телефон в Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 2.02.2012
Пол: Мъж

телефон в Е60

Мнение от kristm4 » 03 Фев 2012, 11:00

Здравейте колеги!Преди две седмици си купих Е60 2004г.Някой може ли да ми каже дали може да се използва блутута който е в колата с друг телефон освен с този оригиналния и който всъщност липсва при мен!Благодаря ви предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: телефон в Е60

Мнение от bvv1 » 04 Фев 2012, 16:33

Може да се използва всеки телефон който има bluetooth! Трябва да влезнеш в главното меню да отидеш на bluetooth от там да стартираш pair new .... след това пусни телефона да търси устройство и като намери колата(последните цифри от VIN номера) ти иска код, натискаш 1 после и на колата пишеш 1,потвърждаваш и си готов,ако телефона ти е нокиа ще те пита дали искаш винаги да се свързва и ако го потвърдиш, когато запалиш телефона ти автоматично ще се свързва с колата!
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 2.02.2012
Пол: Мъж

Re: телефон в Е60

Мнение от kristm4 » 04 Фев 2012, 22:18

много ти благодаря за упътването,но моето меню въобще не съдържа опция за търсене на ново устройство!незнам защо така.ако някой нещо се сеща друго,ще съм много благодарен!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 21.11.2011
Кара: BMW 535D

Re: телефон в Е60

Мнение от Ivel » 05 Фев 2012, 9:29

Намери си къде ти се намира Bluetouth communication active .Натисни върху него за да се появи човка от страни .Така ти показва ,че си го активирал.Пусни на телефона търсене на устроийства,чрез блутута.Ще ти излезе нещо от типа BMW54354 .Свържи се с него.Ще ти иска парола.Ти си измисляш някаква .Примерно 1 или да речем 1111 (Аз съм с Iphone и иска да въведа минимум 4 символа) .Чакаш малко и на екрана на бмвто ще ти излезе питане ,дали да добавиш новото устройство.Даваш му accept ,въвеждаш пак паролата и си готов.
п.с Ако натиснеш върху Bluetouth communication active и не иска да се появи човка в квадратчето най-вероятно си за смяна на телефонния модул.Аз с това се занимавах тази седмица :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: телефон в Е60

Мнение от hrpopov217 » 05 Фев 2012, 12:33

Тези които имат телефон в подлакътника, обикновенно немогат да ползват външен телефон! Пускам го да търси, намира си ми моя си телефон, въвеждам си паролите, вързва се и до там. Bluetooth при тези с фабричен телефон си е само за него. Къде ли не ходих, даже и в Бова Кар и Варна Карс ми потвърдиха, че щом имам телефон в подлакътника, да забравя че ще вържа друг телефон.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 26.07.2010
Пол: Мъж
Кара: E60 530D '04

Re: телефон в Е60

Мнение от Yani_Stoichkov » 05 Фев 2012, 13:05

Audaces Fortuna Iuvat

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 2.02.2012
Пол: Мъж

Re: телефон в Е60

Мнение от kristm4 » 05 Фев 2012, 13:52

аз също сам имал телефом във подлакътника и доколкото сам чувал,трябва май да се преинсталира софтуеъра за да може да се работи с друг телефон.не съм сигурен,а и не можеш да се довериш на всеки да бърка в мозъка на колата.аз живея в испания и май ще мина на другия вариант.тук се продава за BMW цял блок със DVD,NAVIGATOR.BLUETOOTH,TV,CD,...за 500 евро.май ще е по-добре да го сменя целия!не знам.нещо такова ми се върти в главата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: телефон в Е60

Мнение от nikolayp » 05 Фев 2012, 16:42

hrpopov217 написа:Тези които имат телефон в подлакътника, обикновенно немогат да ползват външен телефон! Пускам го да търси, намира си ми моя си телефон, въвеждам си паролите, вързва се и до там. Bluetooth при тези с фабричен телефон си е само за него. Къде ли не ходих, даже и в Бова Кар и Варна Карс ми потвърдиха, че щом имам телефон в подлакътника, да забравя че ще вържа друг телефон.

и моята има телефон в подлакътника, но не го ползвам, а си закачам който от двата ми телефона си поискам през блутут-а. както е написано горе трябва да си "пеирнеш" телефона с колата през add new device.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: телефон в Е60

Мнение от hrpopov217 » 10 Фев 2012, 18:34

nikolayp написа:
hrpopov217 написа:Тези които имат телефон в подлакътника, обикновенно немогат да ползват външен телефон! Пускам го да търси, намира си ми моя си телефон, въвеждам си паролите, вързва се и до там. Bluetooth при тези с фабричен телефон си е само за него. Къде ли не ходих, даже и в Бова Кар и Варна Карс ми потвърдиха, че щом имам телефон в подлакътника, да забравя че ще вържа друг телефон.

и моята има телефон в подлакътника, но не го ползвам, а си закачам който от двата ми телефона си поискам през блутут-а. както е написано горе трябва да си "пеирнеш" телефона с колата през add new device.


Точно от там го правя, но не става. Изписва ми че е свързан, но нищо повече. А с този който ми е в подлакътника никакъв проблем, закача го и си работи без проблем.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 23.01.2014
Кара: BMW 530d E61

Re: телефон в Е60

Мнение от bogev » 01 Фев 2014, 9:31

Ivel написа:Намери си къде ти се намира Bluetouth communication active .Натисни върху него за да се появи човка от страни .Така ти показва ,че си го активирал.Пусни на телефона търсене на устроийства,чрез блутута.Ще ти излезе нещо от типа BMW54354 .Свържи се с него.Ще ти иска парола.Ти си измисляш някаква .Примерно 1 или да речем 1111 (Аз съм с Iphone и иска да въведа минимум 4 символа) .Чакаш малко и на екрана на бмвто ще ти излезе питане ,дали да добавиш новото устройство.Даваш му accept ,въвеждаш пак паролата и си готов.
п.с Ако натиснеш върху Bluetouth communication active и не иска да се появи човка в квадратчето най-вероятно си за смяна на телефонния модул.Аз с това се занимавах тази седмица :)
Здравей колега и аз така го правя и се сдвояват телефона и колата, но не мога да осъществя разговор през колата а са свързани, със софт от 2008 год. съм.Моля за някакви идеи.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 9.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 530i E60
Мечтае да кара: М6

Re: телефон в Е60

Мнение от Rennfahrer » 01 Фев 2014, 11:00

Колега, напълно е възможно да нямаш блутуут модул. Моята е 2004 също и няма. Провери по номер на рама, имаш ли въобще bluetooth connection, защото четох някъде, че са почнали да ги слагат фабрично на моделите към края на 2005 г. Можеш да хвърлиш едно око и на тази тема: viewtopic.php?f=116&t=360026

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 23.01.2014
Кара: BMW 530d E61

Re: телефон в Е60

Мнение от bogev » 01 Фев 2014, 21:18

Rennfahrer написа:Колега, напълно е възможно да нямаш блутуут модул. Моята е 2004 също и няма. Провери по номер на рама, имаш ли въобще bluetooth connection, защото четох някъде, че са почнали да ги слагат фабрично на моделите към края на 2005 г. Можеш да хвърлиш едно око и на тази тема: viewtopic.php?f=116&t=360026

Колега проверил съм и има модул и телефона в подлакътника работи, а с моя телефон HTC One се свързват и и изписва и в колата и на телефона че са свързани но до там, не мога да говоря през колата. С други телефони е същото.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: телефон в Е60

Мнение от nikolayp » 02 Фев 2014, 12:55

какво точно се случва като опиташ да набереш номер след като са се свързали? и нали при свързването ги "перваш" с код и след това телефона ти го има в списъка с телефони в менюто на колата?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: телефон в Е60

Мнение от iceblast » 02 Фев 2014, 13:08

bogev написа:
Rennfahrer написа:Колега, напълно е възможно да нямаш блутуут модул. Моята е 2004 също и няма. Провери по номер на рама, имаш ли въобще bluetooth connection, защото четох някъде, че са почнали да ги слагат фабрично на моделите към края на 2005 г. Можеш да хвърлиш едно око и на тази тема: viewtopic.php?f=116&t=360026

Колега проверил съм и има модул и телефона в подлакътника работи, а с моя телефон HTC One се свързват и и изписва и в колата и на телефона че са свързани но до там, не мога да говоря през колата. С други телефони е същото.


Имаш Блутут, но той се ползва за да свърже безжичният телефон в подлакътника, а не всеки телефон. Трябва ти по-модерен блутут модул за да стане работата, ти в момента си просто с безжичен телефон.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: телефон в Е60

Мнение от miroleskov » 03 Фев 2014, 0:43

И аз съм така.Блутут е само мираж,ако имаш желание можеш да смениш модула


Sent from my iPhone using Tapatalk
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook