Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

От кои сервизи за турбини имате ДОБРИ скорошни (2011-2013 г.) отзиви?

1. Реал Турбо
35
41%
2. Турбо Сервиз (бившето Турбо Механика)
2
2%
3. ДГ Турбо (Митко Турбото)
13
15%
4. Турбос Хют България
35
41%
 
Общо гласове : 85
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от Emooo » 16 Юни 2013, 14:38

И моето свири така при отпускане на обороти. не мисля че е проблем
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от timur_lenk » 25 Авг 2013, 8:12

Моето го чувам на отворен прозорец по осезаемо,иначе не се чува.Като тръгна да карам първата 1 мин свири повече,после утихва,независимо дали е топъл или студен мотора.Имах и едно странно свирване като върна педала на газта.След махането да dpf вече го няма.Явно е била запушена генерацията.
Мен по ме кефи да свири,нали за това е турбо,за да се чува :)
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от Dirty M5 driveR » 20 Яну 2014, 19:10

Понеже гледам темата така или иначе е тръгнала в тази посока, та да питам и аз. На едно 530д фейслифт при отпускане на газта се чува не това типично изсвирване (издишане) на турбината, ами някакъв наподобяващ виене звук, само че по-дълбок. На какво може да се дължи това? Гледам, че тази турбина е с електронно управление (electronic actuator), който се сменя. Дали може той да е причината, или просто турбината иска преглед и почистване. Момчето не се оплаква от проблеми с поведението, просто този звук го тревожи. Казва, че на някакво друго 530д му сменили вакумното управление (явно става дума за М57N 218к.с.) и този виещ звук изчезнал.

едит: И друго да питам - тия турбини нямат ли гейт? Защото никъде не намирам какво го управлява. Някой беше споменал, че нямат. Тогава кое лимитира налягането?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от goppe » 04 Мар 2014, 20:33

Колеги и аз ще влизам в отбора на рециклираните :) Наскоро от сервиза ми казаха, че турбото е за рециклиране - има аксиален луфт и перките са наранени. Аз не бързах, викам си да са наранени, колко да са наранени...

Е да ама днес ходих за нещо друго в сервиза и момчетата бяха посвалили някои неща от колата и имах досег да видя перките на турбото и направих снимки -
тия перки са все едно ядени със зъби - доста наранени ми изглеждат на мен. Човекът от който купих колата ми беше казал, че турбото на колата е заминало и е сложил друго турбо втора употреба.

Явно ще се позабързам за рециклирането на турбината, но въпроса ми е какво може да причини толкова нараняване на перките? Не искам да дам пари за рециклиране и после перките пак да се наранят от нещо. Незнам каква е и причината предишното турбо на колата да се е прецакало, може да е от същата "Х" причина и тя сега да се повтаря и върху тази турбина. От сервиза ми казаха, че задръстеният ДПФ (моят беше такъв, сега е почистен) е възможна причина, друга за която се сещам е нещо да е преминало през възд. филтър. Ако се сещате за някакви други причини или как да се уверя дали този проблем няма да бъде направен пак (ако въобще е направен от тази кола) моля пишете.

EDIT: Забравих да кажа, че турбото иначе си работи ОК, надува си добре, не свири.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от nik0las » 04 Мар 2014, 21:31

Колега не че съм експерт ,но имам известен опит с турбини и по-големи даже :mhihi:

Но през тая перка е минало нещо, неможе да от аксиален луфт така да е наранена перката по цялата дължина на лопатките.
От луфт се нараняват краищата на перките от триенето в корпуса.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от memorex » 04 Мар 2014, 21:44

Много е зле картинката.Пеперудите махнати ли са?Няма да е лошо и главата да се свали за оглед.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от goppe » 04 Мар 2014, 22:12

От сервиза ми казаха, че турбината има нараняване по перките и аксиален луфт, не са ми казвали, че от луфта се е получило нараняването.

Пеперудите ги махнах веднага след като купих колата. Най-лошото е, че не знам дали тази турбина е сложена в такова състояние от предишната кола или това е станало след като е монтирана на моята. Колата има навъртяни 200-300км от както съм я купил все пак и откакто е сменена турбината, прекалено малък пробег. Утре ще проверя дали въобще колата има въздушен филтър, защото още не съм го сменял. Склонен съм да вярвам, че за такова наранване може дори и филтър може да няма или да е имало спортен филтър, който да е пропуснал по-голямо тяло да навлезе към студената част.

Колега, проблеми по главата (ако има такива) от пеперудите ли подозираш че може да са се появили.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от memorex » 04 Мар 2014, 22:31

Да пеперудите имах предвид.Като ги маха в какво състояние бяха?Ако са липсвали части от тях логично е да са нанесли поражения не само по лопатките но и цилиндрите и главата.Ако са били цели на място остава или да е сложил така турбината,което е малко вероятно или някъде другаде да имаш поражения.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от nik0las » 04 Мар 2014, 22:51

memorex написа:Да пеперудите имах предвид.Като ги маха в какво състояние бяха?Ако са липсвали части от тях логично е да са нанесли поражения не само по лопатките но и цилиндрите и главата.Ако са били цели на място остава или да е сложил така турбината,което е малко вероятно или някъде другаде да имаш поражения.

Това са перките на компресора/студената част, пораженията не са от пеперудките защото те са в смукателния колектор който е след компресора, ако беше топлата част назъбена така може да се предположи че са пеперудките.

това което е наранило перките така най-вероятно е дошло от нещата преди компресора като дебитомер, въздушен филтер, датчик за въздух и т.н.

но с такъв компресор надали колата е понавървявала и сигурно турбото е звучало като кафемелачка :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от goppe » 05 Мар 2014, 10:16

Човека, от който закупих колата си е търговец на автомобили, не бих се учудил да е сложил такова турбо, все пак трябва само да продаде колата, пък какво ще се случва с нея нататък не го интересува.

nik0las написа:това което е наранило перките така най-вероятно е дошло от нещата преди компресора като дебитомер, въздушен филтер, датчик за въздух и т.н.

но с такъв компресор надали колата е понавървявала и сигурно турбото е звучало като кафемелачка :lol:


Колега, колата върви добре и турбото си работи, не дава признаци да е развалено или да издава шум...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от nik0las » 05 Мар 2014, 10:35

възможно е...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от Teogop » 05 Мар 2014, 13:34

А какво мислите за Чарджър http://turbo-bg.com/ ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от iceblast » 05 Мар 2014, 21:31

Тая турбина е изяла нещо, но много странно какво, защото изглежда, че не е било малко. С какъв филтър си? Ако си с К&Н има възможност за по-големи предмети да преминават, но пък дебитомера е с пластмасова мрежа, което пак ограничава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от goppe » 05 Мар 2014, 22:56

И аз мисля, че най-вероятно нещо е попаднало там, а се чудя като е попаднало там и е направило поразията, къде е сега? Дали се е потрошило и то или е стигнало до някъде (кулера например)...

Незнам с какъв филтър е колата, досега се занимавах с други неща по нея, но днес си купих филтър и тези дни ще го сменя и ще видя как е стария.

И пак си остава вероятността тази турбина да е сложена на колата в това си състояние и само да се филмирам, че случая може да се повотри.

По принцип често ли се случва чужди тела да стигат до студената част на турбото?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 8.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E63 650i '06

Re: Рециклиране на турбина в София - КЪДЕ? (с анкета)

Мнение от noiseless » 31 Мар 2014, 10:45

+1 за Turbo's Hoet и от мен.
Ето, моя скорошен опит с тях:

viewtopic.php?f=116&t=298166&p=3889754#p3889754

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook