Зануляване интервала на накладките -15000

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от Zubcho » 09 Апр 2018, 11:05

Не си ресетвайте интервалите ей така, защото сте решили, че може. Ресетват се когато трябва. Същата работа я беше свършил и предишния собственик. Видял , че остават 3К км и хоп ресет.

Решението е нови накладки с нов датчик, а не ресет и да кара така.

Sent from my Power using Tapatalk
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 7.09.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530d
Мечтае да кара: BMW M5 E60/61

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от galin_ivanov1222 » 09 Апр 2018, 13:54

Погледнaх ги днес дисковете имaт едвaм долувим ръб мисля дa сменя нaклaдките сaмо кaкви ще ми препоръчaте зa зaди?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от nikola59 » 09 Апр 2018, 15:51

galin_ivanov1222 написа:Погледнaх ги днес дисковете имaт едвaм долувим ръб мисля дa сменя нaклaдките сaмо кaкви ще ми препоръчaте зa зaди?

Ще ти препоръчат какво ли не. Избора е безкраен. Виж какво се съдържа в оригиналнатата BMW кутия задни накладки, че скоро купувах за моята от дилър:
IMG_0907.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 19.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ги наред...
Мечтае да кара: луноход
Детайли за колата: f10 535i n55, downpipe DCF, race intercooler, performance charge pipe, MHD Stage 2+, xHP Stage 3

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от grandvizitor » 25 Авг 2018, 13:34

MadChicken написа:Вържи си на късо 2-та кабела на конектора към датчика и тотално забравяш, че го има. Това естествено не го препоръчвам, само казвам че е възможно и е основно за хора, които не чакат да им "светне" нещо по колата за да се сетят че има нужда от обслужване...
Късото значи "вечно чисто нов датчик" за колата. Не е опасно или електрически нередно. Чисто нов датчик = късо.
За хората с автоматична ск. кутия и без това износването на предните накладки е много по-голямо от задните и ако не хвърляте по едно око може да останете неприятно изненадани, въпреки че колата си предупреждава доста преди да стане реално време за смяна.


Здрасти колега,

Моля те кажи ми какво точно имаш в предвид че не ми се занимава с тия сензори повече а не искам да ми свети на таблото че е време за смяна на накладки. Кои кабели и как точно да ги свържа за да го приема за винаги нов сензор? Мерси предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Зануляване интервала на накладките -15000

Мнение от adovet » 25 Авг 2018, 14:22

grandvizitor написа:
MadChicken написа:Вържи си на късо 2-та кабела на конектора към датчика и тотално забравяш, че го има. Това естествено не го препоръчвам, само казвам че е възможно и е основно за хора, които не чакат да им "светне" нещо по колата за да се сетят че има нужда от обслужване...
Късото значи "вечно чисто нов датчик" за колата. Не е опасно или електрически нередно. Чисто нов датчик = късо.
За хората с автоматична ск. кутия и без това износването на предните накладки е много по-голямо от задните и ако не хвърляте по едно око може да останете неприятно изненадани, въпреки че колата си предупреждава доста преди да стане реално време за смяна.


Здрасти колега,

Моля те кажи ми какво точно имаш в предвид че не ми се занимава с тия сензори повече а не искам да ми свети на таблото че е време за смяна на накладки. Кои кабели и как точно да ги свържа за да го приема за винаги нов сензор? Мерси предварително

сензора който ти влиза в накладката. Състои се от две жици, връзваш ги и си готов

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook