Армеец или Алианц за Каско?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от nikolae » 22 Май 2017, 8:51

ultrashock написа:......Хубавото е, че не ми описаха половината щети, съответно мога да ги заведа отново, те са дребни, но все пак щети.


Нали знаеш, че като заведеш щета, гледа снимките по време на маркиране, а не описа ?
Ако в снимките видят забележки по детайл, ще ти откажат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от adovet » 22 Май 2017, 9:01

nikolae написа:
ultrashock написа:......Хубавото е, че не ми описаха половината щети, съответно мога да ги заведа отново, те са дребни, но все пак щети.


Нали знаеш, че като заведеш щета, гледа снимките по време на маркиране, а не описа ?
Ако в снимките видят забележки по детайл, ще ти откажат.

Да и после се почва едно реване във форума за отказани щети. Точно заради такива хора сме на тоя хал със застрахователите - застрахования дебне как да пр...бе застрахователя с някакви дребни не описани щети, а пък застрахователите гледат и за най дребната драскотина за да откажат щетата. :nono:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от ultrashock » 23 Май 2017, 7:54

За съжаление сме в България и нещата седят по този начин. Не мисля, че трябва да съм коректен към подобни фирми, които не са коректни спрямо клиентите си, не визирам конкретно мен. 1-2 щети са нищо на фона на всички застрахователни измами, които се правят, от където идва основния проблем.
Колкото до това дали ще забележат или не, ще покаже като му дойде времето :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от doncheff » 24 Май 2017, 9:23

Има го всичко написано в общите условия към застраховката. Кой ги чете тия работи обаче... Написани са на няколко листа със ситен шрифт. Ако има дори и най-малката забележка на елемента, застрахователя има право да откаже обезщетение. Много зависи от експерта, който е снимал колата при маркиране или при завеждане на щетата. Ако ви е приятел, може да снима така, че да ви одобрят щетата. Ако пък ли обратното, ще се хване за най-малката забележка и ще я направи видна под микроскоп. Съветът ми е да се застраховате през брокер, който има асистанс при завеждане на щети, или т.нар. ликвидатор. Обикновено човека се познава с всички ликвидационни отдели по компании и отношението към него е съвсем различно. :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от rafa224 » 05 Юни 2017, 9:21

adovet написа:
nikolae написа:
ultrashock написа:......Хубавото е, че не ми описаха половината щети, съответно мога да ги заведа отново, те са дребни, но все пак щети.


Нали знаеш, че като заведеш щета, гледа снимките по време на маркиране, а не описа ?
Ако в снимките видят забележки по детайл, ще ти откажат.

Да и после се почва едно реване във форума за отказани щети. Точно заради такива хора сме на тоя хал със застрахователите - застрахования дебне как да пр...бе застрахователя с някакви дребни не описани щети, а пък застрахователите гледат и за най дребната драскотина за да откажат щетата. :nono:

Ако бяхме държава на място и не бяхме принудени да си застраховаме колите нямаше да има и застрахователни измами. Сега застрахователите гледат как да ни одерат и по възможност нищо да не ни изплащат при щети, а ние гледаме как да си върнем поне част от дадената застраховка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Dextuar » 07 Юни 2017, 6:24

rafa224 написа:
adovet написа:
nikolae написа:
ultrashock написа:......Хубавото е, че не ми описаха половината щети, съответно мога да ги заведа отново, те са дребни, но все пак щети.


Нали знаеш, че като заведеш щета, гледа снимките по време на маркиране, а не описа ?
Ако в снимките видят забележки по детайл, ще ти откажат.

Да и после се почва едно реване във форума за отказани щети. Точно заради такива хора сме на тоя хал със застрахователите - застрахования дебне как да пр...бе застрахователя с някакви дребни не описани щети, а пък застрахователите гледат и за най дребната драскотина за да откажат щетата. :nono:

Ако бяхме държава на място и не бяхме принудени да си застраховаме колите нямаше да има и застрахователни измами. Сега застрахователите гледат как да ни одерат и по възможност нищо да не ни изплащат при щети, а ние гледаме как да си върнем поне част от дадената застраховка.

Точно така! Колко от вас реално биха застраховали, ако на почти не се крадяха коли?

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.02.2017

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от elshishki » 23 Юни 2017, 11:36

Здравейте колеги,
и аз искам да изкажа негодувание към Лев инс.
Случка 1:
Карам си по магистралата и пукам гума, колата е е91 съответно с рънфлет и без резервна. Така я бях спукал, че спрейчето само показа дупката в гумата, под формата на фонтан :lol: Съответно звъня на кол центъра и питам имам ли право на безплатна пътна помощ, девойката ме увери, че имам право и ми изпрати такава.Прибрахме се, заведох щетата. Тук е момента да кажа, че са крайно некадърни в централата в София: три пъти казвам на девойката, че искам възстановяване на пътната помощ, а не да изплащат гумата, но тя написала, че искам да ми се изплати гумата, същото и с пичовете, които снимат колите при завеждане на щета. След известно време получавам отговор, че видиш ли нямам право на пътна помощ, колата е с пълно каско и по общи условия имам право на безплатна пътна помощ со 300км в България в следствие на събитие, а аз си имам и номерче от МВР за събитието. В крайна сметка ще се обжалва, защото съм най-малкото подведен от служителката им(в случай, че има нещо, което не го пише в общите условия, но трябва да го знаеш, както ще видите в случка 2).

Та случка 2, която е по-скоро повода да пиша:
Правя ПТП-леко. Леко-леко ама заминаха фар,капак,броня,калник и разни пласмасории. Завеждам щетата с обезщетение по проформа, защото съм завел претенция по случай 1 и имам изплатена щета за 200лв-предно стъкло, нямам право на доверен сервиз. ОК, чудесно си казвам, тамън ще си сложа качествени части. Държа да отбележа, че никой нищо не казва от къде да пазарувам, донасям фактури и всичко е наред. Съответно си купих оригинални части втора употреба и си взех от познат фактура за тези части на интерпартски цени, даже с 20% отстъпка, каквато реално бих ползвал ако бях купувал от там. Всичко по колата излезе 2 300лв, а от Лев Инс искат да изплатят 1 200лв.- 500лв труд и 700лв части. За протокола съм незавиващия ксенон и в интерпартс китайски фар е около 1700лв без остъпки, на фактурата съм го писал 960лв. Те изплащат за фара 300лв защото работят с Аутопартнерс, където фарът е 329лв с уточнение Magneti marelli . Изключително много ми мирише на поставена фирма, за да цакат :shock: . Когато днес отидох да искам извадка за кое колко плащат,за да подам културно и издържано възражение, ми отказаха- нямали право- може, но не мисля, че имат основание да отказват инфо по моята си кола. Разговарях с кординатора на отдел Обезщетения, по мое мнение крайно необразован за позицията си човек- трябваше да обяснявам разликата между DEPO и Magneti marelli, реакцията му относно разликите в цените и качеството беше : "Всеки сам преценява на каква цена да продава" . Изключвам надменното му държание, едва ли не на светофара съм застанал да прося.
В крайна сметка въпросът ми е някой имал ли е подобен случай или работа с въпросните Autopartners?

П.П. нямам за цел да печеля от случилото се, а просто обезщетението да е около реалните разходи, мога да преглътна 200/300 лв загуба, но 1 100 е прекалено.
П.П. 2 Заял съм се с фара защото реално той е най-скъпата заменена част.

Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от astrapower » 23 Юни 2017, 15:20

Човек трябва да си търси правата, но ще ти кажа аз какво получих за счупен при паркиране стоп на Х3-ката- по спомен под 100 лв...... Мисля това е цената на половин китайски боклук. Доста търсих и не намерих фейслифтов стоп в БГ. Накрая намерих оригинален в ebay, от Литва с доставката дойде към 250 лв. При втора заведена щета, получих пълен отказ заради наличие на драскотина на бронята от преди това. В допълнение не е зле да предявиш претенция, но си мисля че нещата ще остана до там.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.10.2010
Пол: Мъж

Re: Армеец или Алианц за Каско? Asset разбира се!

Мнение от pilot » 20 Мар 2018, 23:00

Компанията е ассет инс , за е 90 ,
броня фар капак калник и шофьорски ербег-4126 лв

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от drifty » 13 Апр 2018, 6:33

Здравейте,

Имам въпросче относно по-стари коли. Като цяло приятели ми препоръчаха Армеец като надеждна фирма. Поисках от позната няколко оферти и всичките са по експертна оценка, без опция за доверен сервиз. И при вас ли са така нещата? Колата е Е39 00', единствено в ДзИ е със доверен сервиз, но стойността на колата е 5100, което не му устройва.. Има ли смисъл да ровя на други места за оферта от Арцеец със сервиз? И има ли смисъл въобше или експертната оценка е вариант също?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Армеец или Алианц за Каско? Asset разбира се!

Мнение от choio » 14 Апр 2018, 7:17

pilot написа:Компанията е ассет инс , за е 90 ,
броня фар капак калник и шофьорски ербег-4126 лв


При застраховка в ассет,искат ли допълнителни имобилайзери и гпс за е90

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Армеец или Алианц за Каско? Asset разбира се!

Мнение от ICHIBAN » 16 Апр 2018, 8:17

choio написа:
pilot написа:Компанията е ассет инс , за е 90 ,
броня фар капак калник и шофьорски ербег-4126 лв


При застраховка в ассет,искат ли допълнителни имобилайзери и гпс за е90

Искат имобилайзер ако З.С. е над 10хил.
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Армеец или Алианц за Каско? Asset разбира се!

Мнение от choio » 16 Апр 2018, 15:36

ICHIBAN написа:
choio написа:
pilot написа:Компанията е ассет инс , за е 90 ,
броня фар капак калник и шофьорски ербег-4126 лв


При застраховка в ассет,искат ли допълнителни имобилайзери и гпс за е90

Искат имобилайзер ако З.С. е над 10хил.

Мда разбрах го,в момвнта го слагат даже :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 2.02.2018
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: на детето БМВ-то :)

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от ElSi » 17 Апр 2018, 15:29

Всички коли са ми с каско в Армеец. Може би, поради причината, че ми намериха открадната кола, платиха щетите и някак си ми спечелиха доверието. Факт е, че до момента нямам отказана щета и всичко е било наред. Но не знам късмет ли е , съм попадала на разбрани експерти. Ползвам за колите доверен сервиз и не мога да се оплача. От мен глас за тях. 8)
I don't know where the Limit is But I know where is Not!!!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от vld » 17 Апр 2018, 20:14

choio написа:
ICHIBAN написа:
choio написа:
pilot написа:Компанията е ассет инс , за е 90 ,
броня фар капак калник и шофьорски ербег-4126 лв


При застраховка в ассет,искат ли допълнителни имобилайзери и гпс за е90

Искат имобилайзер ако З.С. е над 10хил.

Мда разбрах го,в момвнта го слагат даже :mhihi:
Това не е ли бившия бул инс? Леко ненадеждно ми се струва точно там да ти е каското...

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook