 2009 г. за продадено рециклирано турбо вместо ново, и неговото "загубване" след рекламацията, но пък от други източници чувам за добре свършена работа през последната година.

Иначе за всеки на който му предстои рециклиране, препоръчвам за начало да прочете темата на @ndro:
"Рециклиране турбина BMW E60 525d (M57TUD25)": viewtopic.php?f=116&t=298166

Та така, какви са ви мненията за горните сервизи?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от laviatan » 18 Апр 2013, 8:47

От мой клиенти чувам ,че Реал Турбо са най-добре ;)
Последна промяна laviatan на 18 Апр 2013, 10:16, променена общо 1 път
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от stankata777 » 18 Апр 2013, 8:52

Твърдо против Митко Турбото-за мен той е чист мошеник и долен измамник.Поводът е рециклиране от него и след 4к км,турбото умря(320д).Гаранцията се оказа рекламна само,сумата която взе Миткууу само за рециклиране беше 900лв! :no:

П.п.Дашип,има една русенска фирма с отлично реноме,може би трябва да включиш и нея...
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от ивчо » 18 Апр 2013, 9:39

А защо предвид че нашата фирма работи само с него, нямаме едно оплакване от ремонтирана турбина ...
Предвид че и Хют изкарват е*ати приомоциите не знам какво се чудиш ...
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от da6ip » 18 Апр 2013, 9:51

@Stankata, в случая ме интересува къде в София се работи добре. Ако включа Русе в анкетата, ще трябва да включа и цялата страна... ;)

Но който има добри или лоши впечатления от конкретен сервиз в страната, е добре дошъл да ги сподели, така в тази тема ще е събрана информация за всички сервизи в страната :yes:

ивчо написа:Предвид че и Хют изкарват е*ати приомоциите не знам какво се чудиш ...

Какви са тези промоции колега? Сега се обадих там и цените им не са ниски (даже леко височка ми се стори) :roll: .
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от Dimitroff » 18 Апр 2013, 11:19

stankata777 написа:Твърдо против Митко Турбото-за мен той е чист мошеник и долен измамник.Поводът е рециклиране от него и след 4к км,турбото умря(320д).Гаранцията се оказа рекламна само,сумата която взе Миткууу само за рециклиране беше 900лв! :no:

П.п.Дашип,има една русенска фирма с отлично реноме,може би трябва да включиш и нея...



Работили сме с 50% от посочените в анкетата...

1. Реал турбо - наши клиенти категорично отказват да споменаваме това име (явно заради горчив опит от преди) - не мога да си обясня какво се е случило, но за последната 1-2 години чувам не особено добри отзиви.

2. "Митко Турбото" - 10-тина турбини (клиентски) + 2 мой съм носил при него...на едната моя и на 2 от клиентските се е налагало повторно сваляне и носене или донастройка от нас...нещо куца, мамка му ! - уж стенд, уж разпечатка, уж това, уж онова - от време на време нещо не успяват да ги настроят...а не е редно! - плаща се да се вземе и да се монтира готова и настроена турбина!
След последният случай на не добре настроена турбина въпросният ми заяви по телефона - "врътни я половин оборот гайката".... решихме да я свалим, "да си я врътне той" .... и повече да не се налага да ползваме услугите му.

3. Турбос Хюит... 10-тина турбини сме им носили - никакви рекламации.
Реал Турбо, както и Митко турбото закупуват 80% от частите от тях.
Сякаш най-добри впечатления мога да изразя от тях - коректни са (цените в София са едни и същи общо взето - разлика от 20-30 лева за идентични ремонти).

И 3 те сервиза имат стенд както за тест, така и за регулиране на турбината...явно обаче не и трите знаят как да работят с втория...

П.с. към настоящият момент - лично познавам 6 човека, който са ремонтирали в Реал Турбо и при Митко Турбото...но след това турбините са минавали "за финна корекция" през Турбос Хюит.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от ивчо » 18 Апр 2013, 12:13

da6ip написа:Какви са тези промоции колега? Сега се обадих там и цените им не са ниски (даже леко височка ми се стори) :roll: .

Ремонт от Митко излезна 900 лева - нова (не рециклирана такава) в Хют е 1180 лева ...
Мисля че е по-удачно вариант две ! :bchug:
Не се е налагало да правим настройки след ремонт при Митко :roll:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от da6ip » 18 Апр 2013, 12:23

Темата е за това кой сервиз рециклира най-качествено, а не за решение "рециклиране срещу нова турбина".

Предполагам, че тази цена от 1,180 лв. а) не включва монтажа, и б) не е за оригинална турбина примерно Garrett, a за някаква алтернатива. На този фон предпочитам да си рециклирам моята, която си работи отлично, просто е започнала леко да пуска масло.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от xerial » 18 Апр 2013, 12:41

ивчо написа:
da6ip написа:Какви са тези промоции колега? Сега се обадих там и цените им не са ниски (даже леко височка ми се стори) :roll: .

Ремонт от Митко излезна 900 лева - нова (не рециклирана такава) в Хют е 1180 лева ...
Мисля че е по-удачно вариант две ! :bchug:
Не се е налагало да правим настройки след ремонт при Митко :roll:


1180 :mhihi: :mhihi: забавно

Аз мога да кажа за преки впечатления от Хюит , но за НОВА турбина - 70К км вече никакви проблеми и съм доволен :yes:
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от Taruno » 18 Апр 2013, 13:52

Мое впечатление е от Реал турбо Пловдив, на пасата (Б6 2006та) рециклираха турбото като го пратиха до София, цялата хава струваше 450-500 лв. свършиха страхотна работа мощността се върна, свиренето утихна и навъртях почти 40 хил. км след това без повече ядове в турбото.

намерих и бележката 470 лв. без ДДС от 11.08.2012

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от sapio » 19 Апр 2013, 18:30

Реал Турбо - 100% НЕ, въпреки че дават гаранция и няма да чакаш - даваш твоята, взимаш същата вече рециклирана. Майсторът ми каза да не взимам от тях, ама аз все бързам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от sawion » 19 Апр 2013, 19:03

аз едно време рециклирах на Ауди А6 2.5тди преди 4-5 години и да чукна на дърво няма ядове - на другия ден изглеждаше като чисто нова турбината. Това при Митко Турбото стана...

младши ентусиаст
Мнения: 757
Регистриран на: 4.09.2005
Местоположение: София

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от OPASNO LUD » 20 Апр 2013, 8:36

Реал турбо е хубав вариант,ако сменяш цялата перка и останат само охлювите,носил съм така ,нямал съм проблем никога.Турбо Хют на Военна рампа имат повече достъп до части и се захващат с реално рециклиране-говорим само за подмяна на лагер и уплътнения.Митко турбото слага ''каквото има''и често имаш уж същата турбина,но не баш.Варна е най-доброто място за ремонт на турбини,всяка година карам 2 по-специални турбинки от Ботевград до там.
Ето така става реално баланса,друг е въпроса ,на кой колко му се занимава
http://www.youtube.com/watch?v=_DtpNHkHYRQ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: A7

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от vgza » 20 Апр 2013, 10:02

OPASNO LUD написа:Реал турбо е хубав вариант,ако сменяш цялата перка и останат само охлювите,носил съм така ,нямал съм проблем никога.Турбо Хют на Военна рампа имат повече достъп до части и се захващат с реално рециклиране-говорим само за подмяна на лагер и уплътнения.Митко турбото слага ''каквото има''и често имаш уж същата турбина,но не баш.Варна е най-доброто място за ремонт на турбини,всяка година карам 2 по-специални турбинки от Ботевград до там.
Ето така става реално баланса,друг е въпроса ,на кой колко му се занимава
http://www.youtube.com/watch?v=_DtpNHkHYRQ

Колега, сподели името на фирмата, ако на някой му се наложи...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от Emooo » 20 Апр 2013, 10:37

кажете името на варненската фирма. ВиА интеркар Плевен официалния дилър на БМВ знам че също пращат във Варна но незнам фирмата.
Tool - Fear Inoculum

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook