Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от maikooo » 02 Фев 2017, 8:45

CrazyElement написа:средния живот на акумулатор е 5 години

Къде ги четеш тези неща, как ги определяш, защо да е толкова??
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от andy » 02 Фев 2017, 9:21

На няколко от колите ни акумулаторите минаха 9 г. Не че съм гледал какво пише на акумулатора, а просто са закупени чисто нови и не са сменяни и зареждани на зарядно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от nikolae » 02 Фев 2017, 14:58

CrazyElement написа:Не знам аз лично не мога да повярвам 530ка дизел да изкара с оригинален акумулатор 13 години , освен ако докато се е предавала да кажем 2-3 год , акумулатора е бил свален от колата. Просто не мога съжелявам, средния живот на акумулатор е 5 години , макс да стигне до 10 макс! И то това ще е на някаква кола с 3 модула и бензинова , както казах старата ми кола беше изкарал 8 години, но беше бензинка и имаше 2 модула абс и аирбег модул. Конректно е60ките с толкова електроника , където заспиват след 30 минути и прочие не мога да го повярвам , първо искам да попитам колегата как е сигурен , че акумулатора е на 13 години ? Има графирана щампа на акумулатора трябва да е БОШ и едни от числата показват месец и година. Проверен ли е наистина , че е 13 годишен или просто го казваш така защото е реално оригинален?


Когато беше клекнал до 7в. и го свалях, за да го заредя, там видяхме bmw лого и дата с месец и 2003год.
Колата имам от година, веднъж след поставяне на алармата беше паднал, така и не разбрах причината, заредихме го
и така вече карам. Сега си спомням, че предния собственик беше сменял акумулатор, заради проблем с паленето, но
се оказа, че е реле + свещи и са върнали оригиналния, с който той е карал година.
Знам, че не може да му се разчита, може и довечера да не запаля, но докато не умре, няма да го пипна :-)

Е90-то 330и също беше с оригинален, Е46-цата 320и също беше оригиналния, на брат ми Е60 530и, което карах година,
си спомням, че давах ток на един познат и той се шегуваше, че ще ми убие акумулатора.
Досега на кола не съм сменял акумулатор, явно този ще бъде първият :-)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от badsharki » 02 Фев 2017, 15:12

nikolae написа:Когато беше клекнал до 7в. и го свалях, за да го заредя, там видяхме bmw лого и дата с месец и 2003год.
Колата имам от година, веднъж след поставяне на алармата беше паднал, така и не разбрах причината, заредихме го
и така вече карам. Сега си спомням, че предния собственик беше сменял акумулатор, заради проблем с паленето, но
се оказа, че е реле + свещи и са върнали оригиналния, с който той е карал година.
Знам, че не може да му се разчита, може и довечера да не запаля, но докато не умре, няма да го пипна :-)

Е90-то 330и също беше с оригинален, Е46-цата 320и също беше оригиналния, на брат ми Е60 530и, което карах година,
си спомням, че давах ток на един познат и той се шегуваше, че ще ми убие акумулатора.
Досега на кола не съм сменял акумулатор, явно този ще бъде първият :-)

Обикновено при ме е първото нещо, което сменям, защото съм го "ял" достатъчно пъти и знам, че акумулатор те оставя винаги в най-неподходящия момент.
Според мен с твоите симптоми - нулиране на часовник, ресетване на модули и светване на ск. кутия, си за нов акумулатор, но всеки си знае. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от todorSTY » 02 Фев 2017, 21:52

Моя, който смених миналата година също беше оригиналния - от 2006г., значи е изкарал до 2015г., демек 10 год. Но много е важно да се отбележат няколко неща - къде е карана колата и как- моята беше от южна Италия, където зима наричат температури от 10 градуса :lol: , отделно като видях запаметените дестинации на навигацията - тая кола беше карана основно по магистрала и на дълги разстояния, което много щади акумулатора в сравнение с нашите температури и нашия стил на шофиране и нашите разстояния ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от CrazyElement » 02 Фев 2017, 23:21

Навсякъде в интнерт по статии а и след говорени с електричари , сами казвали , че средната е 5, затова казах и макс 10 год да изкара, интересно как вашите са изкарали по 13години , не споря вероятно са карани само на дълго и както каза колегата в Италия на по-топло време. ИЗвинявам се , че така се изказах изглежда може един акумулатор да изкара 10 год, то моя изкара близо 5 , но след 1 седмица в сервиза само на палене и местене + ниски темп и падна , реших , че няма смисъл да се занимавам още 2 год с умираш акумулатор и всеки път да го връщам от гроба. Все пак оригинален БОШ 95 АМП акумулатор струва 210 лева , не е толкова много :).

maikooo написа:
CrazyElement написа:средния живот на акумулатор е 5 години

Къде ги четеш тези неща, как ги определяш, защо да е толкова??


Сам знаеш колко електроника има в тези коли , моята например заспива на 38 минута , на други заспива на 15 , всичко зависи от оборудването на колата (какви екстри има). При условие , че старата ми кола изкара 8 год. с един акумулатор при условие , че както казах имаше само 2 модула АБС и аирбег. Не мисля , че бмвто ми може да изкара тези години каквото и да правя , консумацията на ток е просто прекалено голямо , колата се кара средно колкото градско толкова и извънградско , често пътувам Хасково-София-Хасково 500 км , но и доста градско въртя , като цяло аз съм ОК ако акумулатора ми държи около 5 год, 210 лева на 5 год не е толкова зле.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от badsharki » 03 Фев 2017, 8:18

CrazyElement написа:Сам знаеш колко електроника има в тези коли , моята например заспива на 38 минута , на други заспива на 15 , всичко зависи от оборудването на колата (какви екстри има).

Имай предвид, че точно заради многото електроника от БМВ (а и не само) са решили да сложат тая система за следене циклите на зареждане/разреждане на акумулатора. И изглежда системата, ако работи изрядно, си върши работата след като има акумулатори на 10+ години. Така, че колеги, разкачайте IBS-те си, но после не се чудете защо акумулатора ви изкарва само 2-3 години. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от maikooo » 03 Фев 2017, 8:31

CrazyElement написа:Сам знаеш колко електроника има в тези коли

Какво значение има колко електроника има? Всичко е изчислено, ако имаш изрядна система изразходения ток се възвръща безпроблемно. По твоята логика на Ф01 акумулатора колко трябва да кара, 2 год? 10 човека ти казаха, че имат акумулатори на около 10 год., а ти продължаваш да твърдиш, че не било така...
badsharki написа:
CrazyElement написа:Сам знаеш колко електроника има в тези коли , моята например заспива на 38 минута , на други заспива на 15 , всичко зависи от оборудването на колата (какви екстри има).

Имай предвид, че точно заради многото електроника от БМВ (а и не само) са решили да сложат тая система за следене циклите на зареждане/разреждане на акумулатора. И изглежда системата, ако работи изрядно, си върши работата след като има акумулатори на 10+ години. Така, че колеги, разкачайте IBS-те си, но после не се чудете защо акумулатора ви изкарва само 2-3 години. :)

:yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от adovet » 03 Фев 2017, 8:54

Както казаха колегите няма значение колко електроника има в една кола за живота на акумулатора. Важно е тази електроника дали работи както трябва. Ако всичко е ОК, няма пречки един акумулатор да изкара съвсем спокойно 10г. Така например в първите Е70 имаше бъг и акумулатора се скапваше бързо, след ъпдейт на софта този проблем е отстранен. Така че крейзи това че при теб батериите не държат дълго не значи,че и при останалите е така. Тея статистики не знам къде ги четеш за живота на акумулаторите, освен ако не е някой местен вестник в Пазарджик

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от nikolae » 03 Фев 2017, 9:55

badsharki написа:.... Според мен с твоите симптоми - нулиране на часовник, ресетване на модули и светване на ск. кутия, си за нов акумулатор, но всеки си знае. :)


Това се е случвало 3-4 пъти за година, сега зимата при големите студове два пъти и миналата година зимата, пак веднъж или два пъти.
Нямам идея преди как е карана, за жалост аз карам център градско, къси разстояние. Като взимам акумулатор ще е AGM задължително.

Не знам колегата как го е взел за 210 лв, аз под 300 АГМ Бош не намирам такъв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от rafa224 » 03 Фев 2017, 16:17

adovet написа:Както казаха колегите няма значение колко електроника има в една кола за живота на акумулатора. Важно е тази електроника дали работи както трябва. Ако всичко е ОК, няма пречки един акумулатор да изкара съвсем спокойно 10г. Така например в първите Е70 имаше бъг и акумулатора се скапваше бързо, след ъпдейт на софта този проблем е отстранен. Така че крейзи това че при теб батериите не държат дълго не значи,че и при останалите е така. Тея статистики не знам къде ги четеш за живота на акумулаторите, освен ако не е някой местен вестник в Пазарджик

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Колеги да спрем спора :D Честито на късметлийте ползващи акумулаторите си по 10 и повече години. Аз вече писах, че моя оригинален на Х5 Е70 изкара 5 г. Само ще добавя, че всички продаващи акумулатори щом чуят BMW вдигат ръце и казват, че топят бързо акумулаторите, какъвто и да сложим. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от CrazyElement » 03 Фев 2017, 18:03

rafa224 написа:
adovet написа:Както казаха колегите няма значение колко електроника има в една кола за живота на акумулатора. Важно е тази електроника дали работи както трябва. Ако всичко е ОК, няма пречки един акумулатор да изкара съвсем спокойно 10г. Така например в първите Е70 имаше бъг и акумулатора се скапваше бързо, след ъпдейт на софта този проблем е отстранен. Така че крейзи това че при теб батериите не държат дълго не значи,че и при останалите е така. Тея статистики не знам къде ги четеш за живота на акумулаторите, освен ако не е някой местен вестник в Пазарджик

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Колеги да спрем спора :D Честито на късметлийте ползващи акумулаторите си по 10 и повече години. Аз вече писах, че моя оригинален на Х5 Е70 изкара 5 г. Само ще добавя, че всички продаващи акумулатори щом чуят BMW вдигат ръце и казват, че топят бързо акумулаторите, какъвто и да сложим. :yes:


Те карат най-изправните коли бе колега , нашите са повредени :) , само 5 години карат акумулаторите. Кой знае на колегата дали колата не му е висяла в някъде за продан 2-3 години и този акумулатор реално е бил свален :D .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от todorSTY » 05 Фев 2017, 19:50

Колеги, днес колата изведнъж без никакви предварителни симптоми изгуби мощност, натискам до дупка, но без резултат, едвам пъпли. Колата стана много шумна - като Зил направо и в купето влиза миризма на изгорели газове, като отворя предния капак мирише силно на изгорели газове. На какво може да се дължи? Знам, че темата не е за тук, но тази тема се радва на голям интерес и затова пиша тук.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от pepsin » 05 Фев 2017, 20:55

Изпускателен колектор,мека връзка, :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от adovet » 05 Фев 2017, 21:14

todorSTY написа:Колеги, днес колата изведнъж без никакви предварителни симптоми изгуби мощност, натискам до дупка, но без резултат, едвам пъпли. Колата стана много шумна - като Зил направо и в купето влиза миризма на изгорели газове, като отворя предния капак мирише силно на изгорели газове. На какво може да се дължи? Знам, че темата не е за тук, но тази тема се радва на голям интерес и затова пиша тук.

Няма смисъл да пускаш във всяка тема за Е60 проблема ти. Можеше просто да напишеш отделна тема

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook