Стойности на дюзи при 60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 16 Яну 2020, 1:17

Не виждам нищо лошо, че разпръсквачите са турски, Бош имат огромен завод там.. Винаги е по-добре да се смени разпръсквача. Преди време смених две от дюзите ми, който бяха най-зле, и разглобих разпръсквачите на извадените, точно както ми беше казал дизелджията без да е виждал колата дори - конусите на иглите бяха износени, на пръстени бяха станали от удрянето на иглата в разпръсквача. Това веднага променя количеството гориво, впръскано в цилиндъра, но пък за това са корекциите. Не виждам защо и да не се смени клапан само на тези, на които е нужно?? И последно - само аз не ги намирам тия нови дюзи по 500лв, що така?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от streetracing12 » 16 Яну 2020, 7:59

FaceOff написа:Не виждам нищо лошо, че разпръсквачите са турски, Бош имат огромен завод там.. Винаги е по-добре да се смени разпръсквача. Преди време смених две от дюзите ми, който бяха най-зле, и разглобих разпръсквачите на извадените, точно както ми беше казал дизелджията без да е виждал колата дори - конусите на иглите бяха износени, на пръстени бяха станали от удрянето на иглата в разпръсквача. Това веднага променя количеството гориво, впръскано в цилиндъра, но пък за това са корекциите. Не виждам защо и да не се смени клапан само на тези, на които е нужно?? И последно - само аз не ги намирам тия нови дюзи по 500лв, що така?



Не си търсил достатъчно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от The_Bear » 16 Яну 2020, 9:55

Ето бърз преглед тази сутрин. Нямам думи...
11.jpg

12.jpg

13.jpg


Който следи темата и е чел внимателно моя случай, предполагам ще е изненадан.
Ами то времето май дойде, пак да разглобявам. Има няма 4-500км да съм минал. Хихи... Кодове, разпечатки, всичко ШЕСТ!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 16 Яну 2020, 18:55

streetracing12 написа:
FaceOff написа:Не виждам нищо лошо, че разпръсквачите са турски, Бош имат огромен завод там.. Винаги е по-добре да се смени разпръсквача. Преди време смених две от дюзите ми, който бяха най-зле, и разглобих разпръсквачите на извадените, точно както ми беше казал дизелджията без да е виждал колата дори - конусите на иглите бяха износени, на пръстени бяха станали от удрянето на иглата в разпръсквача. Това веднага променя количеството гориво, впръскано в цилиндъра, но пък за това са корекциите. Не виждам защо и да не се смени клапан само на тези, на които е нужно?? И последно - само аз не ги намирам тия нови дюзи по 500лв, що така?



Не си търсил достатъчно


Защо не споделиш, колега?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от streetracing12 » 16 Яну 2020, 20:41

FaceOff написа:
streetracing12 написа:
FaceOff написа:Не виждам нищо лошо, че разпръсквачите са турски, Бош имат огромен завод там.. Винаги е по-добре да се смени разпръсквача. Преди време смених две от дюзите ми, който бяха най-зле, и разглобих разпръсквачите на извадените, точно както ми беше казал дизелджията без да е виждал колата дори - конусите на иглите бяха износени, на пръстени бяха станали от удрянето на иглата в разпръсквача. Това веднага променя количеството гориво, впръскано в цилиндъра, но пък за това са корекциите. Не виждам защо и да не се смени клапан само на тези, на които е нужно?? И последно - само аз не ги намирам тия нови дюзи по 500лв, що така?



Не си търсил достатъчно


Защо не споделиш, колега?



Ще споделя разбира се - laviatan

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Kurtov » 17 Яну 2020, 9:18

The_Bear написа:Ето бърз преглед тази сутрин. Нямам думи...
11.jpg

12.jpg

13.jpg


Който следи темата и е чел внимателно моя случай, предполагам ще е изненадан.
Ами то времето май дойде, пак да разглобявам. Има няма 4-500км да съм минал. Хихи... Кодове, разпечатки, всичко ШЕСТ!



И аз минах по тоя път.
Дюзите на майстор, сменен един разпръсквач и всичко е точно, но пак си имам големи стойности.
Сега карам докато започне да чука, или стопи бутало и тва е, няма всеки ден да се занимавам с тая кола.
То е ясно, че няма да стане като от завода.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от fitter » 17 Яну 2020, 14:21

The_Bear написа:Ето бърз преглед тази сутрин. Нямам думи...
11.jpg

12.jpg

13.jpg


Който следи темата и е чел внимателно моя случай, предполагам ще е изненадан.
Ами то времето май дойде, пак да разглобявам. Има няма 4-500км да съм минал. Хихи... Кодове, разпечатки, всичко ШЕСТ!


Колега с каква нафта я караш? Следя темата и много ме е яд, че след всичко което направи пак са толкова големи корекциите.

Аз имах преди коледа една дюза с корекция на студен мотор към +5.0 ( стоеше на +2.5 около месец и след това скочи на 5) и моторе се тресеше докато загрее. Колата е на 293000 км. 218 кс. 2004-та. Компютъра коригираше някои от другите с повече - за да балансира мотора. Сложихме веднага нов разпръсквач на тази дюза и сега корекцията е макс 1, като паднаха и другите корекции които бяха на -. Това което знам аз е че има и други фактори за тези корекции. Компютъра гледа да балансира мотора чрез дюзите, но проблема не винаги е в тях.

Сега остава да разглобиш двигателя за да видим връзката между състояние на цилиндър и корекцията :). Това е кръга на шегата разбира се.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от toni » 19 Яну 2020, 11:37

От къде си купувате разпръсквачите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от The_Bear » 21 Яну 2020, 20:51

toni написа:От къде си купувате разпръсквачите?

Аз ги взех от Тех-ко.
Напоследък карам с Rompetrol, ще взема да ги сменя, да видим...
Ако не е от дюза, как така ту на 3-ти цилиндър му е лошо, ту на четвърти или втори?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от drago9205 » 22 Яну 2020, 9:27

Има ли смисъл да задълбавате в тези стойности на диагностиката ако всичко е проверено и е наред:
Мерена компресията и е добре.
Инжекторите са минали стенд и са добре.
Колата работи равномерно, не тресе, не пуши и върви добре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Dextuar » 22 Яну 2020, 9:37

drago9205 написа:Има ли смисъл да задълбавате в тези стойности на диагностиката ако всичко е проверено и е наред:
Мерена компресията и е добре.
Инжекторите са минали стенд и са добре.
Колата работи равномерно, не тресе, не пуши и върви добре.

И все пак не е нормално да показва такива стойности. Работи равномерно, защото е 6-так. Това ако беше 4цил с тези стойности, щеше да тресе отвратително...

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 9.01.2020
Пол: Мъж

Дюзи е60

Мнение от a22ss » 15 Фев 2020, 8:45

IMG-b411ec0c4c8056a9d32745d0163bfbad-V.jpg
Някой имали идея за тия дузи как са :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Z3Ro* » 15 Фев 2020, 14:24

Виж оборотите на отделните цилиндри, за да се ориентираш по-добре, според мен 1 и 3 работят на бедна смес, което не е добре. Също така с тая корекция и 2 трябва да се провери. Колата тресе ли, пуши ли, чука ли на ниски и средни обороти в движение?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Дюзи е60

Мнение от andy » 17 Фев 2020, 10:05

a22ss написа:
IMG-b411ec0c4c8056a9d32745d0163bfbad-V.jpg
Някой имали идея за тия дузи как са :dunno:

Като оправиш 1,3 дюза виж стойностите пак. Чак тогава ако се наложи сменяй 5.
Не забравяй при смяната да кодираш дюзите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от toni » 20 Фев 2020, 0:46

От доста време не съм отварял инжектор, сега взех два и искам да сваля разпръсквача и да го изчистя. Преди време имаше един пдф със стойностите за затягане, сега обаче не мога да го намеря безплатно за сваляне. Помня че имаше стягане, развиване, стягане и определени градуси после, но не помня точно. Някои от колегите ще сподели ли точната процедура за стягане?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook