Армеец или Алианц за Каско?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от (h)aman » 16 Дек 2016, 12:20

Аз как да разбера дали имам имобилайзер? Колата е с допълнително слагана аларма, която е вградена в оригиналните ключове. Нямам допълнителни чипове и тн. към ключа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от rafa224 » 16 Дек 2016, 15:29

(h)aman написа:Аз как да разбера дали имам имобилайзер? Колата е с допълнително слагана аларма, която е вградена в оригиналните ключове. Нямам допълнителни чипове и тн. към ключа.

Имобилайзерите от застрахователите обикновено са с допълнителни плочки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от astrapower » 16 Дек 2016, 17:29

Да имат допълнителни чипове. Даже като подновявах застраховката искаха да го видят чипчето.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от (h)aman » 21 Дек 2016, 18:08

dextuar написа:Някой колега може ли да хвърли светлина по въпроса. Ако имаме кола Х, която е застрахована на 15000лв, но по ШВАКЕ е 11000лв, при евентуална кражба на автомобила и незавеждани щети по каското, процент от коя от двете суми трябва да бъде изплатен? С други думи, заслужава ли си да се застрахова автомобила на максимално висока застрахователна сума?



Вчера ходих в Олимпик да видя каква оферта ще ми предложат, т.к. ми изтичаше каското. Казаха, че колата ми от София я оценяват на 17 000лв, не мога да я застраховам на по-малко. И ги питах тогава, ако ми я откраднат, дали ще ми изплатят тази сума или ще отворят мобиле и ще видят коя е най-евтината. Отговорът беше, че ще изплатят цялата сума, тъй като те са направили оценката на автомобила и не е завишена цената му изкуствено. Днес отидох при една позната брокерка да си направя каското в Армеец, където я оцениха на минимална 16 800 (препоръчителна 18700) и я попитах същия въпрос, като отговорът беше същия.

ПП За трета година колата щеше да сключи каско в Олимпик, гражданската също е там и не намалиха нито лев. На 17000лв ми искаха 1100лв. В Армеец я застраховах на 16800 и с малка приятелска отстъпка от брокерката каското ми падна на 920лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Dextuar » 21 Дек 2016, 18:18

(h)aman написа:
dextuar написа:Някой колега може ли да хвърли светлина по въпроса. Ако имаме кола Х, която е застрахована на 15000лв, но по ШВАКЕ е 11000лв, при евентуална кражба на автомобила и незавеждани щети по каското, процент от коя от двете суми трябва да бъде изплатен? С други думи, заслужава ли си да се застрахова автомобила на максимално висока застрахователна сума?



Вчера ходих в Олимпик да видя каква оферта ще ми предложат, т.к. ми изтичаше каското. Казаха, че колата ми от София я оценяват на 17 000лв, не мога да я застраховам на по-малко. И ги питах тогава, ако ми я откраднат, дали ще ми изплатят тази сума или ще отворят мобиле и ще видят коя е най-евтината. Отговорът беше, че ще изплатят цялата сума, тъй като те са направили оценката на автомобила и не е завишена цената му изкуствено. Днес отидох при една позната брокерка да си направя каското в Армеец, където я оцениха на минимална 16 800 (препоръчителна 18700) и я попитах същия въпрос, като отговорът беше същия.

ПП За трета година колата щеше да сключи каско в Олимпик, гражданската също е там и не намалиха нито лев. На 17000лв ми искаха 1100лв. В Армеец я застраховах на 16800 и с малка приятелска отстъпка от брокерката каското ми падна на 920лв.
Според моя брокер, който работи в Армеец и без въобще да ми беше виждал колата каза, че може за 12 000 лв да я застраховаме, това тази година март месец като колата ми по това време още беше 9 годишна. Гледам и ти си Е90 pre lci, освен да си 330-ка, не мисля, че има друга голяма разлика. Та по негови думи няма никакъв смисъл да я застраховам за повече от 12к, при кражба нямало да платят повече от тази сума. И поне се води някакъв експерт в Армеец, съм склонен да му вярвам. За 12к на 1 вноска ми взе 780 лв.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от (h)aman » 21 Дек 2016, 18:29

Най-вероятно там е разликата, понеже от Армеец и бяха изпратили някакъв протокол за оценка на автомобила, където застрахователната сума я определят според цената на автомобила като нов.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Dextuar » 21 Дек 2016, 21:00

(h)aman написа:Най-вероятно там е разликата, понеже от Армеец и бяха изпратили някакъв протокол за оценка на автомобила, където застрахователната сума я определят според цената на автомобила като нов.
Няма как да знае каква е била цената на автомобила като нов. Отделно не мисля, че разликата играе някаква роля към момента, защо 330-ката се е обезценила с по-големи темпове от 20-ката заради същността на пазара. Аз оставам леко скептичен, дано не се налага да разбираме как стоят нещата...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от doncheff » 26 Дек 2016, 13:16

В общи линии няма никакъв смисъл от надзастраховане на колата, защото и да се съгласят застрахователите на някаква цена, това само ще повиши премията, но няма да повлияе на сумата, изплатена при принудително отнемане. Може и да ви се твърди, че цената ще е същата и че ще получите парите до стотинка, но никога няма да получите повече от 60-70% от пазарната стойност на колата в дадения момент.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Dextuar » 27 Дек 2016, 15:52

Колеги, а какво се случва, ако да кажем си купиш кола от БМВ на лизинг и тя бъде открадната преди лизингът да е окончателно платен? Докато колата е на лизинг, тя не е наша собственост, а на банката, нали така? При евентуална кражба каското плаща на банката, а не на нас, така ли е?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 13.09.2015
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: BMW 3.20 XD 2010 LCI
Мечтае да кара: BMW 335d xDrive (AT) 2015

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от ustrem » 28 Дек 2016, 10:55

dextuar написа:Колеги, а какво се случва, ако да кажем си купиш кола от БМВ на лизинг и тя бъде открадната преди лизингът да е окончателно платен? Докато колата е на лизинг, тя не е наша собственост, а на банката, нали така? При евентуална кражба каското плаща на банката, а не на нас, така ли е?


Доколкото знам когато колата е на лизинг е обща собственност,но на кого се плаща нямам представа.

Малко офтопик ,при нас в Северен Кипър когато каското и да е на срочно всички щети се възстановяват без да искат да платиш цялата вноска.Също така ако продадем колата имаме право да прекратим договора за каското и ако сме платили цялата вноска ни връщат сумата от началото на продажбата до края на валидноста на каското.Доколкото знам в България и в двата случаяа не е така или незнаем дали е така и ни карат да ги слушаме тия застрахователи.
Вместо да служа в Рая,предпочитам да властвам в Ада ! :twisted: :twisted: :twisted:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от (h)aman » 28 Дек 2016, 15:21

dextuar написа:
(h)aman написа:Най-вероятно там е разликата, понеже от Армеец и бяха изпратили някакъв протокол за оценка на автомобила, където застрахователната сума я определят според цената на автомобила като нов.
Няма как да знае каква е била цената на автомобила като нов. Отделно не мисля, че разликата играе някаква роля към момента, защо 330-ката се е обезценила с по-големи темпове от 20-ката заради същността на пазара. Аз оставам леко скептичен, дано не се налага да разбираме как стоят нещата...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Здравейте,

За всяко МПС се прави индивидуална оценка на база предоставените данни за автомобила. Критерийте, които се взимат предвид са : марка, модел, кубатура, мощност на двигателя, гориво, дата и година на първа регистрация, вида на скоростната кутия, модификация на МПС-то и миналогодишна застрахователна оценка, ако се подновява застраховката.

С пожелания за лек и успешен ден!

Мартина Соловьова
Експерт „Автомобилно Застраховане”
ЗАД”Армеец”

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Dextuar » 28 Дек 2016, 15:59

(h)aman написа:
dextuar написа:
(h)aman написа:Най-вероятно там е разликата, понеже от Армеец и бяха изпратили някакъв протокол за оценка на автомобила, където застрахователната сума я определят според цената на автомобила като нов.
Няма как да знае каква е била цената на автомобила като нов. Отделно не мисля, че разликата играе някаква роля към момента, защо 330-ката се е обезценила с по-големи темпове от 20-ката заради същността на пазара. Аз оставам леко скептичен, дано не се налага да разбираме как стоят нещата...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Здравейте,

За всяко МПС се прави индивидуална оценка на база предоставените данни за автомобила. Критерийте, които се взимат предвид са : марка, модел, кубатура, мощност на двигателя, гориво, дата и година на първа регистрация, вида на скоростната кутия, модификация на МПС-то и миналогодишна застрахователна оценка, ако се подновява застраховката.

С пожелания за лек и успешен ден!

Мартина Соловьова
Експерт „Автомобилно Застраховане”
ЗАД”Армеец”


Не искам да те убеждавам в каквото и да било. Агентът ти в Армеец или където и да е има полза да плащаш по-голяма застрахователна премия, така че може да ти каже/напише каквото си иска. Въпросът е на практика как стоят нещата. Да сме живи и здрави и да не ни трябва да се разбираме как стоят нещата :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от rafa224 » 28 Дек 2016, 16:12

dextuar написа:
(h)aman написа:
dextuar написа:
(h)aman написа:Най-вероятно там е разликата, понеже от Армеец и бяха изпратили някакъв протокол за оценка на автомобила, където застрахователната сума я определят според цената на автомобила като нов.
Няма как да знае каква е била цената на автомобила като нов. Отделно не мисля, че разликата играе някаква роля към момента, защо 330-ката се е обезценила с по-големи темпове от 20-ката заради същността на пазара. Аз оставам леко скептичен, дано не се налага да разбираме как стоят нещата...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Здравейте,

За всяко МПС се прави индивидуална оценка на база предоставените данни за автомобила. Критерийте, които се взимат предвид са : марка, модел, кубатура, мощност на двигателя, гориво, дата и година на първа регистрация, вида на скоростната кутия, модификация на МПС-то и миналогодишна застрахователна оценка, ако се подновява застраховката.

С пожелания за лек и успешен ден!

Мартина Соловьова
Експерт „Автомобилно Застраховане”
ЗАД”Армеец”


Не искам да те убеждавам в каквото и да било. Агентът ти в Армеец или където и да е има полза да плащаш по-голяма застрахователна премия, така че може да ти каже/напише каквото си иска. Въпросът е на практика как стоят нещата. Да сме живи и здрави и да не ни трябва да се разбираме как стоят нещата :bchug:

Точно така :D Първо те взимат процент и второ дано не ни се налага да разбираме колко ще ни изплатят.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от (h)aman » 28 Дек 2016, 16:56

Колкото и да платят ще е по-добре от нищо. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от rafa224 » 29 Дек 2016, 15:54

(h)aman написа:Колкото и да платят ще е по-добре от нищо. :mhihi:

Не трябва да мислим така а да си търсим правата. Когато плащаме по няколко хиляди за застраховка ни взимат веднага парите, а когато на нас трябва да ни изплатят щета или кражба да им се молим и да сме доволни на всичко.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook