Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

От кои сервизи за турбини имате ДОБРИ скорошни (2011-2013 г.) отзиви?

1. Реал Турбо
35
41%
2. Турбо Сервиз (бившето Турбо Механика)
2
2%
3. ДГ Турбо (Митко Турбото)
13
15%
4. Турбос Хют България
35
41%
 
Общо гласове : 85
ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от nightdriver » 20 Апр 2013, 11:34

Emooo написа:кажете името на варненската фирма. ВиА интеркар Плевен официалния дилър на БМВ знам че също пращат във Варна но незнам фирмата.


може би е тази -
http://www.unitechturbo.com/about_bg.html
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от @ndro » 20 Апр 2013, 11:38

преди година останах доволен от риълтурбо, когато рециклираха турбината на е60-ката, но преди няколко месеца дадох една друга турбина и ме шокираха с неадекватното си поведение и непрофесионализъм.
в същото време турбосхют, с които говорих няколко пъти по телефона, ми направиха добро впечатление - адекватно и професионално отношение. предполагам, че използват само оригинални части и ремонтите при тях са надеждни и дълготрайни.
за останалите фирми нямам впечатление, но мисля, че ако ми се наложи, бих отишъл при турбосхют, въпреки по-високите цени, които според мен отговарят на качеството, което предлагат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от Ivo_Borisov » 20 Апр 2013, 19:37

Моята турбина я рециклирах във Варна, само охлювите останаха от старата, всичко ново. 55 хил км съм минал от тогава :) Имаше и 6м гаранция.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от sawion » 20 Апр 2013, 21:20

добре е колегата от Бургас, който миналата година сам си смени работната част на турбото с нова такава поръчана от и-бей Англия, да каже имал ли е ядове и някъкви впечатления... :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 12.05.2008
Местоположение: Шумен
Кара: E60 530d 04'
Мечтае да кара: X6 50d

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от RED_LABEL » 28 Апр 2013, 21:54

Emooo написа:кажете името на варненската фирма. ВиА интеркар Плевен официалния дилър на БМВ знам че също пращат във Варна но незнам фирмата.




Колега,турбината я рециклирах във Варна в един "домашен сервиз" който се намира точно до бензиностанция ЕКО посока Златни пясъци-Варна,не помня името на майстора,но тук в Шумен много го хвалят и много голяма част от турбините ги пращат при него.Доверих се и занесох моята за два дни я ремонтира с чисто нова "средна част" така я нарече и за два месеца и 3к км. досега нямам проблем,върви и се чува страхотно,имам номера му ако трябва пиши! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от bordo_77 » 28 Апр 2013, 22:31

RED_LABEL написа:
Emooo написа:кажете името на варненската фирма. ВиА интеркар Плевен официалния дилър на БМВ знам че също пращат във Варна но незнам фирмата.




Колега,турбината я рециклирах във Варна в един "домашен сервиз" който се намира точно до бензиностанция ЕКО посока Златни пясъци-Варна,не помня името на майстора,но тук в Шумен много го хвалят и много голяма част от турбините ги пращат при него.Доверих се и занесох моята за два дни я ремонтира с чисто нова "средна част" така я нарече и за два месеца и 3к км. досега нямам проблем,върви и се чува страхотно,имам номера му ако трябва пиши! :yes:


Ако става дума за едно момче фен на Октавия, от форума на Шкода, познавам го. Доста е в час с турбините, неговата Октавия я беше направил над 200 к.с. Сервиза му е в този район на Варна, посока към Златни пясъци.

младши ентусиаст
Мнения: 757
Регистриран на: 4.09.2005
Местоположение: София

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от OPASNO LUD » 29 Апр 2013, 16:49

За Самуил става въпрос,познавам го и работи много добре ,но не е специализиран в турбокомпресорите.Неговото увлечение е по-скоро в хибридите и там е специализиран,перка от нещо в охлюв на друго,получават му се нещата.Купува топлите части,сглобява турбините и ги кара на баланс в МЕИто.Препоръчвам го,иначе във Варна има доста фирми,които ремонтират корабни двигатели и има много повече техника за баланс отколкото в София и най-вече специалисти от Меито

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 12.05.2008
Местоположение: Шумен
Кара: E60 530d 04'
Мечтае да кара: X6 50d

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от RED_LABEL » 30 Апр 2013, 11:19

bordo_77 написа:
RED_LABEL написа:
Emooo написа:кажете името на варненската фирма. ВиА интеркар Плевен официалния дилър на БМВ знам че също пращат във Варна но незнам фирмата.




Колега,турбината я рециклирах във Варна в един "домашен сервиз" който се намира точно до бензиностанция ЕКО посока Златни пясъци-Варна,не помня името на майстора,но тук в Шумен много го хвалят и много голяма част от турбините ги пращат при него.Доверих се и занесох моята за два дни я ремонтира с чисто нова "средна част" така я нарече и за два месеца и 3к км. досега нямам проблем,върви и се чува страхотно,имам номера му ако трябва пиши! :yes:


Ако става дума за едно момче фен на Октавия, от форума на Шкода, познавам го. Доста е в час с турбините, неговата Октавия я беше направил над 200 к.с. Сервиза му е в този район на Варна, посока към Златни пясъци.[/quotН

Немога да си спомня името му,но при нужда мога да го разбера,човека е на видима възраст 50-55 г. и докато видя турбото веднага каза какво ще смени и колко ще струва.Номера му е 0888 838217 намира се пак казвам точно след бензиностанция ЕКО на 10 метра има една пресечка в дясно от главния път началото на която има дървен макет на лодка или нещо такова беше,първата къща вдясно е той това е посока Златни пясъци-Варна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от павката » 30 Апр 2013, 15:19

цоко не е ли?
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от Ilko Ivanov » 30 Апр 2013, 22:30

Човека от Варна до бензиностанция Еко по пътя за Златните се казва Йовчо ;)
Ivo_Borisov - твоята турбина я прави точно той .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от da6ip » 15 Май 2013, 19:24

След мненията в тази тема реших да дам турбината за рециклиране при Турбос Хют.

Самата турбина е на около 100 хил. км. (колата е на 197 хил., турбината е сменена гаранционно на 96 хил.) и нито свиреше, нито дърпаше масло - само майсторът който ми ремонтира колата забеляза че почва да пуска малко повече масло, и че има един лек луфт в оста. Тъй като смятам скоро да и направя ремап, реших превантивно да се рециклира, за да не стане фал след ремапа при по-високото натоварване.

Минах през фирмата един ден (на бул. Илиянци се намира) и говорих с майстора, май единствен, там - Калев. Обясни ми че при това положение на турбината предполага че само ще се сменя ремонтния комплект и ще се центрова след това, което е минималното рециклиране и струва 420 лв. Като цяло ми направи професионално впечатление.

На следващия ден моят майстор демонтира и занесе турбината и на по-следващия беше готова и я монтираха обратно.
(При демонтажа забелязаха няколко леки пукнатини в изпускателния колектор, откъдето вече леко е издишал. Беше най-добре да се смени веднага докато е свалена турбината и да се върши работата само веднъж. Намерих чугунен колектор от Е39 193 к.с. за 260 лв. За това ще пиша в темата за колектора, със снимков материал).

След ремонта на турбината се обадих по телефона на Калев и той каза че по лагера на турбината нямало почти никакво износване, по другите части съвсем никакво. Сменили са въпросния комплект, центровка, и сега била "като нова". Също така са проверили и стъпковото моторче на управлението на турбината, което често дава дефекти, и то било абсолютно наред с минимални отклонения от целевите стойности.

Майсторът също одобри като цяло работата и това което е видял там като апаратура, опит, познания и отношение. Взех си колата и засега не забелязвам разлика откъм самата турбина, което е логично, понеже тя нямаше и осезаем проблем. Като че ли има повече мощност от 1900-2300 оборота, и е по-мазна в този диапазон, но това предполагаме че е от сменения колектор, който преди това леко е издишал.

Засега съм доволен от свършената работа, само времето ще покаже дали наистина е 100%-во качествена. ;)
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 1.02.2011
Пол: Мъж

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от dotzev46 » 04 Юни 2013, 10:25

За Е46 ги рециклират в Русе.Взеха ми 650лв. и ми дадоха 1г. гаранция,но ми казаха да корегирам някои неща по мотора преди да сложа турбината.От тогава нямам проблеми..Казват се Турбо Форс.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 12.10.2010
Пол: Мъж
Кара: турбо дизел
Мечтае да кара: би-турбо дизел

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от SHTILL » 15 Юни 2013, 3:28

dotzev46 написа:За Е46 ги рециклират в Русе.Взеха ми 650лв. и ми дадоха 1г. гаранция,но ми казаха да корегирам някои неща по мотора преди да сложа турбината.От тогава нямам проблеми..Казват се Турбо Форс.

Изчетох темата, понеже и аз съм с тоя проблем вече...добре, че ми се случи на паркинга :mrgreen:
От всичко изчетено дотук се разубедих за Реал Турбо, въпреки, че точно към тях се бях "засилил".
Турбото ми свиреше брутално много, но няколко пъти съм я проверявал- нямаше ама грам луфт :bang: ... тия дни ще свалям тоя охлюв и евентуално и снимки може да направя.
Лятото мислех да ремапвам, но ми беше филм с тая турбина как свири и бях поръчал точно този кит за 209 паунда- на втория ден ми върнаха парите и ми казаха, че нямали наличности :dunno: ...сега нямаше да съм в тоя филм
и малко оф: как по дяволите да мога да си следя темите, в които пиша, защото съм "от Е46 отдела", не в една или две теми съм активен (горе- долу), и постоянно ги търся със търсачката :banghead:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 29.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e60 530xd

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от teto » 15 Юни 2013, 12:07

Бих искал да попитам дали е нормално на ниска предавка след отпускане на газта да изсвирва турбината и то доста силно.
Примерно колата е загряла и я прибирам в гаража и при маневрирането винаги има едно зловещо виууу)))).
По този начин може би разтоварва?Иначе при движение няма свирене и други проблеми.
Дали е начало на проблем и дали да я проверявам.При последната диагностика всичко е ок.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от da6ip » 15 Юни 2013, 12:18

принципно под 2000 оборота турбината не работи (или поне не надува) - на какви обороти е това свирене?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook