Стойности на дюзи при 60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Dextuar » 21 Окт 2016, 13:39

Да, сменя се, мисля дори, че и с ИМПА ставаше...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от memorex » 21 Окт 2016, 20:03

pic13.jpg

тефлоновото уплътнение и можеби горивната тръбичка да не забравят да сменят.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от dimodi » 22 Окт 2016, 12:33

Днес се консултирах с друг майстор и съвсем се обърках :) Според него номера, който е написан на дюзата и кода били различни неща. Дюза с различен код можела да се препрограмира, но с различен номер - не. Конкретно мен ме интересува дали мога да сложа дюза с номер различен от този, който е на нея (както се вижда примерно това 794 435 на снимката)?
image-0-02-05-95c8c8cffb3a8f90f71daf8672a1b9dfe04e63545862713a6547d5a7d1e530d4-V.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Z3Ro* » 28 Окт 2016, 10:04

Дюза с различен номер няма да работи, както трябва... Все пак има дюзи за коли с и без ДПФ, откъдето е основната разлика. Виж в realoem какви номера дюзи дават за твоята кола и кои са заменими - ако "новата" е от заменимите, става. Понякога съм срещал спрени от производство дюзи и съответно заменени с такива с друг номер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от dimodi » 28 Окт 2016, 11:12

Благодаря, колега :yes: След известно ровене по разни форуми и аз установих, че наистина не може да да се сложи дюза с друг номер, а кодът на дюзата си е нещо съвсем различно. Специално моята е заменима само с един номер преди това, който обаче е спрян от производство. Сега сипах една опаковка Про-Тек на около 25 литра нафта и ще я покарам докато свърши. И понеже почивам последните дни и имам време да се мотам, вчера бях и в сервиз на Бош да ги поразпитам, даже показах снимката от ИНПА на майстора. Човекът излезе честен и ми каза, че въпросната дюза в най-лошия случай е за смяна на разпръсквач (като можела да мине и само с настройка), а другите са си наред :shock: :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikolae » 28 Окт 2016, 14:10

Това за номера и кода не се бях замислил. Т.е. номера на дюзата е това, което е написано отгоре на дюзата,
което е по вин и т.н. Кода от къде се взима ?
Тези стендове за рециклиране на дюзи те ли генерират нови кодове ?

Как може да се разбере с какъв код са текущите дюзи - т.е. дали са сменяни от "оригиналния" код ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Z3Ro* » 29 Окт 2016, 14:54

Няма оригинален и фалшив код - изгледай клипа, който си споделил, и ще видиш, че на новата дюза се вкарва кодът за съответния цилиндър... Той се взима от ЕКУ-то на колата. Стендовете също генерират кодове по ВИН номер... :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikolae » 17 Ное 2016, 13:37

Някой правил (ремонтирал, рециклирал) ли е дюзи на място различно от Бош (София дизел център ли е Бош) ?

Напоследък чувам за случаи, където при проверка на един стенд - дюзите са много зле и са за правене,
при проверка на друг стенд - излизат една-две от шестте, което само по себе си не е толкова странно, но все пак.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от dimodi » 18 Ное 2016, 12:29

Ако не държиш да е в София, мога да ти препоръчам сервиз в Карлово. То общo взето няма кой знае колко сервизи там, така че може и да го намериш в интернет :D Доста добре работят и много сервизи от цяла България пращат дюзи и помпи при тях за ремонт. Правил съм при тях дизелова помпа Бош на един служебен бус, която беше много зле и буса не палеше изобщо. Занесох им я на място, оправиха ми я за 2-3 часа и буса оттогава е минал над 100 хил.км. без никакви проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от nikolae » 18 Ное 2016, 15:35

Държа да е от сериозни хора, с разпечатка от стенда, гаранция (не само на хартия).
Сега на един познат от SDC му пратиха направени дюзи. В единия плик били готовите, в
другия тези, които не са пипали. Няма бележки, разпечатки нищо. Какво са правили и какво не - само те си знаят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от zvetiko » 19 Ное 2016, 9:30

Z3Ro* написа:Няма оригинален и фалшив код - изгледай клипа, който си споделил, и ще видиш, че на новата дюза се вкарва кодът за съответния цилиндър... Той се взима от ЕКУ-то на колата. Стендовете също генерират кодове по ВИН номер... :yes:


Обратното е. Кода се взема от дюзата и се вкарва в ЕКУ-то на колата. С него се дефинира разликата между теоретичната стойност на впръсканото гориво и действителната. По този начин ЕКУ-то на колата ще извършва правилни изчисления.

По отношение на добавка в резервоара- ето дюза след подобно третиране:

Изображение

А това е причината да се случи:

Изображение

Изображение

Ясно е, че ако с добавка, прекараш с 20 литра гориво, няколко литра утайки трупани последните 10-15 години, резултата няма да е положителен. Е, ако утайката е в много малко количество, може и да се получи.

За това не случайно фирмите, които рециклират дюзи, винаги препоръчват да се почисти резервоара и смени горивният филтър. Виждал съм как перфектни дюзи след рециклиране, само след два месеца са отново запушени. За това за мен правилният алгоритъм за работа при проблемни дюзи е най-напред да се измери компресията- една проблемна дюза може да е унищожила цилиндъра, виждал съм цилиндър с 5бара, при условие, че останалите са 25бара. Ако има нещо подобно, си отговаряш на въпроса дали искаш да продължиш да се занимаваш с този двигател, като момента е точно сега, а не след като си дал хиляда и няколко лева за рециклиране, видиш, че корекциите отново са високи и разбереш, че причината е и в компресията. Ако компресията е в граници, дюзите се занасят за проверка и рециклиране, през това време се почиства резервоара и сменя горивният филтър.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Dextuar » 20 Ное 2016, 8:43

Колеги, дали ще мога да ги върна към живот и моите дюзи с Протек? Вчера източихме от резервоара и оставихме около 10 литра нафта. Да не стане като при колегата от горния пост...ИзображениеТова е нафта, стояла около седмица в резервоараИзображение


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Z3Ro* » 29 Ное 2016, 7:33

zvetiko написа:
Z3Ro* написа:Няма оригинален и фалшив код - изгледай клипа, който си споделил, и ще видиш, че на новата дюза се вкарва кодът за съответния цилиндър... Той се взима от ЕКУ-то на колата. Стендовете също генерират кодове по ВИН номер... :yes:


Обратното е. Кода се взема от дюзата и се вкарва в ЕКУ-то на колата. С него се дефинира разликата между теоретичната стойност на впръсканото гориво и действителната. По този начин ЕКУ-то на колата ще извършва правилни изчисления.. .


Съгласен съм... :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от sawion » 30 Ное 2016, 18:51

малко да съживя темата и да получа съвет евентуално. Та преди повече от 4 години ги разглобих дюзите и си ги почистих сам на ултразвук и съответно стойностите им заспаха. Сега обаче закачих колата и какво да видя - пак нещо не са в ред според ИНПА. Въпроса е да ги чистя ли пак на ултразвук или тоя път да мина през Бош и също така коя от тях е зле - тази с минус отпред или тази с плюс? Питам защото не ми се свалят всичките тоя път а пък и ако не ги мия аз, в тия сервизи нещо различно от "всичките са леш" няма да чуя... Все пак идва Коледа и ще искат подаръци да купуват за децата :lol:

Untitled.jpg

2.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от pepsin » 30 Ное 2016, 19:47

Мисля,че + та.Но нека и други да кажат.Според мен тази на цил.2

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook