Вакуум помпа

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Вакум помпа

Мнение от snooperchi » 06 Авг 2016, 18:14

toni написа:Та да попитам и аз нещо за вакуум помпата, прави ми впечатление, че издава един цъкъщ звук, направих и клипче. Нека колегите да споделят този шум като цъкане нормален ли е?


Колеги, ще изтупам прахта малко от тази тема и ще попитам за този отвратителен цъкащ звук нещо.
Проблемът от самата помпа ли е, решава ли се след смяната й или си е така винаги? При мен не е толкова бързо това цъкане, сравнително по-бавно е, а и като напомпя педала на спирачката до твърдо положение, въпросното цъкане почти изчезва. Някой обръщал ли е внимание? Благодаря Ви предварително и се надявам някой да не се сърди, че съм върнал темата към живота. :D :bowdown:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Вакуум помпа

Мнение от spower » 24 Окт 2016, 14:45

И при мен го има тоя пречукващ на интервали звук. Не стана ясно в темата нормален ли е?
Споделете при вас чувате ли го, като излезете пред колата на работещ двигател?
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Вакуум помпа

Мнение от B.Stoimenov » 24 Окт 2016, 15:28

Аз го чувам, а помпата е сменяна преди година и половина с чисто нова. и мен ме дразни ама ... доколкото са ми казвали - нямало проблем. Така си било особено след премахване на пеперудите и вакуум управлението им. каква е логиката - незнам.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Вакуум помпа

Мнение от Комбина » 24 Окт 2016, 16:29

Спете спокойно, звука си е съвсем нормален. Устройството на самата помпа вътре е такова, че от движението на елемента който създава вакуум се чува това цъкане. Аз мойта си я смених с чисто нова Pierburg преди месец и звука си го има и при нея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Вакуум помпа

Мнение от Nini0 » 18 Мар 2017, 19:07

Колеги от къде мога да си поръчам топлоустойчив о ринг ? Намерих един сайт, но не знам дали ще ми свърши работа става въпрос за този който е в помпата 95x2 ми трябва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Вакуум помпа

Мнение от Speed_Am_All » 17 Сеп 2017, 13:58

Педала на спирачката се втвърди от ряз, докато изкарвах колата от гаража. Колата за която пиша е е39 530д, но не намерих подходяща тема в Е39 раздела, а помпите май са почти същите. Веднага реших че някой маркуч се е спукал заради резкия отказ, но изглежда са наред. Откачих маркуча от помпата и като запаля колата смуче. Като си сложа пръста го засмуква леко. Някой знае ли колко вакуум трябва да прави тази помпа? Свалих помпата и като е завъртя на ръка колокочи. Какъв звук трябва да издава здрава помпа? Някой да знае къде в София има такъв о-пръстен 95/2мм. На ГМ-то има един мазгазин за лагери, но имаха само малкия о-пръстен, който според мен няма отношение към налягането.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Вакуум помпа

Мнение от pepsin » 18 Сеп 2017, 13:33

Здравей те колеги.Един въпрос????? Къде в София могат да ми презанитат двете пластинки на вакуум помпата?????благодаря

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Вакуум помпа

Мнение от vld » 18 Сеп 2017, 13:37

Speed_Am_All написа:Педала на спирачката се втвърди от ряз, докато изкарвах колата от гаража. Колата за която пиша е е39 530д, но не намерих подходяща тема в Е39 раздела, а помпите май са почти същите. Веднага реших че някой маркуч се е спукал заради резкия отказ, но изглежда са наред. Откачих маркуча от помпата и като запаля колата смуче. Като си сложа пръста го засмуква леко. Някой знае ли колко вакуум трябва да прави тази помпа? Свалих помпата и като е завъртя на ръка колокочи. Какъв звук трябва да издава здрава помпа? Някой да знае къде в София има такъв о-пръстен 95/2мм. На ГМ-то има един мазгазин за лагери, но имаха само малкия о-пръстен, който според мен няма отношение към налягането.

Колега на Е39 има "често срещан" проблем със сервото, проблема се състои в това, че се запушват отводнителните канали под серво усилвателя, съответно там си става аквариум и понякое време серво усилвателя се пълни с вода. Симптома е точно това, изведнъж ти става твърд педала, най често се случва зимно време, но и лятото пак може да се случи.
Най-лесно можеш да провериш това, като махнеш маркуча за вакум който влиза в сервото и с едно малко маркуче от система и една 50 кубикова спринцовка опиташ да изтеглиш водата.
Ако има вода ясна е работата, може да минеш само с източване на водата и почистване на отводнителния канал, но аз лично бих сменил сервото с друго втора ръка, не са скъпи и смяната е лесна.
Правих го преди 4-5 години и ми струваше 80-100лв. заедно със смяната.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Вакуум помпа

Мнение от Speed_Am_All » 18 Сеп 2017, 13:57

Сервото го отводнявах преди 2 години и мислех че съм го решил този проблем. Но пролетта пак се наводни и го отводнявах пак. От тогава колата седи в гараж и я изкарвам много рядко само да я раздвижа. Може ли самото серво да е умряло от раз? В момента вода няма в нея според мен защото последно съм е карал в хубаво време. Така или иначе съм свалил вакуум помпата и съм поръчал о-пръстена и ще го сменя профилактично. Ако не се оправи ще сменям сервото.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Вакуум помпа

Мнение от vld » 18 Сеп 2017, 14:01

Speed_Am_All написа:Сервото го отводнявах преди 2 години и мислех че съм го решил този проблем. Но пролетта пак се наводни и го отводнявах пак. От тогава колата седи в гараж и я изкарвам много рядко само да я раздвижа. Може ли самото серво да е умряло от раз? В момента вода няма в нея според мен защото последно съм е карал в хубаво време. Така или иначе съм свалил вакуум помпата и съм поръчал о-пръстена и ще го сменя профилактично. Ако не се оправи ще сменям сервото.

Ами къса му се мембраната, първо се втвърдява после се цепи и край.
Корпуса позагнива отдолу и почва да издиша, затова написах, че е по добре да се смени, щом ти се е случвало преди време значи вероятността просто да е дало фира от изгниване е огромна.
Почти е невъзможно да го отводниш качествено без да го свалиш, а не вярвам да си го свалил и да не си го сменил.

П.С. Ако проблема идва от вакум помпата можеш да я провериш с монометър за вакум, те са с един пистолет с който се напомпва и го оставяш да видиш дали ще задържи, така се вижда дали е херметизирана системата.
Можеш след като го изпуснеш да запалиш за малко да направи вакум помпата.
Дори да е износена помпата ако не е счупена (ти пишеш че чуваш звук наподобяващ джвакане- това се чува когато помпата е здрава) във високите обороти би трябвало да направи вакум за едно две натискания.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Вакуум помпа

Мнение от Speed_Am_All » 18 Сеп 2017, 14:26

Благодаря колега, ще сменя сервото със сигурност. Вероятно и помпата е тръгнала. Случвало ми се е като запаля и веднага тръгна да слизам от бордюр леко на спирачка да се втвърди падала. След това отнемаше около 5 секунди да се оправи, което ми се струва доста.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Вакуум помпа

Мнение от FaceOff » 18 Сеп 2017, 23:52

През лятото няма как да се втвърди педала от вода в сервото, затова и темата в Е39 е - "твърд педал на спирачката през зимата" , ядох го много тоя.. При мен мембраната до последно (докато смених наскоро сервото) си беше здрава, въпреки бруталното ръждясване на сервото отвътре. При колегата може и да се е спукала, но аз бих погледнал хубаво всичко от помпата до сервото - късата тръбичка след помпата, вакумната магистрала, и маркуча от нея до сервото. При всички положения смени и сервото, ако веднъж е имало вода в него, защото аз се уплаших, като видях отвътре моето. Колега, интересно имаш ли турбо при това положение, или педала е толкова зле, че не караш колата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Вакуум помпа

Мнение от pepsin » 19 Сеп 2017, 7:10

Здравей те колеги.Един въпрос????? Къде в София могат да ми презанитат двете пластинки на вакуум помпата?????благодаря

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Вакуум помпа

Мнение от vld » 19 Сеп 2017, 9:22

pepsin написа:Здравей те колеги.Един въпрос????? Къде в София могат да ми презанитат двете пластинки на вакуум помпата?????благодаря

Навсякъде където има менгеме, удърник и чук :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Вакуум помпа

Мнение от pepsin » 19 Сеп 2017, 10:49

Ясно благодаря

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook