За CD changer-а

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 22.02.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 28i, 530d E60
Мечтае да кара: повече

За CD changer-а

Мнение от pan_m » 17 Фев 2013, 21:56

Привет колеги,
искам да ви попитам дали CD чейнджъра чете MP3-ки. Колата е 2005-та,CD-то на централната конзола си ги разчита и възпроизвежда компресираните аудио формати, за чейнджъра не реагира. Въпроса ми е , дали това е проблемна чейнджъра или просто той няма поддръжка на MP3.

Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: За CD changer-а

Мнение от netmurder » 17 Фев 2013, 22:11

Не чете МР3 чейнджъра.
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 22.02.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 28i, 530d E60
Мечтае да кара: повече

Re: За CD changer-а

Мнение от pan_m » 18 Фев 2013, 6:16

netmurder написа:Не чете МР3 чейнджъра.

Благодаря за информацията. Жалко за съжаление, така ми се щеше да сложа 6 диска с mp3-ки. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 16.09.2010
Местоположение: София Бургас
Пол: Мъж
Кара: е60 525d

Re: За CD changer-а

Мнение от daskaloff » 18 Фев 2013, 8:12

Колегата MadChicken има в раздела за продажби обява за мп3 ченджър и е цена подарък...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: За CD changer-а

Мнение от laviatan » 18 Фев 2013, 9:38

Дано има още един , защото аз го взех :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: За CD changer-а

Мнение от goppe » 17 Апр 2017, 18:58

Колеги, старичка е темата, но въпроса актуален :mhihi: Имам подготовка за CD Changer в жабката и отскоро се замислих да си сложа един, но само при положение, че чете мп3. Поразчетох се из темите и общото мнение е, че changer-a не чете мп3-ки, но по-горе в тази тема се оказва, че има(ло) и такъв, който чете.

Някой запознат може ли да каже дали може да се намери changer, които да възпроизвежда и mp3 - ако има такива нещо специфично има ли, по което мога да ги разпозная например (парт номер, ала-бала). В ибей има доста обяви за changer-и, но ще ми бъдат безполезни ако не четат мп3-ки.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: За CD changer-а

Мнение от MadChicken » 18 Апр 2017, 8:46

Чейнджърите са за музеите вече, колега.
Инвестирай си парите в MULF2 High блутут модул с USB вход. Флашките са по 15-20лв вече, а са презаписваеми и нямат механичните части и износването като чейнджърите с дискове. За обема и удобството да не говорим.
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: За CD changer-а

Мнение от atanasov_aa » 18 Апр 2017, 17:46

MadChicken написа:Чейнджърите са за музеите вече, колега.
MULF2 High блутут модул с USB вход.
Възможно ли е да се монтира при наличие на M-ASK възпроизвеждащ МР3-ки? Както и успешно да се управлява четенето и възпроизвеждането на музика от този модул при монтажа на USB вход?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: За CD changer-а

Мнение от goppe » 18 Апр 2017, 18:11

MadChicken написа:Чейнджърите са за музеите вече, колега.
Инвестирай си парите в MULF2 High блутут модул с USB вход. Флашките са по 15-20лв вече, а са презаписваеми и нямат механичните части и износването като чейнджърите с дискове. За обема и удобството да не говорим.


Така е колега, варианта за MULF2HIGH го обмислях преди повече от година и пробвахме с колега от форума, но се оказва, че при мен освен модула (около 300лв + окабеляване, монтаж и кодиране) ще трябва да ъпдейтвам и софтуера на CCC-то... И затова хем като цена идва не малко, хем не ми се рискува с ъпдейта на навигацията, защото досега CCCто си е работило пушка.... И просто на фона на това, CD changer-a е по-елементарно и лесно решение, затова го обмислях...

Ако можеш да споделиш дали е възможно да се намери changer с mp3 възпроизвеждане и как да го разпозная от този, който не чете mp3.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: За CD changer-а

Мнение от badjo E60 » 18 Апр 2017, 18:36

Колега направи си ъпдейт вземи си модула за който ти каза колегата. Гарантирам че няма да имаш проблем с ъпдейта, а и за парите разликата няма да я усетиш.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 19.05.2013
Пол: Мъж
Кара: E90, 320dA, m47, 01.2007

Re: За CD changer-а

Мнение от martop » 19 Апр 2017, 10:06

Здравей колега,

Аз съм с E90 от 2007-ма година и имам CD Changer в багажника, извинявам се, че пиша в секцията E60, но мисля, че мога да бъда полезен.

Потвърждавам, моя CD Changer чете MP3 безпроблемно (VBR, 44100, без комперсиране).

На въпроса дали си заслужава - зависи от екстрите, които вече има колата ти. При мен ситуацията е, че мислех да минавам директно на CIC + Combox, обаче имам MULF2 + MASK2(който чете карта на БГ) и се оказва, че единственото което ми липсва е управление на музиката от волана, която в случая получавам през CD Changer-a. За мен е безмислена инвестиция с оглед на малкото ползи, които бих получил от CIC.

При теб вариантите според мен са следните, като ги подреждам по цена:

1. Tunai Firefly, ти дава възможно да стриймваш музика по Bluetooth чрез AUX Входа. Необходимо ти е само зарядно за запалка с USB, за да го захраниш. Качеството на звука е най-доброто, което можеш да вземеш от такова устройство. Повече информация можеш да намериш в чужестранния форум ТУК. Единственият недостатък е, че не можеш да управляваш музиката от волана. Цена 37 Евро, плюс 10-тина лева доставка до България, чрез услуга за доставки от Amazon до БГ.

2. MULF2HIGH, като предимствата, които аз виждам са Bluetooth разговори (ако нямаш такива) и USB с управление на музиката от волан. Цена: средно 200 евро за модула, без да са включени разходи по инсталация, кодиране, закупуване на допълнително окабеляване, ако е небходимо и доставка.

3. CIC+Combox тук цената е минимум 1500 лева, а предимствата са горе долу ясни.

Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: За CD changer-а

Мнение от goppe » 19 Апр 2017, 22:31

Колега, мерси за информацията, която споделяш. Има варианти за добро компилиране на музика в нашите коли, а всеки сам си избира кое му е най-удобно и функционално и срещу какви пари ще го постигне.

За мен също като теб е важно да виждам имената на песните на дисплея и да е съвместимо управлението им от волана, джойстика. В тази връзка не се оглеждам за връзка чрез AUX, нищо че имам фабрично изкаран такъв.

Замислих се за CD Changer, защото CD слота ми е много капризен и слушам мп3 на DVD диска. Което обаче ми лимитира да си ползвам навигацията (колкото и рядко да ми се налага да я гледам). И затова си мислех, че вместо да давам пари да оправям ЦД-то, направо да бодна ченджър, но който да плейва мп3.

MULF2HIGH както и неговите алтернативи музика през usb (Dension Getaway 500 напр) са много приятни ретрофити, но на този етап не ми се влагат суми от 500лв нагоре за нещо, което практически си имам (плейването на мп3 с визуализация на екрана). Пък знам ли, на друг етап може да ми хрумне точно това да сложа. Но засега като евтинко решение си мислех за ченджър.

Между другото, твоя плейва мп3, обаче незнам дали говорим за един и същ модел. Можеш ли да споделиш снимка на твоя или парт номер. Имаш ли представа как може да се различи дали плейва или не мп3 ченджъра? Мерси предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: За CD changer-а

Мнение от badjo E60 » 20 Апр 2017, 6:36

Най вероятно има разлика в ченджъра.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Re: За CD changer-а

Мнение от Indiana » 22 Апр 2017, 7:43

:OT: Другия уикенд (само да се затопли) ще си поиграя да монтирам в колата възможност за безжично пускане на музика от Apple устройства чрез AirPlay в колата.

Няма да излиза инфо на дисплея, нито ще се командва от волана, но качеството е без загуби, връзката без кабели и по-качествена от орязания фабричен AUX.
Идеята е да си пускам Spotify с колкото може по-добро качество без жици и най-хубавото е, че трябва да излезе 50-ина лв. и няколко часа заигравка с :bchug:
Ако на някой му е интересно мога да споделя след като го направя.

Това с дисковете вече ми се струва доста неудобно на фона на съвременните технологии.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Re: За CD changer-а

Мнение от Indiana » 19 Май 2017, 6:56

Ето няколко снимки на процеса и готовия продукт.
Какво е необходимо:
1. Apple рутер - може стар, може и неработещ, защото дори и да е изгорял проблемът е захранването, което се изхвърля така или иначе
2. Приятел инженер (тук не разбирам, но целта е да се изхвърли захранването, което работи на 220в и да се замени с такова на 12в)

За момента джаджата се захранва от запалката и се размотава на задната седалка, а аудиото е включено в AUX-a, но следващата стъпка е да го монтирам перманентно някъде зад жабката и да включа директно в CCC-то. Вероятно ще загубя AUX порта, но и без това го ползвам само за музика през телефона.

Като цяло не е нещо гениално, но се отърваваш от кабели и е без загуби на качество (така твърдят от Apple), особено ако се върже директно в CCC, а не през оригиналния AUX кабел, който има известни недостатъци. Бях пробвал и с разни blueooth аналози, но там качеството се влошава малко или много, обхватът е значително по-зле и се обърква с Bluetooth handsfree-то на колата.

Недостатъкът е, че работи само с Apple устройства.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook