Проблем с централното заключване на Е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Каравана-Е61 N57TU Bj2005
Мечтае да кара: TUpolev 134

Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от Dual_C » 03 Яну 2013, 10:11

За много години на цялата БМВ банда!
Помагайте, защото вече съм безсилен :cry:
Още като купих колата централното от дистанционното на ключа и от бравата не работеше и след като изчетох доста тук и в чужди форуми, предприех следните интервенции:
1. Проверка на абсолютно всички бушони в жабката и багажника- видимо няма изгорял.
2. Проверка на всички кабели в пантите на петата врата и ремонт /запояване/ на скасаните. След ремонта всички светлини отзад, реотани, антена и чистачка заработиха идеално, но централно няма.
3. Подмяна на модулът на антената, тъй като платката се беше разкиснала тотално, точно в участъка на буксата за централното /антената за радиото си работеше/.
Силно се надявах, че след тези интервенции централното ще се оправи, но уви :kuku:
Явно проблемът ми е по-сериозен и няма да се размина само със 100 кинта за модул. Обобщено сиптомите са:
1. Не работи Remote control от ключа /т.е. не заключва и не отключва с дистанционното/. Ключът е замерен и излъчва сигнал, така че проблемът не е в него.
2. При механично заключване и отключване с ключа от шофьорската брава, не сработва централното и се отключва само тя.
3. Регулирането на огледалото на шофьорската врата също не работи, което според чужди форуми е сиптом за окъсена верига в контролния модул на вратата.
4. Бутонът за централното на централната конзола работи идеално.

Ако някой има някаква идеа ще ми е от полза, преди да започна с разглобяването на шофьорската врата.
Благодаря предварително за съветите!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Созопол
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: карах почти всичко

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от batzlati » 03 Яну 2013, 13:11

Разглобяване на шофьорската врата. Там ще да е разковничето. А и не е кой-знае каква философия.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 7.07.2012
Пол: Мъж

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от venci_pr » 03 Яну 2013, 18:04

Здр.колеги и аз имам сащиа проблем днес оправих всичките кабили по пантите всичко заработи но централното пак не трагна,смисал от ключа,от вратата се заключва всичко радиото вече хваща всичко но централното не. :cry: всички бушони са ок и незнам дали да търся ант.модул да го сменяма после трябвали да се обучава направо незнам..! По самият модул няма следи от окисляване или нещо изгоряло несее давил но ......??? Ако имате нещо в предвит помагаите

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от iceblast » 08 Яну 2013, 12:57

И аз да се включа в темата :mhihi:

Вчера си играх с INPA и май след някаква инициализация на CAS се прецака дистанционното заключване.

Всичко работи, мога да заключа с ключа от патрона и да отключа, с БУТОНА за отключване се СВАЛЯТ стъклата, а с бутона за заключване се ВДИГАТ, но колата нито се заключва, нито се отключва. Бутона за багажника също не сработва.

Някой да има идея какво може да съм омазал?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от adovet » 08 Яну 2013, 13:07

Откачи ли акумулатора да пробваш да ресетнеш

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от iceblast » 08 Яну 2013, 13:13

Не съм откачал акумулатора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от adovet » 08 Яну 2013, 13:30

iceblast написа:Не съм откачал акумулатора.

Откачи го за няколко минути и може да се оправи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от iceblast » 08 Яну 2013, 13:37

Съмнява ме, защото стъклата работят. Ще го откача, но ще е след няколко дни, че в момента я засичам и не искам да ми се ресетват нещата. Някой ако има идея с ИНПА ако има някаква магия да направя, но магия различна от снощната :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Каравана-Е61 N57TU Bj2005
Мечтае да кара: TUpolev 134

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от Dual_C » 10 Яну 2013, 14:33

А пробва ли да обучиш ключа по лесния начин :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от iceblast » 11 Яну 2013, 10:17

Закачих INPAта и го оправих, но правих доста ресети и инициализации.

Обучението, по простия начин, не работеше, защото ключа реално беше обучен (стъклата се сваляха и вдигаха), като натисках бутоните реагираше и Light пакета, но не отключваше/заключваше и багажника не искаше да отвори. Не знам кое точно е помогнало, защото си играх 2-30мин с ИНПА и накрая като извадих ключа вече работеше :confused:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd / Ex. e61 535d

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от _Maranello_ » 11 Яну 2013, 18:02

Що някой не постне работеща добре версия на Инпа. Най-добре темичка в която да се събира такава информация и да стане като справочник за работа с нея. Който е правил нещо, да поясни кой параметър за какво е.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Здраве, безаварийно и безпроблемно!

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Каравана-Е61 N57TU Bj2005
Мечтае да кара: TUpolev 134

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от Dual_C » 13 Яну 2013, 6:55

При мен нещата се оправиха след подмяна на 5 амп бушон в багажното отделение, ном 72 ако не се лъжа :banghead: След всички задължителни процедури- ремонт на кабели, смяна на антенен модул, диагностика на модулите на вратите и боди контрол модул,с всичките произтичащи от това нерви и средства, проблемът се реши с 20 стотинки :ranting: Бушончето предпазва точно антенния модул и при евентуално окъсяване при проникване на влага, е изпълнило задължението си за да предпази модула. Но кой да чете диаграмата, досега поне 10 пъти проверявах бушоните на централното в жабката.
Дано инфото послужи на следващите колеги с този проблем :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 22.05.2013
Местоположение: Стрелча
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D е61

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от petkoara » 12 Сеп 2014, 20:58

някой може ли да ми каже къде се намира самия модул на централното,благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от djerityyy » 04 Фев 2015, 23:14

Здравейте,от няколко дни имах проблеми със заключването и отключването от копчетата на ключа...но след няколко опита сработваше.И днес вече отказа напълно,централното работи от бравата,но от копчетата на ключа не.Нищо от ключа не работи нито се отваря,затварят стъклата при по продължително натискане,нито диодите под огледалата светват...Все едно ключът и колата не правят връзка,пробвах и с другия ключ но уви същата история.Преди 3 дни бях на диагностика в оторизиран сервиз по друг проблем и нищо свързано с електрониката не е имало...а днес просто спря :banghead: :banghead: :banghead: :dunno: :dunno: :dunno: Моля,ако някой има идеи да ме насочи къде да гледам и кво да търся понеже ен съм на ти с електрониката и иницианизирането с програмите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Проблем с централното заключване на Е61

Мнение от netmurder » 05 Фев 2015, 1:35

djerityyy написа:Здравейте,от няколко дни имах проблеми със заключването и отключването от копчетата на ключа...но след няколко опита сработваше.И днес вече отказа напълно,централното работи от бравата,но от копчетата на ключа не.Нищо от ключа не работи нито се отваря,затварят стъклата при по продължително натискане,нито диодите под огледалата светват...Все едно ключът и колата не правят връзка,пробвах и с другия ключ но уви същата история.Преди 3 дни бях на диагностика в оторизиран сервиз по друг проблем и нищо свързано с електрониката не е имало...а днес просто спря :banghead: :banghead: :banghead: :dunno: :dunno: :dunno: Моля,ако някой има идеи да ме насочи къде да гледам и кво да търся понеже ен съм на ти с електрониката и иницианизирането с програмите.

Колега щом и двата ключа ти са отказали по едно и също време, все си мисля че проблема не е в тях, ами в радио модула...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook