Стойности на дюзи при 60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от vld » 23 Окт 2017, 8:08

Я.Велинов написа:
pepsin написа:И аз съм на същото мнение като колегата по горе,супер дизел са само едно име ;) иначе са гола вода и кал по ушите :mhihi: :mhihi:

Дали не говорите за друго място, защото и двамата споменавате "Супер Дизел" , а сервиза с промоцията в момента е "София Дизел" :roll: ....

Различни са двата сервиза, този с промоцията се намира в Драгалевци, а другия на околовръстното, по ирония на съдбата всички които бачкат във сервиза с промоция са бивши служители на супер дизел :mhihi:
И въобще по-принцип, там си е школа за дизел разбирачи ;) :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Zubcho » 23 Окт 2017, 17:08

vld написа:
Я.Велинов написа:
pepsin написа:И аз съм на същото мнение като колегата по горе,супер дизел са само едно име ;) иначе са гола вода и кал по ушите :mhihi: :mhihi:

Дали не говорите за друго място, защото и двамата споменавате "Супер Дизел" , а сервиза с промоцията в момента е "София Дизел" :roll: ....

Различни са двата сервиза, този с промоцията се намира в Драгалевци, а другия на околовръстното, по ирония на съдбата всички които бачкат във сервиза с промоция са бивши служители на супер дизел :mhihi:
И въобще по-принцип, там си е школа за дизел разбирачи ;) :mhihi:


Най-добре да се пропускат и двата сервиза.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 23 Окт 2017, 17:32

Zubcho написа:
vld написа:
Я.Велинов написа:
pepsin написа:И аз съм на същото мнение като колегата по горе,супер дизел са само едно име ;) иначе са гола вода и кал по ушите :mhihi: :mhihi:

Дали не говорите за друго място, защото и двамата споменавате "Супер Дизел" , а сервиза с промоцията в момента е "София Дизел" :roll: ....

Различни са двата сервиза, този с промоцията се намира в Драгалевци, а другия на околовръстното, по ирония на съдбата всички които бачкат във сервиза с промоция са бивши служители на супер дизел :mhihi:
И въобще по-принцип, там си е школа за дизел разбирачи ;) :mhihi:


Най-добре да се пропускат и двата сервиза.


Скоро ще изкажа мнение за "София Дизел", защото вече платих за промоцията....дано не съм се набутал....ще пиша резултати.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Zubcho » 23 Окт 2017, 17:33

Пожелавам ти да мине всичко точно
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 23 Окт 2017, 18:01

Zubcho написа:Пожелавам ти да мине всичко точно

Благодаря! Мисля, че ще е полезно и за други колеги да знаят моментното положение в дадения сервиз, защото за съжаление явно са доста малко коректните "дизелджии" в бранша....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от pepsin » 25 Окт 2017, 8:04

Боби ми е познат,сервиза в Драгалевци е негов.Той дефакто го премести от бул.Черни връх в Драгалевци.И честно да ви кажа дюзи при него не бих оставил ;).Те тия където бачкат там при него всички те са бивши пиандури от Супер дизел :mhihi: :mhihi: :mhihi: .А дюзите който продават там ги взимат от Италия за по 5€ БР.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от astrapower » 25 Окт 2017, 15:44

pepsin написа:Боби ми е познат,сервиза в Драгалевци е негов.Той дефакто го премести от бул.Черни връх в Драгалевци.И честно да ви кажа дюзи при него не бих оставил ;).Те тия където бачкат там при него всички те са бивши пиандури от Супер дизел :mhihi: :mhihi: :mhihi: .А дюзите който продават там ги взимат от Италия за по 5€ БР.


:clap: Добра реклама му направи :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 25 Окт 2017, 21:09

astrapower написа:
pepsin написа:Боби ми е познат,сервиза в Драгалевци е негов.Той дефакто го премести от бул.Черни връх в Драгалевци.И честно да ви кажа дюзи при него не бих оставил ;).Те тия където бачкат там при него всички те са бивши пиандури от Супер дизел :mhihi: :mhihi: :mhihi: .А дюзите който продават там ги взимат от Италия за по 5€ БР.


:clap: Добра реклама му направи :mhihi:


Да :mhihi: ....и мен много ме "успокои".....но мисля, че е време да се дават мнения подплатени с преки впечатления/доказателства....така, че както вече казах - до седмица-две ще занеса там 6-те ми пиезо дюзи за проверка+почистване и ще споделя реални впечатления.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от pepsin » 26 Окт 2017, 11:04

Ами казвам истина та ;),а и той от както го познавам никога не се е занимавал с дюзи помпи,и изведнъж се занимава,аз тогава много се изненадах. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от streetracing12 » 26 Окт 2017, 13:09

София Дизел Център Адрес: ул. „Папрат“ 37, 1415 кв. Драгалевци, София

Пълна дуууупкааа.!!!! Март месец приятел си занеса там дюзите взеха му тези който са за смяна бяха 4 от 6 :bang:
Сложи ги на колата и преди 3 месеца колата спря да ускорява както трябва на студен мотор трака.. и разбира се стойностите на 2
дюзи на топъл мотор са +3.95 и 3.45.... не искам да си представя на студен какво става...

Вече винаги дюзи 2ра ръка с проверка на колата и това е нищо не става с това рециклиране пари на вятъра..


И най-смешнто нещо беше върна си 4те дюзи дадоха му 4 рециклирани и плати около 800лв. с 1 МЕСЕЦ гаранция...
Да продължавам ли??
---Една от дюзата която му дадоха беше горе пластмасата счупена..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от pepsin » 26 Окт 2017, 14:48

:yes: ами така му идват от Италия :mhihi: така поне ми е казвал за по 5 € :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 26 Окт 2017, 15:24

1. Обява в нет-а - Дюзи, еди какъв си номер, с перфектни стойности - 140 лв и 10-20% отстъпка, ако върнете старите.
2. Звъня на обявата... Ами не, 160 лв и ВРЪЩАТЕ старата
3. Отивам на място, оказва се София Дизел Център, ул. Папрат (продължението на Черни връх, затова на много места пише, че са на Черни връх) - Амиии, те ЧИТАВИТЕ са ни по 190, и оставяте вашите.. :kuku: :kuku: ПОСЛЕДНО? Викам, знаете ли къде да си ги сложите.. тия читавите..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от drago9205 » 26 Окт 2017, 15:29

Колеги, а някой да сподели мнение за почиствне с ултразвук как стоят нещата, някой има ли някой наблюдения? Преди време гледах една Х3-ка за продан, собственикът каза, че са чистени с ултразвук и действително стойностите на дюзите, които даваше диагностиката бяха отлични.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 26 Окт 2017, 17:09

drago9205 написа:Колеги, а някой да сподели мнение за почиствне с ултразвук как стоят нещата, някой има ли някой наблюдения? Преди време гледах една Х3-ка за продан, собственикът каза, че са чистени с ултразвук и действително стойностите на дюзите, които даваше диагностиката бяха отлични.


Аз ще правя въпросната процедура и ще мога да ти отговоря с точност дали има ефект. Иначе преди съм правил на бензинова кола и уж имаше подобрение (може пък и да е бил плацебо ефект), но беше по-скоро профилактично, а не поради някакъв явен проблем, а и беше отдавна и единственото "мерило" беше усещането за вървене на колата, така че е било по-скоро субективно, докато сега ясно ще се види след почистването дали има ефект, като се сравнят стойностите на дюзите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от fitter » 26 Окт 2017, 17:18

Я.Велинов написа:
drago9205 написа:Колеги, а някой да сподели мнение за почиствне с ултразвук как стоят нещата, някой има ли някой наблюдения? Преди време гледах една Х3-ка за продан, собственикът каза, че са чистени с ултразвук и действително стойностите на дюзите, които даваше диагностиката бяха отлични.


Аз ще правя въпросната процедура и ще мога да ти отговоря с точност дали има ефект. Иначе преди съм правил на бензинова кола и уж имаше подобрение (може пък и да е бил плацебо ефект), но беше по-скоро профилактично, а не поради някакъв явен проблем, а и беше отдавна и единственото "мерило" беше усещането за вървене на колата, така че е било по-скоро субективно, докато сега ясно ще се види след почистването дали има ефект, като се сравнят стойностите на дюзите.


Колега, дано в тази цена да влиза тест преди и тест след ултразвука, но лично аз се съмнявам. Питай дали ще ти дадат нови кодове след почистването, защото за да е ефективна процедурата ти трябват нови кодове с кодирани данни от теста за всяка дюза.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook