Впечатления и мнения за зимни гуми

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от sssssl » 30 Ное 2017, 20:50

Предполагах го това за Нексена и за това не се престраших да пробвам.
Гудиара, 225/55/16, го взех по 205 парчето , но с ланшен ДОТ. За пърформанс Г1 става въпрос.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от nikolae » 01 Дек 2017, 9:25

Аз това, което четох за модела, който избрах, е че от т.нар. топ гуми Nexen са едни от 1-2-3 място спрямо "цена-на-гума / пробег".
Аз ги взех на около 130лв. парчето - 520 комплекта, срещу 800 за Goodyear - еми не е малка разлика.
Да не говорим, че един Continental идваше 900+ лв. Не смята, че са точно два пъти по-добри и ще изкарат два пъти повече време.
Честно казано предпочитам на третата година да ги продам за 200лв. и да си взема пак нови.

Преди не го вярвах толкова, но новата гума си е нова гума!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от Speed_Am_All » 01 Дек 2017, 11:23

nikolae написа:Аз това, което четох за модела, който избрах, е че от т.нар. топ гуми Nexen са едни от 1-2-3 място спрямо "цена-на-гума / пробег".
Аз ги взех на около 130лв. парчето - 520 комплекта, срещу 800 за Goodyear - еми не е малка разлика.
Да не говорим, че един Continental идваше 900+ лв. Не смята, че са точно два пъти по-добри и ще изкарат два пъти повече време.
Честно казано предпочитам на третата година да ги продам за 200лв. и да си взема пак нови.

Преди не го вярвах толкова, но новата гума си е нова гума!
Вероятно и Шкода предлага по-добро отношение цена качество спрямо БМВ. Иначе си прав гумите не са лоши и са изгодни. Но повярвай има причина да по-евтини. Според мен това е като смартфоните среден клас и китайските марки смартфони. Да не са лоши и на параметри изглеждат добре. На практика са добре. Но има много причини да са по-евтини и те не са само маркетингови.

Sent from my ONE E1005 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от Я.Велинов » 01 Дек 2017, 18:33

Speed_Am_All написа:
nikolae написа:Аз това, което четох за модела, който избрах, е че от т.нар. топ гуми Nexen са едни от 1-2-3 място спрямо "цена-на-гума / пробег".
Аз ги взех на около 130лв. парчето - 520 комплекта, срещу 800 за Goodyear - еми не е малка разлика.
Да не говорим, че един Continental идваше 900+ лв. Не смята, че са точно два пъти по-добри и ще изкарат два пъти повече време.
Честно казано предпочитам на третата година да ги продам за 200лв. и да си взема пак нови.

Преди не го вярвах толкова, но новата гума си е нова гума!
Вероятно и Шкода предлага по-добро отношение цена качество спрямо БМВ. Иначе си прав гумите не са лоши и са изгодни. Но повярвай има причина да по-евтини. Според мен това е като смартфоните среден клас и китайските марки смартфони. Да не са лоши и на параметри изглеждат добре. На практика са добре. Но има много причини да са по-евтини и те не са само маркетингови.

Sent from my ONE E1005 using Tapatalk

Това от личен опит ли го казваш, или просто си фен на "доказаните" марки? Защото съм карал и с чисто нови Континентал и с Нексен, Нокиан, и други уж по-среден и нисък клас гуми, и Континентала с нищо не оправдава безумно високата си цена. Може би ако се кара на писта или в някакви хипер екстремни условия, ще има някакви предимства, но при нормална ежедневна употреба - не!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от Speed_Am_All » 01 Дек 2017, 19:30

http://www.tyretests.co.uk/winter-autobild-225-50-R17

Класацията е от миналата година, но моделите които обсъждаме са същите. Освен това хората дето правят ревюта казват че имат склонност към аквапланинг.
Не казвам че са лоши, казвам че има разлика не само в цената. Дори по етикет Нексена го дават че е клас C на спиране.
В крайна сметка си зависи колко км въртиш и къде ги въртиш. Аз в София с никакви гуми не съм имал ядове. В планината е друго.
Освен това зимата не е само сняг и вода. Има си доста дни в които температурите са положителни и пътищата са сухи.
Не е нужно да си карал всички гуми на света за да установиш че има разлика в различните класове гуми.
Ханкук ги хвалиха така преди години, че са много хубави и евтини. Е бяха по-добри от 4 годишен континентал, ама нямат нищо общо с нови хубави гуми :banghead:
Спестих веднъж и от зимни и взех фулда, уж били перфектни на сняг. Също посредствени гуми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от apexs » 02 Дек 2017, 0:02

Според мен Нексена не отстъпва по нищо на доста по-скъпи гуми . Лично имам купени 3 комплекта Нексен и изминати над 100 000 км с тази марка и мисля следващите отново да са Нексен. Все пак цената им е супер. Така или иначе в България гумите втора употреба така се търсят, че нищо не пречи на 3 сезон да бъдат продадени и да се инвестира малка сума в нови такива. Загубата може да бъде малка.

Иначе за коментирания nexen winguard snow g wh2 вече имам няколко хиляди км и се държи много добре. В сняг не съм влизал още. Относно за аквапланина и аз го бях чел, но не знам при какви скорости става въпрос. Последното ми пътуване от 900 км по магистрала, при постоянно дъждовно време и скорост 150 - 160 не съм имал проблем. В по високите скорости след 180 може и да има аквапланинг :nono: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от kopi » 06 Дек 2017, 12:37

Втора зима с Dunlop Wintersport 5 колата е като танк на снега. Миналата зима се разминах с една кола с предно която боксуваше по едно нанагорнище , а аз си минах като пич.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от tihomair » 06 Дек 2017, 13:53

Good Year Wrangler Duratrac - Танк! :mhihi:

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook