Стойности на дюзи при 60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikolae » 27 Мар 2019, 9:56

Дюзите ги занесох свалени, доколкото знам той не сваля. Проверката е по 20лв. на дюза и поред мен си струва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от fitter » 27 Мар 2019, 10:07

nikolae написа:Дюзите ги занесох свалени, доколкото знам той не сваля. Проверката е по 20лв. на дюза и поред мен си струва.


Стенда му генерира ли нови кодове след проверката? Моите дюзи ги рециклираха, но не ми дадоха нови кодове.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikolae » 27 Мар 2019, 15:45

fitter написа:Стенда му генерира ли нови кодове след проверката? Моите дюзи ги рециклираха, но не ми дадоха нови кодове. Sent from my iPhone using Tapatalk

Аз не съм рециклирал все още, но го попитах и каза, че генерира.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от streetracing12 » 27 Мар 2019, 21:53

nikolae написа:
fitter написа:Стенда му генерира ли нови кодове след проверката? Моите дюзи ги рециклираха, но не ми дадоха нови кодове. Sent from my iPhone using Tapatalk

Аз не съм рециклирал все още, но го попитах и каза, че генерира.



Правил съм дюзи при Свилен.Стенда му не генерира нови кодове и каза,че не са нужни кодове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от fitter » 27 Мар 2019, 22:05

streetracing12 написа:
nikolae написа:
fitter написа:Стенда му генерира ли нови кодове след проверката? Моите дюзи ги рециклираха, но не ми дадоха нови кодове. Sent from my iPhone using Tapatalk

Аз не съм рециклирал все още, но го попитах и каза, че генерира.



Правил съм дюзи при Свилен.Стенда му не генерира нови кодове и каза,че не са нужни кодове.


Някой знае ли къде генерират нови кодове след проверката?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от astrapower » 28 Мар 2019, 9:57

E, ако е само проверка, за какво са нови кодове. По-скоро ако се рецликлират, би следвало да имат нови кодове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от fitter » 28 Мар 2019, 10:02

astrapower написа:E, ако е само проверка, за какво са нови кодове. По-скоро ако се рецликлират, би следвало да имат нови кодове.


Както вече написах при мен е такъв казуса - рециклираха ми ги, но не ми дадоха нови кодове. Сега търся някъде да ги проверят и да ми дадат кодовете.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikola59 » 28 Мар 2019, 10:17

fitter написа:Както вече написах при мен е такъв казуса - рециклираха ми ги, но не ми дадоха нови кодове. Сега търся някъде да ги проверят и да ми дадат кодовете

Когато дюзата е на стенда в края на процеса самият стенд генерира новите кодове. Дава се разпечатка с новите кодове. В твоя случай само нова проверка на стенд - друг вариант няма. Във всеки оторизиран Bosch център може да питаш най-добре. Ако някой ти каже че кодовете не са важни бягай далече защото не знае какво значи предвпръскване на дюза :mrgreen:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от memorex » 28 Мар 2019, 19:13

The IMA coding is an industry standard: Injector Menge Abgleichung (injector Quantity Offset). When an injector goes through the OE test it generates an IMA code which identifies where in the tolerance range the needle and nozzle assembly fit, this allows the ECU to vary the fueling accordingly and optimize the engine performance. Failure to code in the injectors can result in several issues:

Performance – In some systems it may be possible to drive away and not notice any difference. In reality, if the injectors have not been coded, it is unlikely that the customer will be getting the optimum performance from the vehicle and may well end up back at the garage with an increase in fuel consumption or black smoke etc.
Non start – In newer systems if you do not code in the injectors the vehicle will not start
Poor / lumpy running – as the injectors are not coded, the ECU will carry on fueling as if the previous injector was still present, which can cause poor performance. The engine management light is also likely to come on necessitating another visit to the garage.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от streetracing12 » 28 Мар 2019, 22:00

Правил съм дюзи при Свилен сменял ми е разпръсквачи,но каза,че кодове не трябват.

преди смяната на разпръсквачите 2те дюзи бяха с корекция на топъл мотор 0.9 и 1.3.

След смяната корекциите са 0.2 и 0.3.


Той си ги настройва показа ми листа на 6те дюзи как ги е настрой обратна нафта количество т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikolae » 29 Мар 2019, 9:41

Дано не заблуждавам хората, но го попитах и така ми каза. Поне с такова впечатление останах.

До колегите, които ремонтирахте при него дюзите, дайте някакъв отзив - колко километра, някакви проблеми, впечатления?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от drago9205 » 29 Мар 2019, 9:49

nikolae написа:До колегите, които ремонтирахте при него дюзите, дайте някакъв отзив - колко километра, някакви проблеми, впечатления?

Цени също :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 3.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 325d LCI

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Evgeni » 29 Мар 2019, 17:34

fitter написа:
streetracing12 написа:
nikolae написа:
fitter написа:Стенда му генерира ли нови кодове след проверката? Моите дюзи ги рециклираха, но не ми дадоха нови кодове. Sent from my iPhone using Tapatalk

Аз не съм рециклирал все още, но го попитах и каза, че генерира.



Правил съм дюзи при Свилен.Стенда му не генерира нови кодове и каза,че не са нужни кодове.


Някой знае ли къде генерират нови кодове след проверката?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Моите ги правиха в ИПО ето сайт https://www.ipo-bg.com/bg. Дадоха ми и нови кодове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikolae » 01 Апр 2019, 13:52

drago9205 написа:
nikolae написа:До колегите, които ремонтирахте при него дюзите, дайте някакъв отзив - колко километра, някакви проблеми, впечатления?

Цени също :D

На мен ми каза 300лв. на дюза, но две от моите са зле - освен да разпръсквач, тръбичка за обратна нафта и още нещо - т.е. почти всичко.
Самият той ми даде съвет да търся от някъде подмяна със заводски рециклирана дюза.

В този ред на мисли ми предложиха заводски рециклирани starline дюзи за 240лв., които са с 3год. гаранция, докато bosch (340лв) са с 2год.
В двата случая се оставя депозит, който се връща при одобрение на дюзите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от drago9205 » 01 Апр 2019, 13:55

Поне е бил съвестен и добре те е насочил човекът. Реално наистина е по-разумно заводска рециклирана за около 300 в кутийка и с гаранция отколкото толкова за рециклиране без гаранция.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook