Стойности на дюзи при 60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Kurtov » 16 Окт 2017, 18:02

Zubcho написа:Относно колегата в Габрово, и по-точно Пресиан. От над 8 години знам, че се занимава с всякакви дизели. Познавам го лично и смятам, че може да му се има доверие. И според мен цена за 40лв на дюза за проверка е кожодерство. 10лв е стандартно.


Та то в сервиз на БОШ е 36 лв. проверката :mhihi: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Zubcho » 18 Окт 2017, 6:15

В Дунев мотор София 15лв на дюза. Това в втория резултат. Ако поровя още малко сигурно и на 10лв ще намеря. Това е без монтаж и демонтаж на дюзите.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от vld » 18 Окт 2017, 7:44

Zubcho написа:В Дунев мотор София 15лв на дюза. Това в втория резултат. Ако поровя още малко сигурно и на 10лв ще намеря. Това е без монтаж и демонтаж на дюзите.

Колега не е баш така, я им звънни по телефона на Дунев и ще разбереш, че това е цена за бензинова дюза, занесена свалена.
За дизелова, ги прящат някъде да ги тестват и цената е 40лв. на брой, ако искаш те да ти ги свалят цената е от 30 до 150лв. на брой в зависимост от това колко е запекла дюзата, това е само демонтаж, ако искаш да ги монтират още толкова ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Zubcho » 18 Окт 2017, 7:52

В сайта им пише и за дизел и бензин. Възможно е да е подвеждаща информацията там. :)

Дгд Дунев тогава. 150лв на дюза за проверка. То направо да ги сменям с нови и да не се занимавам. 360 на бройка бош с изкупуване на старите според състоянието.

Сега ще се обадя по тел на един майстор да чуя цена за монтаж, демонтаж и проверка, и ще редактирам след това.

Първия майстор 20лв. За 2 години цената х2 - екстра.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 19 Окт 2017, 12:26

Чудя се дали да не се възползвам от услугите на следния сервиз - http://www.piezoinjectors.eu/index.php/bg/ . Гледам доста позитивни коментари има от аЛди :mhihi: форума....някой колега да е правил там дюзи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Zubcho » 19 Окт 2017, 16:54

20лв проверка на дюза + 20лв монтаж и демонтаж за брой = 240лв. за труд, без да се прави нищо по дюзите. Не е зле нали? Парите за нищо ги нямат вече.

Преди 2 години, проверка на дюзи + работа по монтаж и демонтаж 160лв. Вярно, това беше на tds, но дюзата е дюза, ремонт не е имало. Явно цените си ги нагласят както им хрумне и 20лв вече си е стандарт.

Sent from my Power using Tapatalk
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от vld » 20 Окт 2017, 7:53

Zubcho написа:20лв проверка на дюза + 20лв монтаж и демонтаж за брой = 240лв. за труд, без да се прави нищо по дюзите. Не е зле нали? Парите за нищо ги нямат вече.

Преди 2 години, проверка на дюзи + работа по монтаж и демонтаж 160лв. Вярно, това беше на tds, но дюзата е дюза, ремонт не е имало. Явно цените си ги нагласят както им хрумне и 20лв вече си е стандарт.

Sent from my Power using Tapatalk


Така е, обаче има една подробност, дюзата на ТДС-а е на резба и излиза относително лесно, на комън рейл моторите дюзите влизат плътно в леглото на главата и ако някога е имало теч от гарнитурата на капака на клапаните, дюзите спичат жестоко и излизат адски трудно.
Дефакто цена за сваляне и качване от 20лв. на брой е перфектна, имайки се в предвид, че една запекла дюза може да отнеме часове за изваждане :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Zubcho » 20 Окт 2017, 8:07

vld написа:
Zubcho написа:20лв проверка на дюза + 20лв монтаж и демонтаж за брой = 240лв. за труд, без да се прави нищо по дюзите. Не е зле нали? Парите за нищо ги нямат вече.

Преди 2 години, проверка на дюзи + работа по монтаж и демонтаж 160лв. Вярно, това беше на tds, но дюзата е дюза, ремонт не е имало. Явно цените си ги нагласят както им хрумне и 20лв вече си е стандарт.

Sent from my Power using Tapatalk


Така е, обаче има една подробност, дюзата на ТДС-а е на резба и излиза относително лесно, на комън рейл моторите дюзите влизат плътно в леглото на главата и ако някога е имало теч от гарнитурата на капака на клапаните, дюзите спичат жестоко и излизат адски трудно.
Дефакто цена за сваляне и качване от 20лв. на брой е перфектна, имайки се в предвид, че една запекла дюза може да отнеме часове за изваждане :yes:

Всъщност това е и така, и не е така, защото си има инструмент за вадене на такива дюзи. А и не може ценообразуването да се прави на база, ако стане. Живеем във времена на мобилни телефони. Спокойно може да се сложи цена за монтаж и демонтаж 60лв с уговорката, ако има проблем при демонтаж, да се повиши цената.

За жалост, това няма да стане, защото всеки ще спекулира и винаги ще се звъни на клиента - "Ми те дюзите спекли".

Нямам нищо против майсторите, но не може, защото караш БМВ и хоп двойна цена.

Даже и този майстор, който го питах за цена, явно по инерция каза 20лв и чак след това се усети и пита на каква кола. Та ако бях започнал с е60 или ф10 щеше да е повече от 20лв.

Но да кажем, че труда по монтаж и демонтаж е ок, но за проверка да искат 20лв, вече ми се струва прекалено. 120лв за да монтираш 6 дюзи на стенда за 10 мин ми е прекалено. Ясно е, че щом сме стигнали до сваляне и проверка, не е защото искам да си губя времето, а има проблем, който искам и да отстраня.

Подозирам, че цената е такава, защото на други места искат по-малко за монтаж и демонтаж, и само ги носят дюзите, което не ги оправдава.

Отново напомням, след ремонт на дюзите трябва да ви дадат и нови кодове иначе нищо не правите.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikolae » 20 Окт 2017, 15:20

Въобще не ми се иска да им правя реклама, но който пък иска точно там провери, може би сега е момента - тук.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 20 Окт 2017, 20:25

nikolae написа:Въобще не ми се иска да им правя реклама, но който пък иска точно там провери, може би сега е момента - тук.


Много полезна информация колега! За 15 лева на дюза проверка+почистване вече си заслужава....това би трябвало да е редовната цена, а не само временно промоционална.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Zubcho » 22 Окт 2017, 15:09

nikolae написа:Въобще не ми се иска да им правя реклама, но който пък иска точно там провери, може би сега е момента - тук.


Ако това е Super Diesel Center на Околовръстното до Царско Село, не ходете там. Пълни измекяри. Имам горчив опит с тях. Излъгаха ме, че ще ми сменят половината умна дюза (тогава нищо не разбирах от коли) на TDS, защото имах проблеми със запалването на студено, а бях сменил свещите. След време (над 1г.) отварям и както подозирах бяха сменили маркучето между 5 и 6 цилиндър за обратната нафта. Беше протекло друго маркуче и пак спря да ми пали студена, или палеше, когато иска. Та 350лв за едно маркуче, което струваше 50ст.

Та бягайте от тези и изобщо не си давайте парите, защото може да дадете дюзите и да направят от работеща, неработеща дюза при това на промоция.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 22 Окт 2017, 17:16

Zubcho написа:
nikolae написа:Въобще не ми се иска да им правя реклама, но който пък иска точно там провери, може би сега е момента - тук.


Ако това е Super Diesel Center на Околовръстното до Царско Село, не ходете там. Пълни измекяри. Имам горчив опит с тях. Излъгаха ме, че ще ми сменят половината умна дюза (тогава нищо не разбирах от коли) на TDS, защото имах проблеми със запалването на студено, а бях сменил свещите. След време (над 1г.) отварям и както подозирах бяха сменили маркучето между 5 и 6 цилиндър за обратната нафта. Беше протекло друго маркуче и пак спря да ми пали студена, или палеше, когато иска. Та 350лв за едно маркуче, което струваше 50ст.

Та бягайте от тези и изобщо не си давайте парите, защото може да дадете дюзите и да направят от работеща, неработеща дюза при това на промоция.


Чак такива измамници се съмнявам да са в момента....имат доста оборудване, а и още съществуват....ще се прежаля и ще се възползвам от промоцията, а след това ще споделя впечатления :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 25.05.2016
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от demitar » 22 Окт 2017, 17:38

Рекламата е на София Дизел Център за които съм чувал само добри неща, а не Супер Дизел Център които са на околовръстното и наистина са мошеници, преди година им звънях и ми обясняваха как само те разполагат с техника за рециклиране на дюзи за БМВ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от pepsin » 22 Окт 2017, 18:32

И аз съм на същото мнение като колегата по горе,супер дизел са само едно име ;) иначе са гола вода и кал по ушите :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 22 Окт 2017, 19:10

pepsin написа:И аз съм на същото мнение като колегата по горе,супер дизел са само едно име ;) иначе са гола вода и кал по ушите :mhihi: :mhihi:

Дали не говорите за друго място, защото и двамата споменавате "Супер Дизел" , а сервиза с промоцията в момента е "София Дизел" :roll: ....

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook