DRL на е60 530 2004

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: DRL на е60 530 2004

Мнение от sssssl » 08 Окт 2017, 23:01

goppe написа:
Колега, аз съм с такива лед крушки за DRL: http://www.ebay.co.uk/itm/2pcs-h7-80w-1 ... Sw3ydVwrO~

По спомен бяха 70 или 80W, защото прецених,

Имам няколко такива, които на външен вид са абсолютно същите. Под 0.5А са, демек максимум 6W. Няма лед крушка от тоя тип, без адекватно охлаждане, да е повече от 6W. Търговците ми върнаха парите , без да се налага аз да връщам крушките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: DRL на е60 530 2004

Мнение от AlonsoBest » 10 Окт 2017, 14:02

goppe написа:
AlonsoBest написа:Здравейте. Ще използвам темата да повдигна един въпрос, на който отдавна търся решение. Фаровете на Е60, както най-вероятно знаете, се оправляват от лайт модула чрез широчинно импулсна модулация. При активиране на DRL, дълги на %, модула пуска по-къси импулси, за да модулира по ниско напрежение. Това е ОК за крушка с нажежаема жичка. Искам обаче да я сменя със хубав лед, който да работи и на дълги заедно със ксенона. При положение обаче че леда се включва и изключва без закъснение, при намелена мощност почва да мига (пробвал съм го на Е46, на същия принцип е). Проблема с мигането успях да го преоделея с залагалките за ксенон, които представляват RC верига и изправят напрежението, обаче тогава LED-a светва на 100% и почва да заслепява и се губи светкавицата. Та въпроса ми някой преминавал ли е успешно към LED на DRL и какви крушки е ползвал?


Колега, аз съм с такива лед крушки за DRL: http://www.ebay.co.uk/itm/2pcs-h7-80w-1 ... Sw3ydVwrO~

По спомен бяха 70 или 80W, защото прецених, че като са на 30%, ако са 55W няма да има кой да свети :mhihi:

Знам, че качваха грешки за изгоряла крушка, но премахнах чека и всичко е наред вече над 3 години. Относно премигването, мисля, че имат много леко трептене, но не през цялото време, което мен не ме дразни, а не дразни и останалите, защото е много леко забележимо.

Съвет от мен е ако купуваш подобни крушки, гледай да имат диоди освен настрани (по самия целиндър на тялото на крушката) и отпред, тъй като тези отстрани се разсейват много при отражението от рефлектора и почти нищо не се вижда при ясен ден, докато ако имаш диодчета отпред на тялото, вече е по-осезаемо. :yes:

Аз иска да сложа нещо такова: H7 LED
Те са 35 вата на крушка, но нямат нищо общо като светлина с тези, които си ми показал. Не знам обаче как ще се държат на DRL-a. Принципно си имат контролер и би трябвало да работят, но не съм сигурен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: DRL на е60 530 2004

Мнение от goppe » 16 Окт 2017, 16:49

Е да, определено са различни. Ми опитай колега, според мен ще светят за DRL, но това е само предположение. Лошото е че никой не може да ти каже, трябва да се пробват, съответно поръчат. Цената на такъв тип крушки не е висока, но тъпото е че се кача повече от месец и като дойдат, ефекта може и да не ти хареса. Аз така се наиграх с едни рингове - на снимките изглеждата добри, уж мощни, с голямо радиаторно тяло отзад, едва влезнаха във фара на свален фар. Обаче от голямата мощност се оказа че светлината по някакъв начин се пречупва по световода и ринговете светнаха в лимонено жълто :mhihi: Оттам връщай обратно до Китай и междувременно нов комплект с нормална мощност от Роби и спасих положението :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: DRL на е60 530 2004

Мнение от AlonsoBest » 16 Окт 2017, 20:23

goppe написа:Е да, определено са различни. Ми опитай колега, според мен ще светят за DRL, но това е само предположение. Лошото е че никой не може да ти каже, трябва да се пробват, съответно поръчат. Цената на такъв тип крушки не е висока, но тъпото е че се кача повече от месец и като дойдат, ефекта може и да не ти хареса. Аз така се наиграх с едни рингове - на снимките изглеждата добри, уж мощни, с голямо радиаторно тяло отзад, едва влезнаха във фара на свален фар. Обаче от голямата мощност се оказа че светлината по някакъв начин се пречупва по световода и ринговете светнаха в лимонено жълто :mhihi: Оттам връщай обратно до Китай и междувременно нов комплект с нормална мощност от Роби и спасих положението :D

Ще трябва да се пробва. Някой ден като имам резултат, ще пиша.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: DRL на е60 530 2004

Мнение от Speed_Am_All » 07 Фев 2021, 20:07

mad_presley написа:...LM2 с мигачи (като хамериканец):

DRL_TFL_BLK_V_GED
aktiv
PWM_SIDEMARKER_BLK_V
wert_01 = aus
wert_02 = hell
wert_03 = dunkel...


Колеги, може ли да се пуснат постоянни мигачи само на фаровете, а тези на калниците да не светят постоянно? Пробвах това което съм цитирал и светят и на фаровете и на калниците постоянно.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook