BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от miroleskov » 22 Дек 2012, 23:14

Stani_63 написа:
miroleskov написа:Я колега ти си бил от Ямбол...радвам се,че си решил проблема.Можеш и на лични да ми кажеш при кой "майстор" да не ходя....не че съм тръгнал де тука само самоЗванци...между другото не бяха ли 3 болта на алтернатора с такива впечатления съм останал..

Миро...някак си, не е приятно да злословя по нечий адрес, но ако се замислиш ще се сетиш...той е един в нащия град когото хвалят много :mhihi:
А колкото до проблема, незнам дали все още е решен...за сега са добре нещата, но искам да минат няколко дни за да съм сигурен. :bchug:

Е както решиш...аз и без това майстори от Ямбол не използвам грам,а специално пък за тоци въобще - така че въобще не се сещам за кой говориш...,но както и да е.Важното е всичко да е ОК вече.
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 3.05.2010
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 525 TDS E39 E60 525d
Детайли за колата: 17.11.1998g.
26.08.2004g.

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от Stani_63 » 27 Дек 2012, 14:07

Здравейте колеги!
След няколкодневни проби, проблема за който писах тук изчезна. Оказва се, че проблема е бил в четките на алтернатора.
Сега ми остана едно реле регулатор за резерва. :mhihi:
Надявам се, с описанията на симптомите и действията които предприех и описах тук, да съм помогнал.
Весели празници на всички! :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 E60

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от nikola.marinoov » 28 Дек 2012, 17:40

Здравейте колеги
Аз имам подобен проблем с мойто Е60 . След изгасяне на автомобила и включване на алармата ,първите 20 мин. автомобила консумира 0.40 Аh след това още 20 мин. 4.00 Аh , след 40-та мин. е на 0.03Аh (колкото е нормално ) ,но ето от каде почна моя проблем и не е разрешен до сега. Една сутрин останах изумен пред колата,нямаше никакви тоци ( дори алармата не можех да отключа) .Първото нещо което направих е да проверя акумулатора при оторизиран сервиз, оказа се в перфектно състояние след зарядка ,след което проверих и динамото ,но и там всичко беше наред и накрая естествено беше проверката за утечка . Оказа се ,че колата след нейното угасяне консумира 3.9 Аh . Започнахме да търсим утечката ,но уви след откачане на всички бушони ,утечката не беше намерена ,но се промени ампеража на утечката ,вече не поддържаше 3.9 Аh а падна първите 20 мин на 0.40 ( което е много ) на 20 мин. се промени и стана 4.00 Аh и след 40 мин. заспиваше на 0.03 ( което е нормално вече ) ,но на другия ден (след около 24 часа ) не можах отново да запаля !!!! Може ли някой да ми помогне със съвет ? Ще ви бъда много благодарен !!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от miroleskov » 29 Дек 2012, 0:42

Хм странна работа.не мога да помогна с повече от това,което съм написал по-нагоре в темата.Изписва ли ти грешка за висока консумация?Това 20 минути да харчи по 4ah е много голема консумация.А защо не можахте да откриете от къде идва?като извадихте всички бушони не падна ли на 0 консумацията?След като заспи изчакай 2часа поне да видиш дали пак не се събужда някой модул,ако спи на 0.03 вади бушоните без да ги връщаш или направо прочети поста ми по-нагоре,но определено трябва да започнеш от някъде инъче ще скапеш акумулатора.Успех
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от bezdomnia » 29 Дек 2012, 9:53

колеги как ви заспиват колите като са отворени вратите и вадите бушони, че на мен нещо май не ми е яснно, колата заспива единственно когато е напълно затворена и заклучена, не го казвам на изуст а го знам от човека който ми мери и ми каза че имам отечка

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 E60

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от nikola.marinoov » 29 Дек 2012, 10:54

Благодаря ви за бързия отговор !
Не ми изписва никаква грешка ! Всичко на таблото си е нормално ! Единствената разлика от това което си написал по горе е ,че след като извадим бушона го връщахме обратно ( но след изваждането му не се променяше ампеража ,само на два бушона се промени с 0.02-0.03 ,но това е твърде малко при утечка 4.0 Аh ). Сега мисля да пробвам като изкарам всичките бушони! И ще изключа и буксите за сензора на IBS ,стига да ми кажете къде се намират ! Ако и това не стане ще потърся помощ от някой сервиз,но преди това ще разуча кой сервиз би ми свършил работа .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от miroleskov » 29 Дек 2012, 11:57

Аз се заключвам вътре и чакам да заспи,а багажника го щракам така както е отворен само ключалката.....дано никога повече не ми се налага това досадно упражнение.
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 E60

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от nikola.marinoov » 30 Дек 2012, 17:38

Благодаря приятели за съветите. Проблема ми е разрешен :lalala: . Оказа се сензора на IBS . Сега въпроса ми е има ли проблем да карам с откачен сензор докато го сменя ? Замерихме динамото при откачен сензор и не му оказва никакво влияние!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от miroleskov » 31 Дек 2012, 2:01

Като се изключи това,че няма да ти дозарежда.....аз карах 2-3 дена с откачена букса,но от скритото меню виждах 13.00 дя зарежда динамото,което според мен е налко...както и да е радвам се,че сме спестили на колеги гиляди левове грешни пари дилърски особено на Бова кар.....не вярвайте особено на суперлативите гвърляни върху тях- не си заслужава....даже шефа им замълча срещу истината..,а тя боли... :D
П.С. Съжалявам за правописа виждам грешките,но трудно ще ги оправя :mhihi:
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от Emooo » 01 Яну 2013, 15:05

nikola.marinoov написа:Благодаря приятели за съветите. Проблема ми е разрешен :lalala: . Оказа се сензора на IBS . Сега въпроса ми е има ли проблем да карам с откачен сензор докато го сменя ? Замерихме динамото при откачен сензор и не му оказва никакво влияние!!!

Това с изключването на IBS нещо става модерно. Гледам един тука го прави. http://www.youtube.com/watch?v=ta0anFAeU2Q
Чесно казано нямам идея дали може да навреди но ако някой кара така да остави feedback.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от miroleskov » 01 Яну 2013, 16:40

аз карах така 2 -3 дни до като си намеря сензор...при мен лично динамото зареждаше малко 12.9-13.5 с когато беше откачен....за сравнение сега зарежда 14-15 това са стойности от скритото меню
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 28.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 E60

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от nikola.marinoov » 07 Яну 2013, 14:20

И аз карам така ,повече от седмица вече.Дори изминах около 1000км за тази седмица и бих казал ,че добре зарежда акумулатора !Замерих го и е в отлично състояние. За IBS сензора проверих в няколко големи магазина и се оказа че частта не е в наличност и е нужна доставка единствено от Германия ! Някой знае ли каква е цената на сензора ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от stankata777 » 07 Яну 2013, 16:05

nikola.marinoov написа:И аз карам така ,повече от седмица вече.Дори изминах около 1000км за тази седмица и бих казал ,че добре зарежда акумулатора !Замерих го и е в отлично състояние. За IBS сензора проверих в няколко големи магазина и се оказа че частта не е в наличност и е нужна доставка единствено от Германия ! Някой знае ли каква е цената на сензора ?


Не си проверил в Дарукар обаче,освен кабела ти трябва и адаптор мисля,защото буксата е различна -това са парт номерата за 535д,но май са еднакви за всички Е60 - 12427603567 и 12517615476 ,съответно цените там са 303лв за кабела + 64лв за адаптора.
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от miroleskov » 03 Мар 2013, 12:32

Здравейте колеги,
за съжаление ще се наложи да изтупам темата от праха малко и да потърся мнение от вас отново.
за последния месец оставах без грам ток в акумулатора 4 пъти като последните 2 пъти в рамките на 2-3дена и не мога да разбера кое остава включено и кога?
не е IBS сензора,както знаете го смених,но и нямам грешка за висока консумация,а и когато меря консумацията нямам консумация на ток,а акумулатора пада.
Алтернатора ми зарежда нормално като запаля сутрин 14.8-15.0 след това пада до 14 и нещо поддържа си волтажа и нямам описаните от други колеги проблеми с светване на лампи по таблото и такива неща.Даже след подаване на ток с кабели и малко разхождане на колата и работа на място общо около час на другия ден си пали без да зареждам акумулатора допълнително.
В момента пак меря консумацията и в момента си е 0.00-0.01 А,което е нормална консумация за заспала кола(заспива на 30 минута).И сега вече не знам какво да предприема и как да разбера кой модул не заспива.Мисля си дали пък когато закачам мултицета и махам минусовата клема от акумулатора и колата остава без ток за секунди забилия модул не се рестартира и така да са прикрива проблема.Дали не мога да направя един мост с кабел да го закача на минуса на акумулатора и на клемата и после като я откача да свържа мултицета да мери и да махна моста за да не прекъсвам захранването.
Друго не ми идва на акъла,какво може да събаря акумулатора така избирателно.Накрая ще му сложа една ключ маса като на ГАЗ-ка
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: BMW 525DA - проблем с тоците в колата!

Мнение от Emooo » 03 Мар 2013, 14:46

Колега ти зареждал ли си го със зарядно този акумулатор? Имай в предвид, че дори и да запалиш и да караш 1-2 часа акумулатора не може да се зареди. При мене беше същото преди месец -оставах без ток на 3 пъти накрая си купих зарядно, зареди и всичко е ОК. Закачи му зарядно първо, зареди го тогава ако проблема продължи тогава го мисли.
Tool - Fear Inoculum

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook