Стойности на дюзи при 60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от B.Stoimenov » 08 Май 2018, 15:10

Честно, не бих се доверил на фирма, която има сайт (в случая изкопиран), която фирма не е посочила дори данните си в "официалния си сайт". ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от streetracing12 » 08 Май 2018, 21:01

32149168_2153013504979940_8328204292913627136_n.jpg
Здравейте нормално ли е тази дюза да е в такова състояние със сменен разпръсквач е нова оригинална дифтунга дюзата е на 600км
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 08 Май 2018, 22:54

Какъв разпръсквач са ти сложили? От разпръсквач до разпръсквач има разлика. Какви стойности от стенда има тази дюза? Каква е компресията в този и другите цилиндри? Масло.. гориво.. налягане на рейла.. като гледам доста са ти мап-нати колите, и от това може да е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от streetracing12 » 08 Май 2018, 23:08

FaceOff написа:Какъв разпръсквач са ти сложили? От разпръсквач до разпръсквач има разлика. Какви стойности от стенда има тази дюза? Каква е компресията в този и другите цилиндри? Масло.. гориво.. налягане на рейла.. като гледам доста са ти мап-нати колите, и от това може да е.



Разпръсквача е такъв какъвто трябва на БОШ.Стойностите на дюзата като гледах бяха 1.20 а като се изключат корекциите яко тресе мотора.Сложихме друга дюза и корекцията падна.Утре отивам до прехваления НН Бош да им връча дюзата имам си гаранция :D :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 08 Май 2018, 23:15

Ако с другата дюза на изключени корекции не тресе мотора, значи е дюзата. Струва ми се, че често не се сменя всичко необходимо при рециклажа, защото като кажат и клапан примерно, а той е още 130лв и човек ще се откаже. А ако клапана е заминал, колкото и да си играят, няма да я настроят като хората.. Иначе питах са данните от стенда, не от инпа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от streetracing12 » 08 Май 2018, 23:50

Дадоха ми 2 листа и там всичко изглежда наред.Март месец дадох 2 дюзи за проверка и ми се обаждат викат за смяна на разпръсквачи са и 2те (взеха ми около 460лв).Как и 2 те само разпръсквач сменят вътре дюзата има още доста неща.Дадоха ми и кодове за вкарване.Всеки вика различно един вика вкарай друг няма смисъл.Един колега от работата си прави дюзите при Свилен настройва дюзите сменя разпръсквач на едната и не му дава никакви кодове.Колегата ми пита а кодове трябва ли да вкарвам и той вика не.Монтира дюзите и колата си е добре..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от spacepl » 10 Май 2018, 11:49

При мен положението е следното - всички дюзи ок без една, която е в + около 1,4 +1,5 . При гледане на работата на цилиндрите без корекция не се усеща промяна в работата на мотора. Няма тресене или промяна във звука със или без корекции, мотора работи много меко и тихо. Снимките са при около 75-80 градуса на антифриза. Притеснява ме завишеното количество на Aktual air-mass спрямо nominal. Колата изпушва черно при здраво настъпване около 4000-4500 об/мин. и то само за момент. ДПФ-а са ми го свалили преди да я купя, катализатора си е там. Сега мисля да и налея един протрек за да видя дали ще има разлика, а може и бардал, че много колеги ми го хвалят.

ИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Dextuar » 10 Май 2018, 11:51

spacepl написа:При мен положението е следното - всички дюзи ок без една, която е в + около 1,4 +1,5 . При гледане на работата на цилиндрите без корекция не се усеща промяна в работата на мотора. Няма тресене или промяна във звука със или без корекции, мотора работи много меко и тихо. Снимките са при около 75-80 градуса на антифриза. Притеснява ме завишеното количество на Aktual air-mass спрямо nominal. Колата изпушва черно при здраво настъпване около 4000-4500 об/мин. и то само за момент. ДПФ-а са ми го свалили преди да я купя, катализатора си е там. Сега мисля да и налея един протрек за да видя дали ще има разлика, а може и бардал, че много колеги ми го хвалят.

ИзображениеИзображениеИзображение

Или имаш проблем с ЕГР-а, или ти е спрян софтуерно ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от spacepl » 10 Май 2018, 11:56

Ще го изкормя в събота да го почистя и да го прегледам. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от pepsin » 10 Май 2018, 13:45

Днес бях при Свилен за да ми провери дюзите :) човека е много сериозен и си върши работата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 11 Май 2018, 18:43

Колега, сподели малко повече? Какво ти каза за дюзите? Пусто не ми се дават толкова пари, иначе съм сигурен, че ще ги направи както трябва.
Между другото се видях с един приятел, правил си е ГНП-то при него преди 3 години, и досега е много доволен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от pepsin » 12 Май 2018, 14:02

Аз имам резервни дюзи няколко ;) .Занесах ги при него да ги провери и да ми каже как са ;).От начало не му се бачкаше много много ;) но след висене над главата му,разглоби дюзи те на части изчисти ги,и за мое учудване вътре в самата дюза имаше вода :shock: .След това ги събра качи ги на стенда,и сега всичко е наред но за сега,когато реша да ги сложа ще видя резултата,но е много съвестен човек върши си работа та добре

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Zubcho » 14 Май 2018, 9:58

Споделете цени при Свилен. Аз отдавна не съм ходил при него, но е хубаво да се знае ценоразписа.

Sent from my Power using Tapatalk
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 14 Май 2018, 11:27

Края на миналото лято сменях гарнитура на капак и реших да си дам дюзите за проверка. Приятел майстор ме посъветва да ги дам на Свилен. След няколко часа като се чухме ми каза, че и шесте разпръсквача са за смяна, евентуално и клапана на една, ако не успее да я настрои.. 200 на дюза за разпръсквач, като на друго място ми казаха 250. Малко ми дойде като гръм от ясно небе, и не ми се даваха 1200лв, и си ги върнах на колата, но човека ми описа колата все едно той я кара, така че, вероятно е бил прав. Смених си двете дюзи, които бяха най-зле според стенда, и засега съм така.
Според мен е читав и разчита на добро име за да има работа, все пак не е голям и известен сервиз..
И 20лв е проверката на дюза.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от pepsin » 14 Май 2018, 14:52

:yes: точно,малко е труден ама е съвестен според мен ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook