Армеец или Алианц за Каско?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Dextuar » 18 Окт 2018, 19:21

За гумите, които цепнах началото на Август тази година (5.5мм грайфер, ДОТ 3715, купувани 15.05.2016г) и изкривих джантите и предоставих фактури за всичко, фактура за старите гуми(179лв/бр), фактура за новите(156лв/бр) и оправяне на 2 джанти(110лв за двете) и монтаж/демонтаж гуми и баланс(80лв) ми платиха днес от Армеец 283лв. Какви са ми шансовете да “обжалвам” и какво трябва да направя за преразглеждане на щетата?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от ICHIBAN » 19 Окт 2018, 8:19

dextuar написа:За гумите, които цепнах началото на Август тази година (5.5мм грайфер, ДОТ 3715, купувани 15.05.2016г) и изкривих джантите и предоставих фактури за всичко, фактура за старите гуми(179лв/бр), фактура за новите(156лв/бр) и оправяне на 2 джанти(110лв за двете) и монтаж/демонтаж гуми и баланс(80лв) ми платиха днес от Армеец 283лв. Какви са ми шансовете да “обжалвам” и какво трябва да направя за преразглеждане на щетата?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Учудващо е че пак са ти платили нещо.В повечето компании се плащат гума/и само ако са с ДОТ не повече от 2 години назад от датата на събитието и износеност не повече от 30%.(Виж си Общите условия)
Твое право е да подадеш молба за преразглеждане на щетата но ако нямаш човек който на експертния съвет да каже-,,Това е мой човек,дай да му платим'',ще ти бият отказ.
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Dextuar » 19 Окт 2018, 10:18

ICHIBAN написа:
dextuar написа:За гумите, които цепнах началото на Август тази година (5.5мм грайфер, ДОТ 3715, купувани 15.05.2016г) и изкривих джантите и предоставих фактури за всичко, фактура за старите гуми(179лв/бр), фактура за новите(156лв/бр) и оправяне на 2 джанти(110лв за двете) и монтаж/демонтаж гуми и баланс(80лв) ми платиха днес от Армеец 283лв. Какви са ми шансовете да “обжалвам” и какво трябва да направя за преразглеждане на щетата?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Учудващо е че пак са ти платили нещо.В повечето компании се плащат гума/и само ако са с ДОТ не повече от 2 години назад от датата на събитието и износеност не повече от 30%.(Виж си Общите условия)
Твое право е да подадеш молба за преразглеждане на щетата но ако нямаш човек който на експертния съвет да каже-,,Това е мой човек,дай да му платим'',ще ти бият отказ.
Платили са ми ~54% на гума, предвид, че ги писаха с доста малко износване, а те и си бяха на около 16к км, си мислех, че ще платят към 70%, отделно ако броя и монтажа и демонтажа излиза под 50% на гума, което ми изглежда несериозно. Имам протокол от КАТ и всичко, това е РЕГРЕСНА щета, ще си съдят общината и едва ли ще й искат 283лв...


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Омега А '86; E53 3.0d '06

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Нено Б. » 30 Май 2019, 14:34

армеец отказаха да ми изплатят спукана от вандали гума, на паркинг през нощта пред блока.
ще обжалвам и ако пак няма резултат, отивам директно при дзи
rwd фен

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от UBAH5 » 30 Май 2019, 14:46

Нено Б. написа:армеец отказаха да ми изплатят спукана от вандали гума, на паркинг през нощта пред блока.
ще обжалвам и ако пак няма резултат, отивам директно при дзи

И на мен са ми отказвали, в общите условия пише, че не покриват такива щети :yes:
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от ICHIBAN » 30 Май 2019, 16:32

Нено Б. написа:армеец отказаха да ми изплатят спукана от вандали гума, на паркинг през нощта пред блока.
ще обжалвам и ако пак няма резултат, отивам директно при дзи

Отказали са ти понеже такова обезщетения се изплаща само ако гумата и/или джаната за спукани в следствие на ПТП.
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook