Мига залената крушка на ключа на фаровете

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от baholino » 09 Мар 2013, 20:33

laviatan написа:Ами ще погледна , но това стана веднага когато ми активираха дневните светлини на 40% :dunno:
Само в сервиза да не са прецакали нещо ...

Какво имаш предвид под " на 40%"? При мен, след препрограмиране ми светят късите(ксенон) постоянно при запален двигател, когато копчето е на Ауто, а то и си свети постоянно зелено. Колегата по-горе е прав, че зеленото мига само когато има проблем. Най-добре питай майстора какво е направил. И друго, за да завиват фаровете, копчето трябва да е на Ауто!
П.С От личен опит казвам, че за интервенции по колата изискащи компютър е най-добре да се отиде в някой официален сервиз( за София съм най-доволен за сега от Дару), отколкото при някой учил недоучил гаражен спец. Най-малкото официалният сервиз имат съпорт от БМВ Германия, носят отговорност(до някъде) и не на последно място се оказва че цените им за активиране, ъпдейт и тнт са близки с тези на гаражните майстори. За пример: активирането да ми светят късите когато копчето е на Ауто ми струваше 20лв в Дару преди 2-3 години.
Последна промяна baholino на 09 Мар 2013, 20:43, променена общо 1 път
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 5.10.2011
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 i E60 N52B30AF
Мечтае да кара: Bmw 550 i xDrive

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от ristaka 82 » 09 Мар 2013, 20:39

baholino написа:Какво имаш предвид под " на 40%"? При мен, след препрограмиране ми светят късите(ксенон) постоянно при запален двигател, когато копчето е на Ауто, а то и си свети постоянно зелено. Колегата по-горе е прав, че зеленото мига само когато има проблем. Най-добре питай майстора какво е направил. И друго, за да завиват фаровете, копчето трябва да е на Ауто!
40% дълги светлини при копчето на "0" и на положение "габарити"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от baholino » 09 Мар 2013, 20:47

ristaka 82 написа:
baholino написа:Какво имаш предвид под " на 40%"? При мен, след препрограмиране ми светят късите(ксенон) постоянно при запален двигател, когато копчето е на Ауто, а то и си свети постоянно зелено. Колегата по-горе е прав, че зеленото мига само когато има проблем. Най-добре питай майстора какво е направил. И друго, за да завиват фаровете, копчето трябва да е на Ауто!
40% дълги светлини при копчето на "0" и на положение "габарити"

Това е някакъв вид "гаражен" тунинг, за който от БМВ едва ли предполагат че може да се прави и едва ли софтуера е пригоден за него, та ето ти резултата- появява се тема тук "Защо започна да ми мига зелената лампичка след активиране на дневните... ". Едва ли в някой официален сервиз ще ти направят подобна интервенция...
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 5.10.2011
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 i E60 N52B30AF
Мечтае да кара: Bmw 550 i xDrive

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от ristaka 82 » 09 Мар 2013, 20:56

baholino написа:Това е някакъв вид "гаражен" тунинг, за който от БМВ едва ли предполагат че може да се прави и едва ли софтуера е пригоден за него, та ето ти резултата- появява се тема тук "Защо започна да ми мига зелената лампичка след активиране на дневните... ". Едва ли в някой официален сервиз ще ти направят подобна интервенция...

:nono: Точно в Бова Кар Бургас ми ги активираха от тяхо предложение при обновяване на софтуера :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от baholino » 09 Мар 2013, 20:59

ristaka 82 написа:
baholino написа:Това е някакъв вид "гаражен" тунинг, за който от БМВ едва ли предполагат че може да се прави и едва ли софтуера е пригоден за него, та ето ти резултата- появява се тема тук "Защо започна да ми мига зелената лампичка след активиране на дневните... ". Едва ли в някой официален сервиз ще ти направят подобна интервенция...

:nono: Точно в Бова Кар Бургас ми ги активираха от тяхо предложение при обновяване на софтуера :yes:

Може, точно за тази "екстра" не споря и не съм сигурен дали я има, но когато ходих да ми активират "дневните", никой не ми я предложи в Дару. Мисълта ми беше друга, че при подобни интервенции официалния сервиз носи някаква отговорност, докато гаражния майстор не.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 5.10.2011
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 i E60 N52B30AF
Мечтае да кара: Bmw 550 i xDrive

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от ristaka 82 » 09 Мар 2013, 21:21

ristaka 82 написа: 40% дълги светлини при копчето на "0" и на положение "габарити"
Всъщност светят и на "AUTO" но само през деня, щом се стъмни (или влезеш в тунел примерно) и датчика за автоматични светлини се задейства , прехвърля(превключва) от 40% дълги на ксенона :smoke:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от Alexch » 09 Мар 2013, 21:38

Роби, казах ти оня ден при кого да отидеш да шунтирате кантара, а и да прочете колата като цяло.

В официалните сервизи ще ти оправят тия неща, но не се знае какво първо ще развалят и после ще ти предложат да поправят допълнително :mhihi:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от da6ip » 10 Мар 2013, 8:56

Дългите на 40% е съвсем официална функция, вградена в колите преди фейса, за пазара в САЩ.
Няма нищо "гаражно" в нея или в активирането и.
Има хиляди хора по целия свят които си я активират без никакъв проблем, както и другите добре познати софтуерни настройки на Е60.
Просто понякога, на случаен принцип, както и със всичко друго по колата, може да възникне някакъв друг вторичен проблем.

Моят пример: Миналата седмица бях да ми се деактивират пръскалките на фаровете. Изрових си точните кодове, как се прави, и т.н. Резултатът е: наистина се деактивираха пръскалките при пръскане на стъклото, но пък като изляза и си отворя багажника (хидравличен е), и пръскалките на фаровете се включват. Далеч съм от мисълта че може нещо да е объркано при кодирането - не мисля че софтуерът работи така (да ме поправи някой ако бъркам). По-скоро смятам че в софтуера нещо не е предвидено както трябва за тази комбинация от екстри и кодирането на тази конкретна функция. Просто ще ида да ми върнат старото положение и това е.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от miroleskov » 10 Мар 2013, 11:00

Аз съм от няколко месеца с този проблем.Все още е нерешен.ето тук съм постнал един документ за адаптивни светлини.viewtopic.php?f=116&t=241880&start=15
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от laviatan » 10 Мар 2013, 17:03

Не - това не е гаражна "измислица" и е много разпространено както казва da6ip , а той е доста компетентен и информиран :bowdown: .
Проблема беше икона на ербега/след посещение в КАТ като един служител нещо натисна седалката с коляно-бях го описал в друга тема/Та от там една ПЕРФЕКТНА кола без забележка започна да ми създава проблем - е на това му се казва българския човешки фактор...
Значи резултата след интервенциите е следния :
Освен ербега свети вече и колана и от време на време светва и голяма икона на борда оранжева пак изобразяваща възглавница и дава звукова сигнализация/.
Проблема със зеления светодиод е след активирането на дневните светлини на 40% - сега работят . Какато писах вчера през деня лампата мигаше зелената . Вечерта като покарах колата фаровете си работеха и спря да мига . Днес е покарах цял ден . Резултата - 1 час не мигаше , после спря . Като тръгнах да се прибирам пак замига. :roll:
Сега стана и друго - бях помолил да ми се включи опцията при дъжд да се затваря люка.
И днес /не съм забелязал до сега/ - гледам свети още една иконка :banghead: /прилагам снимка/

Вече се чудя с тези адаптивни светлини - как така ако е модула ту дава грешка - ту не дава :dunno:
И това ми се вижда грешка за люка или не ...как мислите?

п.с. - записах си час за другата седмица , но да съм подготвен :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от adovet » 10 Мар 2013, 18:14

Колега проблема с еърбега се оправя с прекодиране. И на мене ми беше светнал след като опрях коляно на седалката и в случая заминава датчика от долу. Прекодира се да се изолира този датчик и нямаш грижи. Иначе това за люка не знаех, че има такава опция за активиране.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от iceblast » 10 Мар 2013, 20:50

За шибедаха жълтата икона имало е съпротивление при затваряне. Може би ще се наложи да го инициализираш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от laviatan » 10 Мар 2013, 21:31

Не е отварян от есента :roll:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от Cinder » 10 Мар 2013, 22:43

adovet написа:Колега проблема с еърбега се оправя с прекодиране. И на мене ми беше светнал след като опрях коляно на седалката и в случая заминава датчика от долу. Прекодира се да се изолира този датчик и нямаш грижи. Иначе това за люка не знаех, че има такава опция за активиране.


А еърбега дали ще се отвори ако не дай боже се блъсне и има някой на седалката като го "кодирате" да не свети? :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Мига залената крушка на ключа на фаровете

Мнение от iceblast » 10 Мар 2013, 22:51

Мисля, че освен този обемен датчик еърбега взима информация от патрона на колана, т.е. като е закопчан колана => има човек => при удар гърми бега.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook