Армеец или Алианц за Каско?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от BorislavB » 16 Фев 2017, 16:14

Съветвам те и да следиш разни сайтове за чарколии може пък да попаднеш на твоите и да стигнеш до тея пендели.... :bang:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Dextuar » 16 Фев 2017, 16:17

BorislavB написа:Съветвам те и да следиш разни сайтове за чарколии може пък да попаднеш на твоите и да стигнеш до тея пендели.... :bang:

Аз следих за моята навигация знаеш ли колко време. Трябва да е някой пълен аматьор да ги пусне на следващия ден. Най-вероятно са в някоя морга и чакат следващия се опарил...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от SaSo » 17 Фев 2017, 0:47

Това е на ул. Н. Генадиев в Младост 1. Живях там 8 години точно до мястото на кражбата и равносметката е 3 пъти разбивана кола и една открадната... На няма и 50метра от мястото на сегашната кражба... Дано ти уважат щетите колега...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от b00st » 17 Фев 2017, 9:57

BorislavB написа:Съветвам те и да следиш разни сайтове за чарколии може пък да попаднеш на твоите и да стигнеш до тея пендели.... :bang:

Тия дето гепят нищо не продават от тяхно име, взимат някой лев от всичко и се пуска по моргите там се препродава и така колелото се върти.

Затова най-добре тия коли на паркинг или в гараж. Дори и да му платят от каското на колегата сега, колко работа ти отварят с едно такова разбиване...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Dextuar » 15 Мар 2017, 15:32

Здравейте колеги,

скоро ми се налага да подновя каското в Армеец и звъннах на агента, който не ме зарадва особено. Миналата година колата беше застрахована на 12к за 780 лева на единична вноска. Имам 3 заведени щети - 2 пъти преден капак и веднъж предното стъкло. Армеец искат да оценят колата на 10к за 770 лева пак при единична вноска, което мен твърдо не ме устройва, не толкова като пари, а по-скоро като ниската застрахователна стойност. Някой да даде насоки къде да застраховам или пък да препоръча застрахователен брокер, който се занимава с подобни неща? :bchug:

Бтв: Дори в мобилето няма такава кола за 10к

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от (h)aman » 15 Мар 2017, 16:04

На сестра ми в Армеец не и признаха огъната врата, понеже при застраховането вратата имала драскотина.. Повече никога там.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от DigitalExile » 15 Мар 2017, 16:07

(h)aman написа:На сестра ми в Армеец не и признаха огъната врата, понеже при застраховането вратата имала драскотина.. Повече никога там.


Нямат право. Мен щета и след т'ва в/у щетата втора щета без да съм отписал предишната са ми признавали и давали пари.
При застраховането ако имаш драскотина на вратата няма да ти признаят само боя. Ще ти платят за изправянето със сигурност.
Специално в твоя случай к'во е станало не знам, но нямат право да не ти изпишат 1-ца на огънатата врата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от (h)aman » 15 Мар 2017, 16:17

Имат, нямат, това е положението. Отказаха. Имаше възлагателно писмо и като отиде в сервиза и казали, че е отказано. Брокерката ходи да се разправя и това им било обяснението.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Дидо85 » 15 Мар 2017, 17:09

dextuar написа:Здравейте колеги,


Не виждам пречки да не се съгласят да ти я застраховат на по-висока застрахователна стойност, но вероятно на малко по-висока цена на каското. Иди или се обади направо в някой техен офис и ги разпитай по-подробно какви варианти могат да ти предложат. Аз нямам никакви оплаквания от тях и не бих тръгнал да местя каското на колата само заради това.

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Май 2017, 19:51

https://fakti.bg/krimi/237961-avtoapash ... =firstpage

Не е точно по темата, но все пак е интересно. Който е с ключ печели. :mhihi:
Публикувано във факти.бг:

Нова супер машина ще позволи на автокрадците да отключат и запалят едновременно всички луксозни коли, паркирани пред молове, скъпи заведения или супермаркети.

Устройството в момента се разработва от руски хакери и до два-три месеца ще бъде на черния пазар у нас на цена от 120-140 хиляди лева. С него бандитите ще могат да прихванат излъчвания сигнал от ключовете за безконтактно палене на всички нови возила, докато небрежното пият кафе или се разхождат в някой търговски център, пише „Телеграф“.

Революционното на новата техника е, че тя ще може да улавя сигнала за цифрова идентификация, който се излъчва от ключа, вече от разстояние. Досега апашите трябваше да се доближат на метър-два от жертвата, за да успеят след това да си тръгнат с колата.

Сега се очаква това да става от 100-150 метра, което означава, че всички собственици на луксозни возила в този периметър все едно са ги оставили отключени.

Новото оръжие на автокрадците отново е създадено от две части, приличащи на правоъгълни кутии. С първата се разхожда из мола съучастник на крадеца, който включва апаратурата и тя започва да прихваща сигнала от различни ключове. Уловеният код след това се препраща към реалния извършител, който си е избрал вече кола на паркинга и чака с втората кутия.

Веднъж предаден сигналът към нея, автомобилът вече е измамен, че до него стои собственикът с истинския ключ, а не крадец. Едно натискане на копче от втората кутия в достатъчно колата или джипът да се отключат и след това да се запалят, без да бъдат разбивани.

Не повече от 4-5 столични крадци имат ресурса да купят новата техника, докато останалите, както и досега, ще се надяват да я получават или под наем, или срещу процент от изкараното с нея.

Добрата новина е, че и срещу новото оръжие на крадците има начини да се предпазим. Специалисти по автомобилна електроника казват, че е достатъчно да бъде прекъсната по-нестандартно някоя от електрическите вериги и джамбазите ще могат само да се снимат с машината си за 50 бона.

„Мога да направя така, че колата да пали само след поставяне на панела за MP3 плеъра“, обясни специалист. Според него, когато возилото не запали, крадецът изчезва на момента и търси друга кола.

„Ако си закарате колата на автомивка и покажете на служителя как се пали колата, тогава вече ставате уязвими затова всяка фирма поставя в своите защити на различни места и ги крие“, обясни още специалистът.

За момента машините за безконтактно палене, които са на пазара, могат да отключат и запалят всяка кола, стига крадецът да е достатъчно близо до собственика. Изключение прави единствено спортният модел на „Нисан“ GT-R.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Dextuar » 17 Май 2017, 19:56

Top Gun Maverick написа:https://fakti.bg/krimi/237961-avtoapashite-vkarvat-u-nas-ustroistvo-otkluchvashto-vsichki-luksozni-koli?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

Не е точно по темата, но все пак е интересно. Който е с ключ печели. :mhihi:
Публикувано във факти.бг:

Нова супер машина ще позволи на автокрадците да отключат и запалят едновременно всички луксозни коли, паркирани пред молове, скъпи заведения или супермаркети.

Устройството в момента се разработва от руски хакери и до два-три месеца ще бъде на черния пазар у нас на цена от 120-140 хиляди лева. С него бандитите ще могат да прихванат излъчвания сигнал от ключовете за безконтактно палене на всички нови возила, докато небрежното пият кафе или се разхождат в някой търговски център, пише „Телеграф“.

Революционното на новата техника е, че тя ще може да улавя сигнала за цифрова идентификация, който се излъчва от ключа, вече от разстояние. Досега апашите трябваше да се доближат на метър-два от жертвата, за да успеят след това да си тръгнат с колата.

Сега се очаква това да става от 100-150 метра, което означава, че всички собственици на луксозни возила в този периметър все едно са ги оставили отключени.

Новото оръжие на автокрадците отново е създадено от две части, приличащи на правоъгълни кутии. С първата се разхожда из мола съучастник на крадеца, който включва апаратурата и тя започва да прихваща сигнала от различни ключове. Уловеният код след това се препраща към реалния извършител, който си е избрал вече кола на паркинга и чака с втората кутия.

Веднъж предаден сигналът към нея, автомобилът вече е измамен, че до него стои собственикът с истинския ключ, а не крадец. Едно натискане на копче от втората кутия в достатъчно колата или джипът да се отключат и след това да се запалят, без да бъдат разбивани.

Не повече от 4-5 столични крадци имат ресурса да купят новата техника, докато останалите, както и досега, ще се надяват да я получават или под наем, или срещу процент от изкараното с нея.

Добрата новина е, че и срещу новото оръжие на крадците има начини да се предпазим. Специалисти по автомобилна електроника казват, че е достатъчно да бъде прекъсната по-нестандартно някоя от електрическите вериги и джамбазите ще могат само да се снимат с машината си за 50 бона.

„Мога да направя така, че колата да пали само след поставяне на панела за MP3 плеъра“, обясни специалист. Според него, когато возилото не запали, крадецът изчезва на момента и търси друга кола.

„Ако си закарате колата на автомивка и покажете на служителя как се пали колата, тогава вече ставате уязвими затова всяка фирма поставя в своите защити на различни места и ги крие“, обясни още специалистът.

За момента машините за безконтактно палене, които са на пазара, могат да отключат и запалят всяка кола, стига крадецът да е достатъчно близо до собственика. Изключение прави единствено спортният модел на „Нисан“ GT-R.
Пълни глупости. Добавя се една плочка към ключа, която също излъчва сигнал, който обаче има много малък толеранс на TTL-а и респонса от колата. Този сигнал не може да се ретланслира и кейлеса просто не бачка без втория сигнал.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от nikolae » 18 Май 2017, 8:04

Пълни глупости казва, но за жалост гледай лятото колко народ ще пропищи.
Основно, който не си е патил, той не предприема мерки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от Dextuar » 18 Май 2017, 9:54

nikolae написа:Пълни глупости казва, но за жалост гледай лятото колко народ ще пропищи.
Основно, който не си е патил, той не предприема мерки.
На мен ли говориш, че ще ми е интересно да науча кое е глупост, което съм написал...

Та, ако е на мен - къде съм тръгнал аз Ганьо да го уча - да си реже там букси и да слага скрити ключета като при Ладите и да е спокоен :kuku:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от ultrashock » 19 Май 2017, 7:30

Да споделя малко опит - две поредни години правя каско в Generali. Първата година нямах щети, втората имах доста, включително и навигацията. Всичко ми беше платено(около 1500лв). Застрахователната сума беше 13 900 лв и каското беше някъде около 1000 лв. Тази година вече имах завишение, предложиха ми 1100 каско за застрахователна сума 12 200 лв. Съответно я направих в Армеец, където за 12 800лв сумата беше 920 лв с право на доверен сервиз. Хубавото е, че не ми описаха половината щети, съответно мога да ги заведа отново, те са дребни, но все пак щети.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Армеец или Алианц за Каско?

Мнение от doncheff » 20 Май 2017, 9:23

Към момента съм много доволен от Армеец и ДЗИ за Бургас. ЛевИнс на втора кола ми отказват, като се хващат за дреболии, но предполагам това им е работата.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook