Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от shkata » 30 Яну 2017, 15:41

todorSTY написа:Имам следния проблем: Колата ми нулира часа и разхода. Така знам, че това става, когато няма ток, обаче колата е с акумулатор на година и половина, напълно рециклиран алтернатор отпреди два месеца, заспива, не се буди след заспиване и няма консумация след заспиване. В събота й направих 50 тина км. - достатъчни, за да зареди акумулатора, после неделя карах малко по квартала и от тогава до снощи не я бях палил, тоест не е палена три дни. Снощи запали почти без да се замисли, но отново бяха нулирани данните :dunno: :dunno: :dunno: Вече нз. какво да правя и къде да търся проблема.


50 км е малко относително - по-важно е колко време си карал. Ако караш 1 час ще заредиш теоретично нещо от сорта на 8-10Ah .Сам си сметни какво е това на фона на 110Ah акумулатор... А ти сигурно си карал 30 минути.
Най-простия тест който можеш да направиш е да свалиш акумулатора , да го заредиш хубаво и пак да пробваш.
Може да пробваш и да я оставиш с изключен IBS .
Добре е да си вземеш 1 волтметър за запалката и да гледаш как зарежда и какво се случва за да отметнеш евентуални проблеми с алтернатора.
Може пак да погледнеш как заспива ...
Може да провериш и консумацията при запалена кола...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от todorSTY » 30 Яну 2017, 16:16

И алтернатора е след цялостен ремонт отпреди един месец :lol: :dunno: , странна работа, може би наистина карам малко, защото 50 км., но с 3-4 гасения и паления, което дърпа много ток.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от shkata » 30 Яну 2017, 18:24

Едва ли си тръгнал да правиш ремонт на алтернатора профилактично. Най- вероятно е имало няколко дълбоки разряда на акумулатора... И тогава може да не си го свалил да го заредиш бавно , а може да са ти подали ток и тотално да си го довършил. Ти си знаеш какво е ставало. Ако имаш друга кола смени акумулаторите и ако проблема изчезне е време да се възползваш от гаранцията :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от timur_lenk » 30 Яну 2017, 21:58

Моята не я карам от 1 месец,неможе заради снега.Знаете какви са температурите вънка.Паля я през 5 дни за по 30 мин.Няма проблеми колата с паленето.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от todorSTY » 31 Яну 2017, 7:02

Принципно алтернатора го свалихме, защото лагерите се бяха разбили, но при свалянто излезнаха още неща и го правихме целия. Иначе да, тази зима не, но миналата два ли три пъти са ми давали ток.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от maikooo » 31 Яну 2017, 8:48

rafa224 написа:колега ти ме уби с това 13-14 годишен :D Няма акумуулатор, който да изкара толкова.

CrazyElement написа:Не тоя колега просто ме уби от смях 13 годишен акумулатор ХАХА

Колеги защо така грубо и с насмешка? Уважавайте малко събеседниците си. Защо мислите, че след като на вас не са ви изкарали по толкова акумулаторите и при останалите е така? Продължителността на живот на акумулатор е много разтегливо понятие, защо сте толкова категорични, че е невъзможно? Оригиналните акумулатори могата да карат по много години, стига всичко по колата да е наред и да няма проблем с токовете.
За протокола - миналата година смених акумулатора на е46 330д, беше оригиналния с щампа 2001 г. на него, 15 г. от които аз карах колата 9 г., добре ли е? На моята петица също е оригиналния с щампа 2005 г., т.е. е на 12 г. и все още държи ток. Има много колеги, които също са споделяли за акумулатори с над 10 г. стаж :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от adovet » 31 Яну 2017, 9:43

maikooo написа:
rafa224 написа:колега ти ме уби с това 13-14 годишен :D Няма акумуулатор, който да изкара толкова.

CrazyElement написа:Не тоя колега просто ме уби от смях 13 годишен акумулатор ХАХА

Колеги защо така грубо и с насмешка? Уважавайте малко събеседниците си. Защо мислите, че след като на вас не са ви изкарали по толкова акумулаторите и при останалите е така? Продължителността на живот на акумулатор е много разтегливо понятие, защо сте толкова категорични, че е невъзможно? Оригиналните акумулатори могата да карат по много години, стига всичко по колата да е наред и да няма проблем с токовете.
За протокола - миналата година смених акумулатора на е46 330д, беше оригиналния с щампа 2001 г. на него, 15 г. от които аз карах колата 9 г., добре ли е? На моята петица също е оригиналния с щампа 2005 г., т.е. е на 12 г. и все още държи ток. Има много колеги, които също са споделяли за акумулатори с над 10 г. стаж :yes:

Първата ми Е46 беше си с оригиналния акумулатор и така и я продадох с него. Като я продавах беше на 9г.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от atanasov_aa » 31 Яну 2017, 11:25

todorSTY написа:Принципно алтернатора го свалихме, защото лагерите се бяха разбили, но при свалянто излезнаха още неща и го правихме целия. Иначе да, тази зима не, но миналата два ли три пъти са ми давали ток.

Ако не си сложил истинско Валео регулатор, е възможно да имаш от това ядове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от todorSTY » 31 Яну 2017, 11:43

Ако не се лъжа е истинско - ремонта ми излезе 350 лв. Колата винаги от както съм я взел вече две години и половина го прави този проблем. Преди мислех, че е заради тока, но след като всичко възможно относно тока по нея съм направил вече не знам къде е проблема. Преди като ми нулираше данните палеше и бая трудно, след последните ремонти вече няма затруднения, но този проблем не спира да се появява :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от badsharki » 31 Яну 2017, 15:12

maikooo написа:
rafa224 написа:колега ти ме уби с това 13-14 годишен :D Няма акумуулатор, който да изкара толкова.

CrazyElement написа:Не тоя колега просто ме уби от смях 13 годишен акумулатор ХАХА

Колеги защо така грубо и с насмешка? Уважавайте малко събеседниците си. Защо мислите, че след като на вас не са ви изкарали по толкова акумулаторите и при останалите е така? Продължителността на живот на акумулатор е много разтегливо понятие, защо сте толкова категорични, че е невъзможно? Оригиналните акумулатори могата да карат по много години, стига всичко по колата да е наред и да няма проблем с токовете.
За протокола - миналата година смених акумулатора на е46 330д, беше оригиналния с щампа 2001 г. на него, 15 г. от които аз карах колата 9 г., добре ли е? На моята петица също е оригиналния с щампа 2005 г., т.е. е на 12 г. и все още държи ток. Има много колеги, които също са споделяли за акумулатори с над 10 г. стаж :yes:

На познат Е60 е с оригиналния акумулатор с щампа 2006г. При тест на акумулатора, държи 85% от заряда.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от nikolae » 01 Фев 2017, 9:30

CrazyElement написа:
Не тоя колега просто ме уби от смях 13 годишен акумулатор ХАХА , рекорда ми е 8 години изкара БАМЕР австрийски обаче колата беше бензинова и нямаше никаква електроника по нея , конкретно на е60ките живота на акумулатора е между 3-4 години.


Добре да го изхвърля просто защото е на 13 години ли ?
Карам докато е жив и сменям с нов.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от shkata » 01 Фев 2017, 9:44

nikolae написа:
CrazyElement написа:
Не тоя колега просто ме уби от смях 13 годишен акумулатор ХАХА , рекорда ми е 8 години изкара БАМЕР австрийски обаче колата беше бензинова и нямаше никаква електроника по нея , конкретно на е60ките живота на акумулатора е между 3-4 години.


Добре да го изхвърля просто защото е на 13 години ли ?
Карам докато е жив и сменям с нов.


Но- точно преди да умре ще те остави в най- неподходящото време , на най- неподходящото място.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Trixster » 01 Фев 2017, 10:08

shkata написа:
nikolae написа:
CrazyElement написа:
Не тоя колега просто ме уби от смях 13 годишен акумулатор ХАХА , рекорда ми е 8 години изкара БАМЕР австрийски обаче колата беше бензинова и нямаше никаква електроника по нея , конкретно на е60ките живота на акумулатора е между 3-4 години.


Добре да го изхвърля просто защото е на 13 години ли ?
Карам докато е жив и сменям с нов.


Но- точно преди да умре ще те остави в най- неподходящото време , на най- неподходящото място.


Като направиш тест на батерията какъв заряд държи ще прецениш дали да го смениш сега или не.
Ако смяташ да караш Е60-ката още и нямаш намерение да я продаваш то най-логичното е да смениш акумулатора по-скоро. Колата е акапризна на ток от към електроника, модулите са като "пуканки" от неизправна ел. с-ма. Свършилия акумулатор натоварва алтернатора, мъчи стартера и куп други в посока да смениш акумулатора и най-малкото колкото по-скоро го смениш, толкова по-дълго ще го ползваш ти преди да продадеш колата. ;-)
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от nikolae » 01 Фев 2017, 19:07

За последното изречение си най-прав. С изключение на 3-4 случая не повече за година от както я имам, не съм имал никакви проблеми.
Изключения визирам - да ми светне скоростна кутия, чейнджър и да нулира борда.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от CrazyElement » 01 Фев 2017, 20:13

Не знам аз лично не мога да повярвам 530ка дизел да изкара с оригинален акумулатор 13 години , освен ако докато се е предавала да кажем 2-3 год , акумулатора е бил свален от колата. Просто не мога съжелявам, средния живот на акумулатор е 5 години , макс да стигне до 10 макс! И то това ще е на някаква кола с 3 модула и бензинова , както казах старата ми кола беше изкарал 8 години, но беше бензинка и имаше 2 модула абс и аирбег модул. Конректно е60ките с толкова електроника , където заспиват след 30 минути и прочие не мога да го повярвам , първо искам да попитам колегата как е сигурен , че акумулатора е на 13 години ? Има графирана щампа на акумулатора трябва да е БОШ и едни от числата показват месец и година. Проверен ли е наистина , че е 13 годишен или просто го казваш така защото е реално оригинален?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook