Смяна стар ключ на Е60 с новия

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 26.07.2010
Пол: Мъж
Кара: E60 530D '04

Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от Yani_Stoichkov » 11 Мар 2012, 18:57

Здравейте колеги, имам 1 въпросче, колата ми е е60 2004, та мога ли да сменя стария ключ с ключа, който е след 2006 и някой въобще правил ли нещо подобно?!?
Audaces Fortuna Iuvat

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от baholino » 11 Мар 2012, 21:28

А какъв е смисъла на това "упражнение"? Според мен ако колата не е с "keyless go" е безмислено.. Със стария ключ(поне на мен) ми е много по-удобно отколкото с новия; стария-пъхаш и завърташ, с новия пъхаш на едно място ключа, после натискаш копче на друго.. доста по-неудобно. Виж ако си с keyless е удобно- само да натискаш копчето... :)
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от skoti79 » 12 Мар 2012, 12:24

За да си още по-голям гъзар,като си оставиш ключовете на масата :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от nikolayp » 12 Мар 2012, 16:58

питах дали може да се направи ключа ми сгъваем и отговора беше не

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: '08 535d
Мечтае да кара: F10 M550d

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от bojky » 26 Мар 2012, 22:02

може,но се сменят доста неща които не са много евтини

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от memorex » 26 Мар 2012, 22:23

baholino написа:А какъв е смисъла на това "упражнение"? Според мен ако колата не е с "keyless go" е безмислено.. Със стария ключ(поне на мен) ми е много по-удобно отколкото с новия; стария-пъхаш и завърташ, с новия пъхаш на едно място ключа, после натискаш копче на друго.. доста по-неудобно. Виж ако си с keyless е удобно- само да натискаш копчето... :)

Въпрос на секунди.Ама иначе е хубаво да имаш цялата информация запаметена на ключа.Нали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 22.05.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW 740Li G12 LCI

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от Cheha » 06 Юни 2013, 21:00

Дайте малко инфо колеги взех това от http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-3-5-7-SER ... 2ec81c697e и сега какво ме чака да заменя чипа от едното дистанционно в другото и преди това разбира се на клиучар или ? :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от baholino » 06 Юни 2013, 23:58

memorex написа:
baholino написа:А какъв е смисъла на това "упражнение"? Според мен ако колата не е с "keyless go" е безмислено.. Със стария ключ(поне на мен) ми е много по-удобно отколкото с новия; стария-пъхаш и завърташ, с новия пъхаш на едно място ключа, после натискаш копче на друго.. доста по-неудобно. Виж ако си с keyless е удобно- само да натискаш копчето... :)

Въпрос на секунди.Ама иначе е хубаво да имаш цялата информация запаметена на ключа.Нали.

Отговарям малко със закъснение... от година :D
На стария ключ също имаш цялата информация запаметена ;)
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от netmurder » 07 Юни 2013, 0:20

Cheha написа:Дайте малко инфо колеги взех това от http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-3-5-7-SER ... 2ec81c697e и сега какво ме чака да заменя чипа от едното дистанционно в другото и преди това разбира се на клиучар или ? :driving:

http://www.youtube.com/watch?v=DPDCVqXGGBU
Колега и аз имам същия ключ, но незнайно защо като го поставя и не мога да запаля колата... просто таблото не светва като завъртя на контакт... Момчето от клипа споменава, че може да е проблем ако ключа не е изрязан правилно... ще отида на друг ключар тези дни и ще споделя...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 767
Регистриран на: 20.02.2004
Местоположение: София
Кара: 5er

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от aero » 07 Юни 2013, 7:38

Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от netmurder » 07 Юни 2013, 11:53


Колега точно заради това съм постнал клипчето от youtube... в него не се вижда да се запоява или разпоява нещо... просто се премества платката от единия ключ и се слава в другия това е...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от pepsin » 08 Юни 2013, 8:11

Сменяш ключа с този сгъваем боклук и след няколко дни колата спира да ти пали.Аз имам два такива ключа и си ги бях направил по същия начин по които е описал колега та но след 2 дни колата спря да ми пали.Отидох при майсторче то и той ми обясни,че батерия та не зарежда и си върнах стария ключ,ако някои иска имам 2бр.такива ключове

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от xm_net » 08 Юни 2013, 17:54

Колега pepsin, не познавам майстора, който ти е казал, че колата ти не пали, защото батерията на ключа не се зарежда и не ми е работа да му давам оценка - сигурно е добър, не споря! Това, което ти е казал обаче, че колата ти не пали заради това, че батерията не се зарежда просто не е вярно. При иницииране на процеса по предаване/приемане на сигнал между чипа и EWS-a (или CAS-a при по-новите модели) батерията няма никакво участие... Нали не мислиш, че инженерите от BMW са толкова тъпи, че да оставят паленето на автомобила да се случва на случаен принцип общо взето - ако имаш заредена батерия ще запали, ако не - няма ;)?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от netmurder » 08 Юни 2013, 18:29

xm_net написа:Колега pepsin, не познавам майстора, който ти е казал, че колата ти не пали, защото батерията на ключа не се зарежда и не ми е работа да му давам оценка - сигурно е добър, не споря! Това, което ти е казал обаче, че колата ти не пали заради това, че батерията не се зарежда просто не е вярно. При иницииране на процеса по предаване/приемане на сигнал между чипа и EWS-a (или CAS-a при по-новите модели) батерията няма никакво участие... Нали не мислиш, че инженерите от BMW са толкова тъпи, че да оставят паленето на автомобила да се случва на случаен принцип общо взето - ако имаш заредена батерия ще запали, ако не - няма ;)?

Колегата имаше в предвид, че когато колата се кара батерията се зарежда от самата кола... а като се сложи в тази опаковка спира да се зарежда батерията и съответно вече не може да пали колата... поне аз така го разбрах....
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Смяна стар ключ на Е60 с новия

Мнение от pepsin » 08 Юни 2013, 18:53

Точно така колега евала;)))))Ами два пъти слагам платка та в сгаваемия ключ,и два та пъти кара по 3/4 дни и умира.О както си върнах платка та в стария ключ нямам тези проблеми

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook