Впечатления и мнения за зимни гуми

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: A7

Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от vgza » 02 Окт 2012, 12:07

Зимата все повече приближава, а заедно с нея и момента за монтаж на зимни гуми. Тъй като си имаме тема за летни гуми, а не намерих за зимни такива, реших да я направя.
Предлагам всеки, който жела да се включи и допринесе, да отбележи за своте гуми :

1. размер
2. марка
3. модел,
4. нови/втора ръка
5. Впечатления - може и под формата на ''за/против''

Вие сте на ход

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от Cinder » 02 Окт 2012, 13:34

Гуми 2ра ръка твърдо НЬЕ :mhihi: Освен ако не ти трябват за около месец-два и след това да ги хвърлиш.

Лично мое мнение, зимата колкото по-висока гума, толкова по-добре. Не е желателно и да е много широка, обикновено карам с това което препоръчва производителя - 225/50/17. Това ще ми е 3ти сезон с Dunlop Wintersport 3D и съм относително доволен. Имат доста грайфер, което е причината да не ги сменя, но след този сезон, с грайфер без грайфер, ще ги сменя, защото гума над 3 сезона не става според мен.

Освен Dunlop, аз лично бих пробвал Bridgestone Blizzak и Continental TS 830. Честно казано последните 2 сезона изобщо не съм се интересувал от зимни гуми, така че някой колега може да изпъкне с по-актуална информация :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от baholino » 02 Окт 2012, 14:14

Карал съм 2 зими с Continental TS 830 точно когато излезе. Като цяла е добра гума, само където има един дразнещ звук, наподобяващ зъболекарска машинка когато караш по мокър асфалт. Иначе сега съм с Dunlop Wintersport 3D и мога да кажа само хубави неща за тази гума. Миналата зима преминах Шипка (неизчистен, в току що навалял сняг) без да съм имал каквито и да е проблеми с тези гуми, но и при мен май ще им е последен сезон че им става 4-ти.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от sparky01 » 02 Окт 2012, 21:15

Един голям + за Dunlop Wintersport 3D и от мен. Размера също е 225/50/17, возят меко, не са шумни и най-важното държат се много добре и сняг, и на лед.
Като се сетя зимата в какви снегове се набутвах съм много доволен. Нито веднъж не съм закъсал. ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 25.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd
Мечтае да кара: F11 535d XDrive

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от vrajdeber » 03 Окт 2012, 9:23

Привет колеги.

Тъй като скоро се надявам да стана горд собственик на Е61 искам да попитам от къде мога да закупя зимни гуми най-евтино. Мернах в bmw.bg някакви цени от 4000+лв. за 4 гуми (може би с джанти) и малко се стреснах.... :D Ако това е цената с джантите добре, но ако само 4 зимни гуми са 4 бона, ще потърся други варианти.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 5.09.2005
Местоположение: София
Кара: E60 525d

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от Vasseca » 03 Окт 2012, 19:31

Аз ще карам втора зима с Toyo Snowprox, 225/55/16. До сега съм доста доволен от тях,макар че ме плашеха,че не ставали.Дори и Банско един снегорин ми беше затрупал колата и излезнах без да рина много. :lol: Преди тези имах 17" Michelin Winter Sport, и пред блока съм бутал няколко пъти. Според мен тези гуми са за страни,в които зимата не ги изненадва!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 21.11.2011
Кара: BMW 535D

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от Ivel » 04 Окт 2012, 0:28

235/45/17 continental ts830 p .Гумата е много добра , но с това задно се мъча почти всеки ден от както съобщат по телевизията"Снега пак изненада София". Имайте предвид,че на мойта улица затънах с хикс тройка и счупих корите отдолу и ми се случва да бутаме 5 човека половин час ауди с8 дето е 4 х4 за да се измъкне от коловозите. Помня ,че като избирах гумите исках мишелин па4 , но нямаше за моя размер в производство

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.08.2012
Пол: Мъж

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от Vulcho1 » 04 Окт 2012, 1:26

Браво за темата .....изпревари ме :) Мен ме интересува също така 16 или 17 цола е по- добре за зимата ? Все още нямам и джанти за зимата и се чудя какви да си взема :oops:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от vesko4114 » 04 Окт 2012, 15:37

Според мен Нокиан WRG2 е доста добър вариант, сравнително по-евтин от GoodYear, Michelin и подобни по-реномирани марки, а не отстъпва по качества. Алпин А4 е страхотна гума, карал съм с такава в размер 195/65/15 и беше много, много добре. Нокиан-а ми е в размер 225/55/17 и имах известни затруднения в доста сурови условия... Чувал съм за прекрасни отзиви и от GoodYear Ultra Grip 8, но не от комшията, а от хора, които разбират от автомобили и гуми.
Предлагам да съберем 6-7 Е60-ки зимата и да направим някой друг експеримент на сняг.
После ще се почерпим :driving:
...............................

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от vesko4114 » 04 Окт 2012, 15:51

Vulcho1 написа:Браво за темата .....изпревари ме :) Мен ме интересува също така 16 или 17 цола е по- добре за зимата ? Все още нямам и джанти за зимата и се чудя какви да си взема :oops:


Колега, зимата е хубаво да се кара с по-тънки и по-малки като цолаж гуми, дори само защото е доста по-евтино. Но при мен например 16-ка джанта не влиза, заради по-големите дискове отзад, а и не бих карал М Пакет с 16-ки, защото визуално не ми допада. Купих си оригинални джанти Style 138 и съм ОК.
...............................

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 17.01.2010
Местоположение: Велинград/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW e36
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: Стара но лачена

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от MAFID » 04 Окт 2012, 15:53

Gislaved 195/55 R15 85H EURO FROST 5 Миналата зима ги взех и съм много доволен.Зимна гума задължително нова(110 лв струва гумата) :yes:
Ако не живееш на ръба значи заемаш твърде много място

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от vesko4114 » 04 Окт 2012, 16:43

MAFID написа:Gislaved 195/55 R15 85H EURO FROST 5 Миналата зима ги взех и съм много доволен.Зимна гума задължително нова(110 лв струва гумата) :yes:

Да, чудесна и евтина гума. За уточнение, Eurofrost е по-лекия вариант на Gislaved. Известният им модел Nord-frost 3, който го копираха доста компании, е ненадминат на сняг! Но това е шумна и нестабилна за бързо каране гума! Горещо препоръчвана в супер тежки зимни условия! В момента се произвежда от Semperit, има и китайска реплика от WANLI. Подобни гуми са SAVA Eskimo Ice, Pirelli Winter Carving, Nokian Hakapellitta, които дори имат фабрични места за .... шипове (шпайкове) :mhihi: :mhihi: :mhihi: и за чудесни за зимни забавления, но не и за Е60, което може да се движи и с над 200км/ч по асфалт зимата :driving: :driving: :driving:
...............................

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от Emooo » 04 Окт 2012, 16:47

MAFID написа:Gislaved 195/55 R15 85H EURO FROST 5 Миналата зима ги взех и съм много доволен.Зимна гума задължително нова(110 лв струва гумата) :yes:

Не знам защо говорим за 15ки в този форум въобще... Тази марка не прави големи размери гуми на дали някой би си сложил такава гума на е60

Аз съм също с Winter sport 3d. Нямам база за сравнение но гледам доста хора карат с такива, така че няма да сбъркате с тази гума. Както казва един водач на руски автомобил - зимните гуми е важно да са черни и кръгли :mhihi:
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от vesko4114 » 04 Окт 2012, 16:56

Emooo написа:
MAFID написа:Gislaved 195/55 R15 85H EURO FROST 5 Миналата зима ги взех и съм много доволен.Зимна гума задължително нова(110 лв струва гумата) :yes:

Не знам защо говорим за 15ки в този форум въобще... Тази марка не прави големи размери гуми на дали някой би си сложил такава гума на е60

Аз съм също с Winter sport 3d. Нямам база за сравнение но гледам доста хора карат с такива, така че няма да сбъркате с тази гума. Както казва един водач на руски автомобил - зимните гуми е важно да са черни и кръгли :mhihi:


:OT: Така е колега, а същият този водач на руски автомобил сигурно и казва, че по-проходимо от Нива-та няма, а гумите Медвед са "Дъ бест" :kuku: :kuku: :kuku:
...............................

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 1.07.2011
Пол: Мъж
Кара: 530d F10 245hP
Мечтае да кара: M5

Re: Впечатления и мнения за зимни гуми

Мнение от tachbg » 05 Окт 2012, 0:04

Вече май два пъти пиша че Нокиан WRG2 е супер гума за зима. Ама като става пак въпрос за гуми , що да не подвикна пак :D
А пък и практичното е най добре , нали?
36043
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook