"High level battery discharge"

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 320d

"High level battery discharge"

Мнение от speedfreak » 04 Мар 2013, 12:31

Здравейте колеги,

Колата, за която става въпрос е 525д 2005г. Съобщението за първи път се появи преди може би година. От тогава са сменени безброй неща, сред които: 2 акумулатора, минусов кабел на акумулатора, демпферна шайба, ремонти на генератор, на алтернатор и т.н. Всички неща са били посочвани като консуматора, който скапва акумулатора, но след подмяната проблема си стой. За 2-3 дни акумулатора пада, ако не се зарежда нощем или поне не стой откачен от колата. Последната диагноза е "handsfree" модула. Има ли някакъв начин той да се изключи или да се установи със сигурност дали проблема е от него, защото смяната му е сериозна цифра, а ако не е причината за проблема, вече не ми се дават пари заради на майстори гадателските способности.

Мерси предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Re: "High level battery discharge"

Мнение от petio » 05 Мар 2013, 9:19

Ако е този модул, за който си мисля се намира по резервната гума. Има две букси. Махаш ги и следиш. Освен блутуут-а май ще отпаднат и някои други щуротии, за които отговаря модула. Нищо важно!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: "High level battery discharge"

Мнение от Cinder » 05 Мар 2013, 9:46

Може да се изключи модула, но трябва да се сложи тапа на оптиката, иначе ще спре всичко да работи (навигация, звук и т.н.).
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 320d

Re: "High level battery discharge"

Мнение от speedfreak » 06 Мар 2013, 12:31

Благодаря, колеги! Ще пробвам и ще пиша дали се е разрешил проблема :wave:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 22.02.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 28i, 530d E60
Мечтае да кара: повече

Re: "High level battery discharge"

Мнение от pan_m » 06 Мар 2013, 15:54

Провери дали не си със IBS (Intelligent Battery Sensor). По-принцип, някакъв проблем или утечка там водят до повишена консумация или с други думи, колата не може да изпадне в "хибернация" (или sleep) и поддържа някаква консумация. Доста, често именно дефектирал IBS е причина за high battery discharge". Моя също е за смяна, според дилъра, но аз не виждам за сега някакви симптоми за належаща негова смяна.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 320d

Re: "High level battery discharge"

Мнение от speedfreak » 10 Мар 2013, 15:26

Благодаря на отзовалите се колеги! Преди 2 дена изключих модула на "bluetooth"-а и му сложих въпросната тапа. Вече втори ден не ми излиза въпросното съобщение, което ме обнадеждава, че именно от това е бил проблема! :bchug:

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: "High level battery discharge"

Мнение от ICE » 12 Мар 2013, 23:18

Дано да си разгадал проблема с разреждането на акумулаторната батерия, защото много колеги страдат от този "вирус", включително и аз! Но понеже досега си правих М-пакета (2-3месеца), не му обръщах особено внимание, но тези дните се наложи. Така че, ще проверя и твоята версия за решение.
Последна промяна ICE на 13 Мар 2013, 13:28, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d
Детайли за колата: 520d 177p.s. E60

Re: "High level battery discharge"

Мнение от sinbad0 » 13 Мар 2013, 13:00

При моята кола на 3 месец ми го изписа това съобщение,оказа се блокирал модул на вградената аларма.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: "High level battery discharge"

Мнение от ICE » 13 Мар 2013, 13:20

Онази вечер цяла нощ беше на зарядното, палеше без проблем в гаража (който е топъл), през деня... Снощи към 22ч слезнах да прочета и изчистя грешките, генерирани от падналия в продължение месеци акумулатор, но изненадата беше огромна, когато видях че INPA-та, отказва да ги изтрие, понеже напрежението е под 9V.
ПП. Видях че ми е активен блутут-а, изключих го от менюто, но едва ли толкова ще хаби акумулатора.
Помагайте! :)

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: "High level battery discharge"

Мнение от ICE » 13 Мар 2013, 13:30

speedfreak написа:...Преди 2 дена изключих модула на "bluetooth"-а и му сложих въпросната тапа. Вече втори ден не ми излиза въпросното съобщение, което ме обнадеждава, че именно от това е бил проблема!
ПП. Колега, сподели как го диагностицира, че е проблемен този модул? И тази тапа откъде я поръча? Какви пари? Благодаря! :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: "High level battery discharge"

Мнение от miroleskov » 13 Мар 2013, 15:29

в една друга тема съм обяснил как се търси консуматор.Като допълнение мога да добавя само,че не е лошо да се пробва без да се сваля клемата от акумулатора,като това става или с ампер клещи или както аз си го направих с едно кабелче,което навиваш на минуса на акумулатора слагаш клемата,правиш едно завойче,закачаш ампермера(мултицета на обхват 10А) после махаш клемата за да не се прекъсва веригата,заключваш и чакаш да заспи.После дърпаш бушони и така....
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: "High level battery discharge"

Мнение от ICE » 14 Мар 2013, 13:54

Колега какво стана с твоята красавица? Реши ли си проблема? И още нещо...колко голяма ти беше консумацията в колата и за колко време трябва да "заспива"?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: "High level battery discharge"

Мнение от miroleskov » 16 Мар 2013, 2:02

Не съм го решил за съжаление.Моята харчи ток когато си реши и много трудно ще го хвана от какво е,но съм се заинатил и я дебна нон стоп и ще я хвана...все по-добър ставам в тази посока :lol:
заспива на 30 минута консумацията не трябва да бъде повече он 0.04 А
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: "High level battery discharge"

Мнение от ICE » 16 Мар 2013, 20:06

Моята докато си я полирах я оставих заключена, но с отворени прозорци и с отворен капак (понеже си човъркам нещо) и ми направи впечатление, че през 10мин нещо се включва под капака (звучи като подкачване на горивото), както и светва Start/Stop бутона и диода който е в основата на скоростния лост. Това го прави 2 или 3 пъти през описания вече интервал (не съм го засичал, но май ще трябва). Виж дали и при теб е така. ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 23.05.2013
Пол: Мъж

Re: "High level battery discharge"

Мнение от Fadi » 25 Юни 2013, 16:58

Здравейте,

Незнам дали е актуална темата, но все пак ето малко и от мен.

Аз имах подобен проблем и при мен се оказа, че имам развален диск в CD Changer. Като гася колата и почваше да се опитва да го изтегли от трейчето и го правеше по няколко пъти за по 4-5 минути. Махнах диска и се оправи ;).

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook