Зануляване интервала на накладките -15000

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 525dА

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от nov77 » 18 Юли 2014, 13:34

Малко да съживя темата.
Преди два дни изкарах колата от сервиза,смениха ми масло предни накладки и разни части по окачването.Сега реших да си зануля интервала на маслото и спирачките по познатия метод с копчето на километража.Първо не успях да зануля маслото, и второ както си бяха на ОК накладките на ръчната,изведнъж светнаха в червено и станаха на -25000.Сега ми свети постоянно лампата за спирачките. После сто пъти се опитах да ги ресетна и не става.Това само с диагностика ли се оправя.
п.п. Въпросните накладки и датчика са сменени пролетта.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 23.05.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW E60 525d
Мечтае да кара: Космически кораб

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от KyoSan » 18 Юли 2014, 14:10

nov77 написа:Малко да съживя темата.
Преди два дни изкарах колата от сервиза,смениха ми масло предни накладки и разни части по окачването.Сега реших да си зануля интервала на маслото и спирачките по познатия метод с копчето на километража.Първо не успях да зануля маслото, и второ както си бяха на ОК накладките на ръчната,изведнъж светнаха в червено и станаха на -25000.Сега ми свети постоянно лампата за спирачките. После сто пъти се опитах да ги ресетна и не става.Това само с диагностика ли се оправя.
п.п. Въпросните накладки и датчика са сменени пролетта.


При мен се случи същото преди време и аз като теб си строших главата много пъти :banghead: . Ходих на сервиз да проверят самите накладки и датчиците но всичко беше ОК. От самия сервиз ми ги занулиха но след няколко дни колкото и да не вяврвах червената лампа светна отново. В крайна сметка се оказа че друга грешка прави мизерията(не я помня точно). Изтрихме грешката, занулих си ги от копчето на километража и от тогава няма проблеми :).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от miroleskov » 18 Юли 2014, 16:28

А че тези накладки до колкото знам не са за ръчната,ръчната май е с челюсти и не са едни и същи със задните спирачки.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от vanko242 » 18 Юли 2014, 17:15

nov77 написа:Малко да съживя темата.
Преди два дни изкарах колата от сервиза,смениха ми масло предни накладки и разни части по окачването.Сега реших да си зануля интервала на маслото и спирачките по познатия метод с копчето на километража.Първо не успях да зануля маслото, и второ както си бяха на ОК накладките на ръчната,изведнъж светнаха в червено и станаха на -25000.Сега ми свети постоянно лампата за спирачките. После сто пъти се опитах да ги ресетна и не става.Това само с диагностика ли се оправя.
п.п. Въпросните накладки и датчика са сменени пролетта.

...нов датчик и зануляване отново......
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от adovet » 19 Юли 2014, 7:00

Или даваш датчика на късо и зануляваш

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 525dА

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от nov77 » 19 Юли 2014, 11:53

Давах на късо,занулявах,светиха ми лампите за АБС,спирачки.Но накрая всичко изгасна и се занули :D.Даже не разбрах как стана.От начало светиха постоянно но като покарах малко,загасих за 10 мин. запалих и всичко е ОК.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от iceblast » 20 Юли 2014, 20:48

vanko242 написа:
nov77 написа:Малко да съживя темата.
Преди два дни изкарах колата от сервиза,смениха ми масло предни накладки и разни части по окачването.Сега реших да си зануля интервала на маслото и спирачките по познатия метод с копчето на километража.Първо не успях да зануля маслото, и второ както си бяха на ОК накладките на ръчната,изведнъж светнаха в червено и станаха на -25000.Сега ми свети постоянно лампата за спирачките. После сто пъти се опитах да ги ресетна и не става.Това само с диагностика ли се оправя.
п.п. Въпросните накладки и датчика са сменени пролетта.

...нов датчик и зануляване отново......


Ако не си с чисто нови накладки, покрай новият датчик и зануляването ще ти трябват и нови накладки, или ще тряба да запилиш датчика, защото не вляя :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от SDLS » 10 Яну 2015, 14:15

И на мен ми стоят на -15 000 и мн се дразня. Ще си купувам датчик, четох в чуждите форуми, че задължително датчика трябвало да е оригинален иначе няма да се нулира? Това истина ли е? :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от adovet » 10 Яну 2015, 14:18

SDLS написа:И на мен ми стоят на -15 000 и мн се дразня. Ще си купувам датчик, четох в чуждите форуми, че задължително датчика трябвало да е оригинален иначе няма да се нулира? Това истина ли е? :paranoid:

не

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от atanasov_aa » 10 Яну 2015, 15:09

Датчика, не сработва ли само тогава, когато се износят и се отнеме част от него? Т.е. Когато се отнеме част от датчика, той повече не може да се използва. А това за километрите, е интервал за сервизна проверка. :|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 24.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw 530xi N52B30
Мечтае да кара: Колело

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от premium-line » 12 Авг 2015, 12:38

Два дена се боря с интервала на предните накладки.Тестове ,занулявания нищо не стана.Накрая светнаха и задните накладки.Видях се в чудо.Реших да пробвам съвета на колегата sawion с окъсяване на датчика.Още от първия път интервала се занули.После успешно занулих и задните накладки.После напръсках буксите с контактен спрей ,закопчах ги и обратно в пласмасовата кутийка.Сега всичко е О.К. и е в зелено.Съвет - не е нужно да се свалят гумите за да се достигне до буксата на датчика,просто трябва да се вдигне на крик за да се стигне до пласмасовата кутийка в която се намират буксите на ABS и за накладките .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 525dА

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от nov77 » 14 Авг 2015, 10:20

Как ги окъси,и точно кой датчик окъси,че аз когато го правих това, ми се занули интервала,ама после започна да ми свети АВС и спирачки,не постоянно но много често ,като покарам малко и светва.Сигурно съм направил нещо не както трябва и сега съм много зле със спирането.Бях чел ,че може да е от недобро зареждане на акумулатора, след смяна на релето на динамото се пооправи за 2-3 месеца и пак ми светнаха лампите.Иначе акумулатора си зарежда сега нормално 14.2-14.4.
Дайте някаква идея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 24.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw 530xi N52B30
Мечтае да кара: Колело

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от premium-line » 14 Авг 2015, 18:02

Двете букси за накладките и за ABS се намират в една пласмасова кутийка под калника.Буксата за накладките мисля че беше бяла .Като се разкачи се взима някакъв кабел ,заголва се и се взимат няколко жички.С една пинсета внимателно се напъхват жичките в дупчиците на едната част от бялата букса .После се занулява интервала на накладките .Това е .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от iceblast » 14 Авг 2015, 21:05

Режете старият датчик, оголвате кабелчетата, пипате ги и готово ;) Без пинсети, без гяволи :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от CrazyElement » 17 Авг 2015, 3:17

Оригинален датчик от БМВ и се решава проблема :) , не че е нужен този брояч , все пак не е толкова трудно да се провери колко накладки имаш, но все пак ми дава идея горе долу колко км остават

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook