Стойности на дюзи при 60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 26 Окт 2017, 20:07

fitter написа:Колега, дано в тази цена да влиза тест преди и тест след ултразвука, но лично аз се съмнявам. Питай дали ще ти дадат нови кодове след почистването, защото за да е ефективна процедурата ти трябват нови кодове с кодирани данни от теста за всяка дюза.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Благодаря за информацията колега! Задължително ще им кажа да ми дадат нови кодове и ще ги помоля учтиво (ако трябва и не толкова "учтиво" :bang: :mhihi: ) да пуснат тест и след почистването.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Zubcho » 27 Окт 2017, 8:57

Реално, ако дюзите са износени, колкото и да ги чистиш, няма да има ефект. Хубаво е да намерим коректен сервиз, който да използваме всички, и дано е на нормални цени.

Иначе при рециклирани дюзи, трябват нови кодове, задължително, иначе все едно нищо не си направил.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikolae » 27 Окт 2017, 12:52

Моите съм ги чистил на ултразвук (когато ги проверяваха).
Времената/корекциите не се промениха, не видях никаква промяна, сервиза и той каза същото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 27 Окт 2017, 14:38

Zubcho написа:....Хубаво е да намерим коректен сервиз, който да използваме всички, и дано е на нормални цени.


И на мен точно това ми се иска, защото не всеки може да извади над 2 хиляди лева накуп за чисто нови дюзи (което е най-добрия вариант). А ако намерим сервиз, на който може да се има доверие, ще сме спокойни за едни от най-важните компоненти за правилното функциониране на дизелите ни, каквито са дюзите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 28 Окт 2017, 1:03

Я.Велинов написа:
Zubcho написа:....Хубаво е да намерим коректен сервиз, който да използваме всички, и дано е на нормални цени.


И на мен точно това ми се иска, защото не всеки може да извади над 2 хиляди лева накуп за чисто нови дюзи (което е най-добрия вариант). А ако намерим сервиз, на който може да се има доверие, ще сме спокойни за едни от най-важните компоненти за правилното функциониране на дизелите ни, каквито са дюзите.


Ако си с един цилиндър сигурно стигат. За Е39 цената в Дару за рециклирана дюза е 840лв, сигурно де що има вътре е сменено(а може и да не е) и вероятно дава стойности на нова дюза, но не е "от магазина". И по тукашните сервизи ако и сменят всичко вътре, пак към тези пари ще отиде. В темата се говори за 200, 300лв или от сорта за нова дюза...., нова дюза Бош, но турска, е 350-400 евра/паунда, или комплект шест за 1500паунда за моята кола, за Е60 не съм гледал, но надали са по-евтини.
А в търсенето на "свестен" дизелчия попаднах на Свилен, на ул. Могилата 4. Някой има ли впечатления от него? Изглежда свестен тип, макар и малко особен, занесах му дюзите за проверка, защото така и така бяха свалени от колата, и ме изненада, че всички разпръсквачи са за смяна... Честно казано не мислех, че имам проблем с дюзите, но може и да беше прав, не ми се даваха 1200 кинта за да проверя :mhihi:

пп. Проверката беше 20лв/бр

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от vld » 28 Окт 2017, 10:12

FaceOff написа:
Я.Велинов написа:
Zubcho написа:....Хубаво е да намерим коректен сервиз, който да използваме всички, и дано е на нормални цени.


И на мен точно това ми се иска, защото не всеки може да извади над 2 хиляди лева накуп за чисто нови дюзи (което е най-добрия вариант). А ако намерим сервиз, на който може да се има доверие, ще сме спокойни за едни от най-важните компоненти за правилното функциониране на дизелите ни, каквито са дюзите.


Ако си с един цилиндър сигурно стигат. За Е39 цената в Дару за рециклирана дюза е 840лв, сигурно де що има вътре е сменено(а може и да не е) и вероятно дава стойности на нова дюза, но не е "от магазина". И по тукашните сервизи ако и сменят всичко вътре, пак към тези пари ще отиде. В темата се говори за 200, 300лв или от сорта за нова дюза...., нова дюза Бош, но турска, е 350-400 евра/паунда, или комплект шест за 1500паунда за моята кола, за Е60 не съм гледал, но надали са по-евтини.
А в търсенето на "свестен" дизелчия попаднах на Свилен, на ул. Могилата 4. Някой има ли впечатления от него? Изглежда свестен тип, макар и малко особен, занесах му дюзите за проверка, защото така и така бяха свалени от колата, и ме изненада, че всички разпръсквачи са за смяна... Честно казано не мислех, че имам проблем с дюзите, но може и да беше прав, не ми се даваха 1200 кинта за да проверя :mhihi:

пп. Проверката беше 20лв/бр


Колега грешно ти инфото за дюзите и цените им, с малко повечко търсене се намират на около 300лв. за бр. рециклирани с връщане на старите.
В дару е нормално да е по висока цената, там всичко е по скъпо ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 28 Окт 2017, 12:37

Честно казано, не виждам кое ми е грешно.. за 300 лв кое им е сменено, като двойно излиза да купиш всичко вътре, а за работа, за настрйка..
Аз коментирах това, че се говори за 200 или 300лв за нова дюза...
А да сравняваш дюзите от Дару и ибей...

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от fitter » 28 Окт 2017, 12:47

FaceOff написа:...
А да сравняваш дюзите от Дару и ибей...

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk


Колега дюзите на дару (рециклираните) нали не мислиш, че са правени в официален Bosch сервиз в германия. Правени са най-вероятно от някой сервиз който вече сме коментирали в темата. Миналата година когато правих рейката, ми се хвалеха майсторите там че те правели рейките на Дару. Има търговци в ebay който са с доста позитивни отзиви от потребители и наистина работят добре. За мен това е даже по-добра алтернатива за дюзи вместо да ги оставям в ръцете на хора гледащи как да ти вземат повече пари, като те пускат по-пързалката с измислени повреди по дюзите ни.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 28 Окт 2017, 13:22

Честно казано мислех, че са правени точно там.. защото и срока за доставка е 20 и повече дни, ако ги правеха в софия дизел център, например, защо да не ми вземат парите след ден-два? Иначе изобщо не споря, че има рециклирани дюзи от ибей за 150 евра, но няма как да им е сменено всичко... най-много разпръсквач, то и в бг е почти толкова да сменят разпръсквач и да я настроят... и утре се предава клапан.. или бубина.. и кво правим?

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 28 Окт 2017, 13:45

FaceOff написа:Честно казано, не виждам кое ми е грешно.. за 300 лв кое им е сменено, като двойно излиза да купиш всичко вътре, а за работа, за настрйка..
Аз коментирах това, че се говори за 200 или 300лв за нова дюза...
А да сравняваш дюзите от Дару и ибей...

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk


Цената от над 2 хиляди лева за "нови" дюзи беше на базата на цена от около 400 на брой (с връщане на старата, като става дума за пиезо дюзи), която ми даде колегата laviatan , а съм взимал доста неща от него и нямам оплаквания....вече откъде идват тези дюзи и дали са нови или рециклирани и ако са рециклирани къде е правена процедурата - нямам представа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 28 Окт 2017, 15:38

Не знаех, че Роби се занимава и с дюзи, не съм се сещал да го питам. Той си държи на името, да не говорим какъв е пич, и сигурно са читави, щом ги предлага.

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Dextuar » 29 Окт 2017, 17:24

FaceOff написа:Не знаех, че Роби се занимава и с дюзи, не съм се сещал да го питам. Той си държи на името, да не говорим какъв е пич, и сигурно са читави, щом ги предлага.

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk

+1

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Я.Велинов » 31 Окт 2017, 17:03

Я.Велинов написа:Цената от над 2 хиляди лева за "нови" дюзи беше на базата на цена от около 400 на брой (с връщане на старата, като става дума за пиезо дюзи), която ми даде колегата laviatan , а съм взимал доста неща от него и нямам оплаквания....вече откъде идват тези дюзи и дали са нови или рециклирани и ако са рециклирани къде е правена процедурата - нямам представа.


Преди малко бях при колегата laviatan и го питах откъде идват дюзите, той каза, че са заводски рециклаж в завод на БОШ в Германия, тоест са практически нови....така че на тази цена за чисто нови пиезо дюзи, мисля че са добра сделка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от julyan10 » 12 Ное 2017, 12:32

Здравейте колеги!
Да съживя темата и аз, днес пуснах един тест на дюзите да видя как са( на студен двигател и външна температура 10 градуса). По принцип нямам никакви оплаквания, но на теста се вижда, че 3-ти цилиндър не е много добре. Добавки досега не съм слагал никакви. Как са дюзите според вас, трябва ли да се свалят и да се носят за проверка??? Или проблема е в компресията???
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от FaceOff » 12 Ное 2017, 23:57

Я.Велинов написа:
Я.Велинов написа:Цената от над 2 хиляди лева за "нови" дюзи беше на базата на цена от около 400 на брой (с връщане на старата, като става дума за пиезо дюзи), която ми даде колегата laviatan , а съм взимал доста неща от него и нямам оплаквания....вече откъде идват тези дюзи и дали са нови или рециклирани и ако са рециклирани къде е правена процедурата - нямам представа.


Преди малко бях при колегата laviatan и го питах откъде идват дюзите, той каза, че са заводски рециклаж в завод на БОШ в Германия, тоест са практически нови....така че на тази цена за чисто нови пиезо дюзи, мисля че са добра сделка.


Супер, в такъв случай си е направо оферта (то при Роби всичко си е оферта :D )! Ще трябва да го питам тогава и за мойте дюзи!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook