Мига залената крушка на ключа на фаровете

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от adovet » 11 Мар 2013, 9:08

Cinder написа:
adovet написа:Колега проблема с еърбега се оправя с прекодиране. И на мене ми беше светнал след като опрях коляно на седалката и в случая заминава датчика от долу. Прекодира се да се изолира този датчик и нямаш грижи. Иначе това за люка не знаех, че има такава опция за активиране.


А еърбега дали ще се отвори ако не дай боже се блъсне и има някой на седалката като го "кодирате" да не свети? :dunno:

Значи в момента е така направено, че и да няма човек на пасажерската седалка пак ще се отвори. Това е единствения минус, но мене така ме устройва :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от Emooo » 11 Мар 2013, 11:34

adovet написа:
Cinder написа:
adovet написа:Колега проблема с еърбега се оправя с прекодиране. И на мене ми беше светнал след като опрях коляно на седалката и в случая заминава датчика от долу. Прекодира се да се изолира този датчик и нямаш грижи. Иначе това за люка не знаех, че има такава опция за активиране.


А еърбега дали ще се отвори ако не дай боже се блъсне и има някой на седалката като го "кодирате" да не свети? :dunno:

Значи в момента е така направено, че и да няма човек на пасажерската седалка пак ще се отвори. Това е единствения минус, но мене така ме устройва :yes:


Застрахователя може да откаже да плати като види, че се отворил пасажерския еир бег без да е имало човек там.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от adovet » 11 Мар 2013, 12:07

Emooo написа:
adovet написа:
Cinder написа:
adovet написа:Колега проблема с еърбега се оправя с прекодиране. И на мене ми беше светнал след като опрях коляно на седалката и в случая заминава датчика от долу. Прекодира се да се изолира този датчик и нямаш грижи. Иначе това за люка не знаех, че има такава опция за активиране.


А еърбега дали ще се отвори ако не дай боже се блъсне и има някой на седалката като го "кодирате" да не свети? :dunno:

Значи в момента е така направено, че и да няма човек на пасажерската седалка пак ще се отвори. Това е единствения минус, но мене така ме устройва :yes:


Застрахователя може да откаже да плати като види, че се отворил пасажерския еир бег без да е имало човек там.

Aбе как няма да плати - ако си сложил книгата дето си четеш на седалката какво??? :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от laviatan » 20 Мар 2013, 20:48

Оправиха ми ербега в друг сервиз :bowdown: , ама адаптивните и люка не . Не знам как да процедирам със сервиза първия в които станаха тези неща. Значи на диагностика люка изписва ,че има нужда от инициализиране а не иска да се инициализира . За адаптивните - един ден работят , на следващия ден час работат ,час не -луда работа :banghead: - при тях грешката е някаква обща -т.е. грешка в адаптивни светлини...
А преди влизането в сервиза ТЕЗИ НЕЩА РАБОТЕХА !
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от iceblast » 21 Мар 2013, 9:14

За джама на тавана веднага ти давам почти 90% предположение!!!

Когато програмирах моя да се затваря при появата на дъжд си разказа играта! Не можех да го затворя, като се отваряше се отваряше на пресекулки - трябваше да натискам копчето постоянно за да го местя, вместо да го държа. Търпение и прекодиране няколко пъти решиха проблема при мен!

Адаптивните светлини, когато не работят трябва да се види от кой фар идва проблема. Буксите натиснахте ли ги хубаво? Не съм сигурен, дали варианта с ту работи, ту не е възможен при проблем с някой от модулите :dunno:

П.П. Ако искаш някой ден можеш да се разходиш до мен и ще го погледнем това нещо. За люка най-вероятно са го повредили с програмирането, виж за адаптивните светлини ме съмнява да е от това, но знам ли ги какво са правили :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от laviatan » 21 Мар 2013, 9:38

Да - точно така прави люка - постоянно трябва да се натиска . Спокоен съм - значи проблема си е от "пипането" За фаровете съм навит за предложението :bowdown:
п.с. - с обучение с нагтискане на бутона ли имаш в предвид или чрез диагностичната програма?
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от iceblast » 21 Мар 2013, 10:31

За буксата на фара говоря, не голямата, а малката. Да се натисне, защото може да има лош контакт. Диагностиката след това да се види кой точно модул не работи, и съответно като се подмени да се види дали всичко ще си дойде на мястото.

Люка може да се оправи с препрограмиране, може и да се окаже, че модула е заминал нещо, но е по-малко вероятно. Те това за дъжда правили ли са ти го?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 1.12.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D '04

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от mupoo » 03 Апр 2013, 18:59

Като купих колата, беше ми активирана тази опция :) Днес гледам, че и моята лампа премигва :| Тези модули под фара как изглеждат, може ли някаква снимка. Скоро си сменях крушка и не помня да съм видял нещо такова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 5.10.2011
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 i E60 N52B30AF
Мечтае да кара: Bmw 550 i xDrive

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от ristaka 82 » 03 Апр 2013, 22:19

imgres.jpg
63127189312.jpg
209.png
Номер 5 от схемата намира се под фара
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от laviatan » 04 Апр 2013, 8:08

За сега се оправи и си работи :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от toni » 04 Апр 2013, 13:33

И при мен мигаше зелената лампа и трябваше на няколко пъти да ги инициализирам фаровете докато престане да мига и сега вече около година не е мигала. Пробвайте и вие така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от sparky01 » 04 Апр 2013, 18:53

toni написа:И при мен мигаше зелената лампа и трябваше на няколко пъти да ги инициализирам фаровете докато престане да мига и сега вече около година не е мигала. Пробвайте и вие така.

Как става това инициализиране?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от toni » 04 Апр 2013, 19:55

При включен двигател и копчето на фаровете на ауто, центрира се волана, и после се върти до пълно ляво, после до пълно дясно (може и наобратно), и пак се центрира волана, и се гаси двигателя. При мен при последващо стартиране на двигателя, диода светеше постоянно, но може би след 2 или трето включване на ауто режим, пак почваше да мига, при което правих пак същата процедура. При което след още може би 2 пъти, не е мигало въобще. А през това време колко пъти е откачан акумулатора, може би над 20, и нямам проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от sparky01 » 04 Апр 2013, 21:57

toni написа:При включен двигател и копчето на фаровете на ауто, центрира се волана, и после се върти до пълно ляво, после до пълно дясно (може и наобратно), и пак се центрира волана, и се гаси двигателя. При мен при последващо стартиране на двигателя, диода светеше постоянно, но може би след 2 или трето включване на ауто режим, пак почваше да мига, при което правих пак същата процедура. При което след още може би 2 пъти, не е мигало въобще. А през това време колко пъти е откачан акумулатора, може би над 20, и нямам проблем.

Правил съм го това упражнение, но без центрирането на волана и нямаше ефект. Ще го пробвам пак тези дни.
:yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от sawion » 18 Май 2013, 11:21

здравейте колеги, и аз го имам тоя проблем от време на време, придружен със забиване на десния фар доло в дясно. Нищо не става с това инициализиране и имам чуството, че може нещо от механиката да не е в ред защото при местенето си издава дращещи звуци.

Някой колега случайно да има някой счупен фар или пък модул за управление, за да тествам няколко дни кое от двете не ми е в ред? Ще съм много благодарен!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook