E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 29.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Козите на паша

E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от N.Chinkov » 03 Ное 2012, 14:46

Здравейте Колеги, имам Е60 2006-та с малка навигация. Много ми писна от тази (смотаната в моя случай) оригналата музика, много зле звучи, ниско качество и е слаба. :banghead:
Както и да е, проблема си е моя че не търсих кола с Professional, Logic 7 или High-End ситема, който както иска да я нарича.
Моля за съвет какво може да се направа по въпроса. Някой правил ли е подобрени на музиката? По възможно да обясни в какво се състой подобрението, за какви цифри става въпрос, съответно къде е правена "интервенцията" и евентуално съвет по темата.
Иска ми се какво и да правя на вид всичко да си изглежда Stock, не да правят допълнителни дупки, изграждания около евентуални нови колони и т.н.

Извинявам се предварително, ако някъде вече е обсъждана тази тема в форума, но рових а не можах да открия и за това създадох нова.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от miroleskov » 03 Ное 2012, 18:12

и мен ме интересува тази тема?Няма да е лошо някой ако знае да сподели опит
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от MadChicken » 03 Ное 2012, 18:38

Скоро правих съответния ретрофит от HiFi на по-висок клас озвучение. Ще систематизирам информацията и ще напиша подробно малко по-късно.

E60 видове аудио:

1. Стерео - базово озвучаване, ако не е поръчана друга опция сте с това.
- 4 x 25W midrange (среди) 10см. говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад, без tweeter (високочестотни) говорители
- 2 subwoofer (бас) 20см. говорители - под предните седалки
- без отделен усилвател - предните средни и басовете са на общ канал и се захранват директно от CCC (iDrive) модула

Stereo.png


2. HiFi - код SA676
- 4 x 25W midrange (среди) 10см. говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад
- 4 tweeter (високочестотни) 2,5см говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад
- 2 x 40W subwoofer (бас) 20см. говорители - под предните седалки
- отделен усилвател САМО за бас говорителите
- качеството на всички говорители е по-добро от на стерео-то

HiFi.png


3. Top HiFi, Logic 7 или Professional Audio - код SA677
- 7 x 40W midrange (среди) 10см. говорители - 2 в предните врати, 1 в централната конзола, 2 в задните врати и 2 на кората отзад
- 4 tweeter (високочестотни) 2,5см. говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад
- 2 x 70W subwoofer (бас) 20см. говорители - под предните седалки
- отделен 450W усилвател за ВСИЧКИ говорители вързан по оптика. Отделен канал за всяка 2-ка средни + високи
- качеството на всички говорители е по-добро от на HiFi - алуминиева мембрана

Top HiFi.png


4. Individual Audio - код SA752
- 7 midrange (среди) 10см. говорители - 2 в предните врати, 1 коаксиален в централната конзола, 2 коаксиални в задните врати и 2 на кората отзад
- 4 tweeter (високочестотни) 2,5см. говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад
- 2 subwoofer (бас) 20см. говорители - под предните седалки
- отделен 825W усилвател за ВСИЧКИ говорители вързан по оптика. Отделен канал за всяка точка, филтри за високочестотните говорители. Dolby Pro Logic 2, Dirac, с пространствено, времево и шумово компенсиране
- качеството на всички говорители е по-добро от на Logic 7 - кевлар + неодимови магнити

Общо взето Individuala e МНОГО по-добър от всичко друго, казвам го защото съм с него :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна MadChicken на 03 Ное 2012, 20:18, променена общо 2 пъти
Only dead fish follow the stream...

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от MadChicken » 03 Ное 2012, 19:57

Сега малко подробности за конверсията от Стерео към HiFi

Тъй като за всичко освен стерео има усилвател, който се намира в багажника на левия калник, няма как да се размине без малко преокабеляване.
Сигнала за басите се взима от конектор на гърба на CCC, отива до усилвателя и усилен се връща до басите под седалките, т.е имаме 5 нови кабела от CCC до багажника и други 4 от там до басите. Колата се прекодира за да пуска нискочестотния сигнал към усилвателя, а останалото към средните и високите говорители. Тука има вариант да не се окабелява до багажника, а усилвателя да се остави зад CCC модула, понеже има доста място, а и той не грее кой знае колко. Това спестява значителна част от усилията. За всичко си има парт номера, цялата хамалогия според мен е не повече от 50лв. за конектори, пинове и кабели. Държа да отбележа, че аз бях с HiFi и си бях страшно доволен от звука. Басите са много качествени и звука като цяло е доста премерен за купето на Е60.

За преминаване към Logic 7 вече трябва да сте добри :mhihi:
Прекарва се оптика и се преокабелява почти изцяло колата. Задните врати нямат отвори за говорители и или се прави на ръка (което си е ад) или се сменят корите с други. Прекарва се оптика - в зависимост от нивото на оборудване е или половин метър (до усилвателя има място където се разклонява ако имате оптични модули в багажника) или отива директно до CCC. Следва кодиране и така нататък. Заслужава си ако има кой да го направи, ако се ходи в дилър - оле мале ...
Последна промяна MadChicken на 05 Ное 2012, 12:47, променена общо 1 път
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от da6ip » 04 Ное 2012, 19:22

е тва е обяснение :yes:
тоя индивидуал как блазни :mrgreen:
ако се ъпгрейдва от Logic 7 към индивидуал, може ли просто да се подменят всички говорители и усилвателя ползвайки съществуващата оптична връзка и други кабели?
и ще се наложи ли кодиране пак конкретно в този случай (като се замисля, би трябвало, за да излиза новата система правилно в iDrive)?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от MadChicken » 04 Ное 2012, 19:38

Окабеляването е идентично, иска прекодиране, но не това е проблема. Говорителите като нови са 200-250лв единия, усилвателя е близо 2000лв, а на старо е почти невъзможно да се намерят, поради факта че се вграждат предимно в M сериите.
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от da6ip » 04 Ное 2012, 23:03

Да, ясно е че такова нещо се взима в пакет от М-ка на части, иначе ново ценово е лудост.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от nikolayp » 05 Ное 2012, 11:00

а за стерео варианта има ли въобще някакви опции? не видях отзаде на модула да има някакви изходи откъдето да се вземе чист сигнал за усилвател, а варианта със сигнал от колоните през преобразувател от висок към нисък сигнал е отвратителен. може да докараш думкане, но звука е...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от nikolayp » 05 Ное 2012, 15:30

при мен офертата беше дали да взема автомобил, на който знам изцяло какво и как е поддържано, но да преглътна липсата на някои екстри :)

иначе понеже съм с комби баса се чува, но звука е... просто няма как :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от nikolayp » 20 Ное 2012, 10:07

и все пак има ли вариант за хората със стерео да изкарат звук за усилвател от някъде :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от sawion » 20 Ное 2012, 14:53

има разбира се. От кабелите за задните колони си изкарваш сигнал за усилвателя, като внимавай усилвателя да има вход за HI-END а не само Aux line in (мисля че така се казваше) иначе казано да можеш да му пъхнеш силен звук директен от плейър-а а не такъв който е намален и направен на чинчове. Пък + за стартиране на усилвателя вземи от запалката в багажника която се пуска само ако е на контакт колата. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от nikolayp » 20 Ное 2012, 16:58

sawion написа:има разбира се. От кабелите за задните колони си изкарваш сигнал за усилвателя, като внимавай усилвателя да има вход за HI-END а не само Aux line in (мисля че така се казваше) иначе казано да можеш да му пъхнеш силен звук директен от плейър-а а не такъв който е намален и направен на чинчове. Пък + за стартиране на усилвателя вземи от запалката в багажника която се пуска само ако е на контакт колата. :yes:

Аз направих точно това, като HI-END звука го прекарвам през преобразувател и след това влиза във усилвателя. но това е сигнал след еквалайзери и не е много читаво решение, дори и след настройка на филтрите на усилвателя. Въпроса ми е някой знае ли начин за взимане на чист сигнал, който да се вкара в усилвателя.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 20.02.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 530D, C4 Grand Picaso, Galant

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от sslavov » 20 Ное 2012, 18:18

nikolayp написа:Аз направих точно това, като HI-END звука го прекарвам през преобразувател и след това влиза във усилвателя. но това е сигнал след еквалайзери и не е много читаво решение, дори и след настройка на филтрите на усилвателя. Въпроса ми е някой знае ли начин за взимане на чист сигнал, който да се вкара в усилвателя.


Можеш да го накараш да свири като hifi модела дори и със старите колони. Е няма да е толкова добре заради по-слабите колони.
1. добавяш $676 във VO на CAS и LMA.
2. прекодираш модула със expertmode профила на ncsexpert
3. след този момент високите честоти си отиват както и преди на задните колони и тези в предните кори.
4. след стъпка 2 на headunita вече има 4 пина, на които излиза изход за усилвател за басите - трябва да си прекараш нови кабели от там до усилвателя и после до басите под седалките
...май е това.
impossible is nothing

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от sawion » 13 Авг 2014, 14:26

Трудна ли е манипулацията от обикновено стерео да се направи в HiFi и по скоро какво точно трябва да се знае?
-закупуване на усилвателчето и поставянето му отзад зад ЦЦЦ
-кодиране да стане с $676
Това разбрах, но имам въпрос относно следното:
-има ли специална букса или сноп от кабели която трябва да си закупя
-как да разбера след кодирането кои са новите изходи за към усилвателя
-от къде се взема ток за усилвателя
-предните и тези под седлаките са вързани заедно - е къде точно е връзката им и ако е отзад на ЦЦЦ буксата, мога ли да позлвам същите кабели които отиват до субовете и да не прекарвам нови.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: E60 2006-та Седан, Доработка на музиката

Мнение от rafa224 » 18 Сеп 2014, 15:36

MadChicken написа:Скоро правих съответния ретрофит от HiFi на по-висок клас озвучение. Ще систематизирам информацията и ще напиша подробно малко по-късно.

E60 видове аудио:

1. Стерео - базово озвучаване, ако не е поръчана друга опция сте с това.
- 4 x 25W midrange (среди) 10см. говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад, без tweeter (високочестотни) говорители
- 2 subwoofer (бас) 20см. говорители - под предните седалки
- без отделен усилвател - предните средни и басовете са на общ канал и се захранват директно от CCC (iDrive) модула

Stereo.png


2. HiFi - код SA676
- 4 x 25W midrange (среди) 10см. говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад
- 4 tweeter (високочестотни) 2,5см говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад
- 2 x 40W subwoofer (бас) 20см. говорители - под предните седалки
- отделен усилвател САМО за бас говорителите
- качеството на всички говорители е по-добро от на стерео-то

HiFi.png


3. Top HiFi, Logic 7 или Professional Audio - код SA677
- 7 x 40W midrange (среди) 10см. говорители - 2 в предните врати, 1 в централната конзола, 2 в задните врати и 2 на кората отзад
- 4 tweeter (високочестотни) 2,5см. говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад
- 2 x 70W subwoofer (бас) 20см. говорители - под предните седалки
- отделен 450W усилвател за ВСИЧКИ говорители вързан по оптика. Отделен канал за всяка 2-ка средни + високи
- качеството на всички говорители е по-добро от на HiFi - алуминиева мембрана

Top HiFi.png


4. Individual Audio - код SA752
- 7 midrange (среди) 10см. говорители - 2 в предните врати, 1 коаксиален в централната конзола, 2 коаксиални в задните врати и 2 на кората отзад
- 4 tweeter (високочестотни) 2,5см. говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад
- 2 subwoofer (бас) 20см. говорители - под предните седалки
- отделен 825W усилвател за ВСИЧКИ говорители вързан по оптика. Отделен канал за всяка точка, филтри за високочестотните говорители. Dolby Pro Logic 2, Dirac, с пространствено, времево и шумово компенсиране
- качеството на всички говорители е по-добро от на Logic 7 - кевлар + неодимови магнити

Общо взето Individuala e МНОГО по-добър от всичко друго, казвам го защото съм с него :mhihi:


Полезна и изчерпателна информация, както винаги :yes:

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Tihony_audio

Последни теми
Facebook