Натягане на ръчна спирачка

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 26.08.2010
Пол: Мъж

Натягане на ръчна спирачка

Мнение от draka » 20 Юни 2012, 22:08

При поставяне на позиция p паркинг (при автоматика) автоматично се задейства ръчната спирачка .


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Натягане на ръчна спирачка

Мнение от bordo_77 » 20 Юни 2012, 22:47

:nono:
draka написа:При поставяне на позиция p паркинг (при автоматика) автоматично се задейства ръчната спирачка .
Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 8.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E63 650i '06

Re: Натягане на ръчна спирачка

Мнение от noiseless » 20 Юни 2012, 22:57

draka написа:При поставяне на позиция p паркинг (при автоматика) автоматично се задейства ръчната спирачка .


Sent from my iPhone using Tapatalk

За целта не трябва ли ръчната да е електрическа, а не с жило... :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Натягане на ръчна спирачка

Мнение от da6ip » 21 Юни 2012, 7:54

draka написа:При поставяне на позиция p паркинг (при автоматика) автоматично се задейства ръчната спирачка .

:clap: втория бисер в тая тема!
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 26.08.2010
Пол: Мъж

Натягане на ръчна спирачка

Мнение от draka » 21 Юни 2012, 19:33

Тогава ми разяснете "знаещите" защо тогава предната ми кола с ръчка е46 при стръмен наклон на първа леко приплъзваше ,а тази автомат не го прави поне аз по пътя на логиката си го обяснявам така може и да не съм прав но не злорадствам,а просто давам мнението си ,!


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Натягане на ръчна спирачка

Мнение от stankata777 » 21 Юни 2012, 20:45

draka написа:При поставяне на позиция p паркинг (при автоматика) автоматично се задейства ръчната спирачка .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Колега ти автоматик имал/карал ли си?Явно не,иначе щеше да знаеш че ръчната(ел.) спирачка е различна от паркинг позицията на ск.кутия...
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: Натягане на ръчна спирачка

Мнение от bordo_77 » 21 Юни 2012, 23:10

Колега, никой не злорадства срещу теб, просто ако не си сигурен в нещо не пиши така убедително , а попитай. Автомата си има блокаж на "Р", а ръчната кутия ще ти приплъзне докато част от буталата застанат в горна мъртва точка, ако имаш необходимата компресия разбира се.
p.s. Има ел. ръчна спирачка на някой нови автомобили, без жила, но тя също не е свързана с автомата и доколкото знам при Е60 няма такава.

draka написа:Тогава ми разяснете "знаещите" защо тогава предната ми кола с ръчка е46 при стръмен наклон на първа леко приплъзваше ,а тази автомат не го прави поне аз по пътя на логиката си го обяснявам така може и да не съм прав но не злорадствам,а просто давам мнението си ,!




Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Re: Натягане на ръчна спирачка

Мнение от Воденичаров » 22 Юни 2012, 9:11

На е65 е електрическа, но пак трябва да натиснеш копчето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 26.08.2010
Пол: Мъж

Натягане на ръчна спирачка

Мнение от draka » 22 Юни 2012, 9:53

stankata777 написа:
draka написа:При поставяне на позиция p паркинг (при автоматика) автоматично се задейства ръчната спирачка .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Колега ти автоматик имал/карал ли си?Явно не,иначе щеше да знаеш че ръчната(ел.) спирачка е различна от паркинг позицията на ск.кутия...

прочети ми второто мнение по темата и ще разбереш дали съм карал!,?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Натягане на ръчна спирачка

Мнение от memorex » 22 Юни 2012, 21:16

@ndro написа:задължително се дърпа ръчната при паркиране, особено когато има наклон.
усилието трябва да е върху ръчната, а не върху скоростната кутия.


+1
Както пише в ръководството –хубаво е от време на време да се дърпа плавно в момента преди плавно спиране
Това предотвратява от корозия и едностранното действие на спирачката в последствие.Пише също и че при дърпане не светват стоповете.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Натягане на ръчна спирачка

Мнение от INTEGRALE » 27 Юни 2012, 20:58

Колеги реално Е60тката съм я купил на 12хил км. Ръчната НИКОГА не е работела като хората. явно е недомислена в първите екземпляри от серията.
Сега на мерцедеса крачната е нещо мнооого различно , а принципа е подобен (челюсти отзадзе)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Натягане на ръчна спирачка

Мнение от @ndro » 28 Юни 2012, 9:41

INTEGRALE написа:Колеги реално Е60тката съм я купил на 12хил км. Ръчната НИКОГА не е работела като хората. явно е недомислена в първите екземпляри от серията.
Сега на мерцедеса крачната е нещо мнооого различно , а принципа е подобен (челюсти отзадзе)

е кое не й работи както трябва на ръчната? просто хваща по-нагоре, това не значи, че не работи.
мен така ми харесва повече - да хваща в най-горно положение.
а на мерцедеса крачната не ме кефи изобщо, щото като ти се наложи не можеш да "биеш една ръчна" като хората :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 12.03.2012
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: Е61

Re: Натягане на ръчна спирачка

Мнение от venciev » 28 Юни 2012, 12:21

Много ЖЕЛАТЕЛНО е да дърпате ръчната когато паркирате на стръмен учасък точно преди да включите на Р!!!Така освобождавате напрежението от ск.кутия когато искате да потеглите от там и няма да има напрежение в лоста и прещракване при включване на D или на R!!!На равен участък,няма смисъл от ръчна,а зимата-НОКОГА!!!
Свищов-градът на 100-те първи неща в България!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: Натягане на ръчна спирачка

Мнение от bezdomnia » 29 Ное 2012, 20:49

колеги темата не стигна до своя край:( интересно ми е някой да сподели мнение , но от реален опит как си е натегнал ръчната, защото моята също не хваща и искам да си я оправя,просто ме дразни когато си запаля колата да потрака на място сутрин и да трябва да държа минута-две крачната и затова не искам да разглобя половината кола отвътре и отдолу докато намеря въпросните винтове ,колата е 530 2003 г.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Натягане на ръчна спирачка

Мнение от Emooo » 29 Ное 2012, 20:59

Аз бях намерил един сервизен документ, който обяснява как става натягането. Маха се маншона около дръжката на ръчната спирачка и се бърка с един ключ, който ми изглеждаше нестандартен, надолу в кухината и там има някъде болт, който се навива. Болта е бая забит навътре и трябва ключа да е дълъг. Общо взето този ключ ме отказа да го правя, защото нямам такъв инструмент. Ако го направиш кажи ще потърся за линк на документа.

П.П. Виж мнението на stankata777 той е линкнал въпросния документ в тази тема.
Tool - Fear Inoculum

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook