смяна на панел на климатроник

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

смяна на панел на климатроник

Мнение от bezdomnia » 04 Юни 2012, 17:48

здравейте, интересувам се дали е възможно смяната панела на климатроника,искам да кажа че моята е с по-старите(горният панел) а искам да си сложа от по-новият модел(долният). Възможна ли е смяната и дали ше работи?
извинявам се ако темата я има другаде но съм нов във форума и неможах да се ориентирам.благодаря ви предварително .
2331872773.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от da6ip » 05 Юни 2012, 11:56

не. горното е климатик, а долното е климатроник, разликата е в самата система. няма да работи с панела на климатроника (не е нов, просто е за друга система).

мисля че има хора които са опитвали да преправят електрониката на долния панел за да работи, но не знам дали някой е успял.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 5.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E60 530D

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от slavito » 05 Юни 2012, 19:10

може - правил съм го!
тук е цялата информация която ти трябва:
http://forums.5series.net/topic/117450-ac-basic-to-ac-high-retrofit-diy-rev3/
само LCI панела още не съм подкарал но там трябва VO на колата да се промени.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от da6ip » 05 Юни 2012, 19:47

:yes:
поради някаква причина бях останал с впечатлението че Blood си слагаше фейсов панел..
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от bezdomnia » 05 Юни 2012, 20:00

здравей колега заинтересувах се от твоето мнение.понеже съм начинаещ и от линка който ми изпрати не разбрах абсолютно нищо, ако може да ми обясниш по подробно и евентуално да ме насочиш къде мога да го направя :bowdown: :help: :help: :help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от bezdomnia » 05 Юни 2012, 22:07

da6ip написа::yes:
поради някаква причина бях останал с впечатлението че Blood си слагаше фейсов панел..

това че има определяне на градуси не го ли прави климатроник но обикновен а другият да се води двузонов климатроник

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от da6ip » 06 Юни 2012, 6:55

bezdomnia написа:
da6ip написа::yes:
поради някаква причина бях останал с впечатлението че Blood си слагаше фейсов панел..

това че има определяне на градуси не го ли прави климатроник но обикновен а другият да се води двузонов климатроник

не мога да ти кажа каква точно е дефиницията. по принцип твоето се нарича "климатик" при тези коли, и е базовото климатично оборудване.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2004 530i, 6MT
Мечтае да кара: all M cars

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от sandini » 06 Юни 2012, 7:24

da6ip написа:
bezdomnia написа:
da6ip написа::yes:
поради някаква причина бях останал с впечатлението че Blood си слагаше фейсов панел..

това че има определяне на градуси не го ли прави климатроник но обикновен а другият да се води двузонов климатроник

не мога да ти кажа каква точно е дефиницията. по принцип твоето се нарича "климатик" при тези коли, и е базовото климатично оборудване.


Че е базовото климатично оборудване съм съгласен до някъде (за по-големите мотори не е), но че е само "климатик" - не съм. В каталога на Е60 е описан като Automatic Air Conditioning with automatic temperature and air volume control. Втория вариант е Automatic Air Conditioning with extended features. Тези "extended features" включват сензор за запотяване на предното стъкло, който също би трябвало да се добави, ако целиш да ти е пълнофункционален новия климатроник. Не знам и как ще се реши проблема с двойния температурен контрол и автоматичната рециркулация. Също така предполагам, че на базовия вариант смяната на посоката на въздуха става изцяло механично, чрез въртенето на копчето. При двузоновия най-вероятно става чрез някакъв моторизиран механизъм. Изобщо смяната на едния с другия, според мен, ще е доста сложна. Възможно е и да има някакъв компромис, при който не работят всички функции на опционалния климатроник. Може да провериш в realoem.com дали има ретрофит кит за тая работа. Ако няма, мисля че значи... труд и творчество.
Продавам:
18" Джанти за Е46 и Е85 - viewtopic.php?f=132&t=293507

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 29.03.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 e60
Мечтае да кара: BMW f10

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от a.penev_fisk » 26 Апр 2014, 20:41

Гледам преди доста време е писано последно и да попитам колега успя ли в края на краищата да направиш тази интервенция? Защото аз намерих в интернет един линк на човек, който го е сменял и обяснява, че след като се смени панела трябва само да се прекодира за колата. Ето го и линка: http://www.pistonheads.com/classifieds/ ... 45/1045876 ... А колкото до климатиците и климатрониците най - простото обяснение което може да се даде е, има ли настройка на градусите това значи че е климатроник. Климатрониците са два вида механични като тези в е60 който чрез въртящо копче настройваш градусите и електрически като в е46 (примерно), които са с циферблат и следователно копче. Смятам в понеделник или вторник да отида да питам едно момче което се занимава с диагностка, прекодирване на модули и да чуя неговата професионална гледна точка и ще пиша обратно. Ако все пак някой е минал по този път може да каже дали е срещнал трудности и дали е толкова просто колкото го обяснява човека в линка, който посочих. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от pepsin » 29 Апр 2014, 7:37

Явно никои не го е правил,или явно на никои не му се обяснява.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от Nukem » 29 Апр 2014, 8:26

Мен също ме интересува някой от форума ако предлага услугата и евентуално цената каква е, може и да не се достига пълната функционалност на новото управление, да ми работят нещата който си имам сега и да има новия вид :D
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от iceblast » 29 Апр 2014, 8:48

Новият вид предполагам сами можете да си го направите, т.е. да смените 3те врътки. За другите неща, взимате една кола донор и местите парното с всички търби, опъвате кабели и набързо се кодира и готово. Голяма хамалогия е, защото има много за разглабяне, но поне таблото на Е60 пада доста лесно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от pepsin » 29 Апр 2014, 15:05

Става въпрос само за подмяна на панели те и да се подкара да работи.Дефакто остава си обикновен климатроник но с панел на двузонов.Само врътките не стават,аз съм отварял и старият и новият панел и вътре има доста разлики

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от iceblast » 29 Апр 2014, 19:45

Не съм оглеждал този с "чешмите", но с малко побългаряване ми се струва, че ще станат само врътките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: смяна на панел на климатроник

Мнение от pepsin » 29 Апр 2014, 20:23

С по Българяване и рязане става и топъл силикон става.Но тук въпроса Бобка е да се сложи новия панел на мястото на стария и да си бачка като стария само визията да е като новия.Мисля че с пренареждане на кабелите отзад на буксите и пускане на + и - би трябвало да стане, но от там нататък не се знае какво става

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook