Стойности на дюзи при 60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 12.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d LCI

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от zerhanzenun » 05 Апр 2018, 20:41

Здравейте,
Проблем ли е ако едната дюза е различна от другите?Колата е е60 530д фейс оригилната дюза е с номер 7796 042 ,тази която е различна е от е60 преди фейса 231 к.с. с номер 7792721 .Отразява ли се на работата на мотора?
Поздрави!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikolae » 16 Апр 2018, 10:40

Все още нямаме мнение - отидох там, направихме ми дюзите, колата работи, отлично, много съм доволен ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Ненко Вранков » 17 Апр 2018, 22:10

Има.. 450лв/бр от Bosch ... иначе тия за по 250-300лв водят до дупка в бутало... май по-добре взимай от морга и на стенд.. ако не е тая, следващата и така...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 17 Апр 2018, 22:16

Ами ако тая от моргата тъкмо е била рециклирана за 250-300 кво правим? Дупка в буталото?

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Ненко Вранков » 18 Апр 2018, 7:33

Нали затова я минаваме на стенд... Рядко се случва някой да плати 3-4-5К за дюзи на кола за 10 и да я хвърли в моргата... освен ако не е челосана де. Само в Бг всяка кола на части е "Перфектна", "Като нова" и на 100 000 км ... а милионниците се движат по пътищата :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 18 Апр 2018, 10:56

Исках да кажа две неща - погрешно е общоприетото схващане особено относно дюзи и турбини, че вземеш ли от морга, са едва ли не както са излезли от завода.. отдавна всички и в движение и по морги са били рециклирани някога..
Второ, да кажеш, че от рециклиране за 250-300лв става дупка в буталото... хфърли всички в смут :mhihi: За тия пари поне сменят разпръсквача, и ако не е от най-китайските по 10 долара (а това поне се вижда) и сам да си го смениш, без да минава на стенд, пак ще е по-добре. Това ми го е казвал точно стендаджия. Иначе и аз съм пред дилема - рециклиране или други от морга, но поради чисто финансовата страна на въпроса, че това ще е поредната хилядарка по тая кола..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от streetracing12 » 18 Апр 2018, 11:26

Рециклирах 2 дюзи и стойностите са им сега 0.7 как да рециклирам 2ри път дюзи :D сменяха разпръсквачи нови дифгутни от Дару Кар сложиме.. 450лв заминаха :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 18 Апр 2018, 13:04

Корекцията на дюзата не е само въз основа на нейната работа, а и на други неща, може да компенсира съседна, както и състоянието на самия цилиндър. Състоянието на дюзата се вижда единствено на стенд.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.06.2013

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от syscom » 18 Апр 2018, 15:28

Ненко Вранков написа:Нали затова я минаваме на стенд... Рядко се случва някой да плати 3-4-5К за дюзи на кола за 10 и да я хвърли в моргата... освен ако не е челосана де. Само в Бг всяка кола на части е "Перфектна", "Като нова" и на 100 000 км ... а милионниците се движат по пътищата :D

А има ли такъв със счупен двигател на е60 заради дюза?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Ненко Вранков » 18 Апр 2018, 20:39

syscom написа:А има ли такъв със счупен двигател на е60 заради дюза?


Има. Мнооого.

FaceOff написа:Исках да кажа две неща - погрешно е общоприетото схващане особено относно дюзи и турбини, че вземеш ли от морга, са едва ли не както са излезли от завода.. отдавна всички и в движение и по морги са били рециклирани някога..
Второ, да кажеш, че от рециклиране за 250-300лв става дупка в буталото... хфърли всички в смут :mhihi: ...

Не са един и два случаите.. причината е, че всеки втори започна да рециклира със стенд за 5000 лв... Казвам ти го като на приятел - или при много доверен човек ги прави или вземи от някоя англичанка на малко мили и ги мини през стенд... А най-добрият вариант съм го написал по-горе... рециклирани от Бош... но отиваш на 3К ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 702
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikola59 » 19 Апр 2018, 0:50

Ненко Вранков написа:Има.. 450лв/бр от Bosch ... иначе тия за по 250-300лв водят до дупка в бутало... май по-добре взимай от морга и на стенд.. ако не е тая, следващата и така...

Уточни какво си имал в предвид цена за брой от Bosch, защото старата E46-ца съм я карал в Bosch (по точно в НН Bosch сервиза при летището) за рециклиране на дюзи заради една проблемна и цената в никакъв случай не е 450лв. за бройка. Дори всички дюзи да са тотал-щета цената на стенда+разпръсквача+ремонтният комплект, дифтунгите+труда сваляне и качване не достига тази цена за дюза.
Стенда беше 70лв. на дюза и един разпръсквач - около 130лв. - най скъпите неща. Точните цени в Е46 темата ги бях писал преди време.

streetracing12 написа:Рециклирах 2 дюзи и стойностите са им сега 0.7 как да рециклирам 2ри път дюзи :D сменяха разпръсквачи нови дифгутни от Дару Кар сложиме.. 450лв заминаха :D

Колега трябвало е всички дюзи да минат през стенд-рециклиране. На здравите ремонтните коплекти да се сменят пак е от значение (струват стотинки). Никоя диагностика няма да ти "каже" предвпръскванията. Единствено стенд. Генерират се от стенда новите кодове, въвеждат се и показания по-различни от +/- 0.1 на дюза след рециклиране няма да видиш - лично съм се убедил.
Сега навярно нещо компенсира и виждаш 0.7 - твърде много е за след рециклаж.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Ненко Вранков » 19 Апр 2018, 7:36

nikola59 написа:
Ненко Вранков написа:Има.. 450лв/бр от Bosch ... иначе тия за по 250-300лв водят до дупка в бутало... май по-добре взимай от морга и на стенд.. ако не е тая, следващата и така...

Уточни какво си имал в предвид цена за брой от Bosch, защото старата E46-ца съм я карал в Bosch (по точно в НН Bosch сервиза при летището) за рециклиране ...Стенда беше 70лв. на дюза и един разпръсквач - около 130лв. - най скъпите неща...

Имам в предвид рециклирани в Bosch, Германия, пристигащи в оригинална опаковка, а не правени до летището.
Иначе да, в сервизите тук цените са около 200-240лв за дюза.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikolae » 19 Апр 2018, 7:58

Колега от форума в доста висок рейтинг и история, предлага такива (нови - реално рециклирани от Бош Германия) на цена около 330лв. с ДДС.
Не вярвам всички да са ми тотал щета, но не ми се обикаля по сервизите, за да проверявам колко са им точни стендовете.
Така, че ако има информация за някъде, където сте доволни, вероятно бих се пробвал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Z3Ro* » 19 Апр 2018, 8:26

Цената за рециклиране на дюза зависи от това, какво ще й се рециклира... Смяна на разпръсквач е далече от пълно рециклиране - в тези дюзи има клапан отгоре, който струва 150-200 лева. Има и бобина, която също нова е около 200 лева, така че спокойно се достигат едни 500 лева на бройка, ако се налага пълен рециклаж. Дюзите от Бош са цялостно обновени и затова са на цени, които колегата е цитирал. Обикновено има вариант за връщане на стара дюза, след одобрението на която се връщат на клиента едни 80-100 лева...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 19 Апр 2018, 11:05

Ненко Вранков написа:
syscom написа:А има ли такъв със счупен двигател на е60 заради дюза?


Има. Мнооого.

FaceOff написа:Исках да кажа две неща - погрешно е общоприетото схващане особено относно дюзи и турбини, че вземеш ли от морга, са едва ли не както са излезли от завода.. отдавна всички и в движение и по морги са били рециклирани някога..
Второ, да кажеш, че от рециклиране за 250-300лв става дупка в буталото... хфърли всички в смут :mhihi: ...

Не са един и два случаите.. причината е, че всеки втори започна да рециклира със стенд за 5000 лв... Казвам ти го като на приятел - или при много доверен човек ги прави или вземи от някоя англичанка на малко мили и ги мини през стенд... А най-добрият вариант съм го написал по-горе... рециклирани от Бош... но отиваш на 3К ...


Еми.. не можеш да ме убедиш, че след смяна на разпръсквачи (пак казвам ако не са от най китайските по 10 долара) ако ще и да не е регулирана на стенд, не за 5 или 50 хиляди, тая дюза ще спука бутало, поради простата причина, че един качествен разпръсквач разпрашава достатъчно добре нафтата и без да е минала стенд и донастроен клапана на дюзата. И това ти го казвам, защото съм го чул от дизелджия, който си е ипотекирал апартамент и къща преди години за да си купи стендове за помпи и дюзи, та не са по 5 хиляди..

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook