Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 14.11.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 2006
Детайли за колата: M

Проблем с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от emobs » 02 Фев 2012, 14:26

Здравейте колеги,

имам много странен и гаден проблем започва да ми писва купих нов акумулатор онзи ден тръгвам да паля и ......!

Закарах колата в Бовакар мислих си че е ИБС сензора или нещо подобно беше който е на минусовия кабел кабел но уви не е,прегледаха я доста време за утечка няма, проблема бил в ......когато колата заспи(закачена е на един уред който мери консумацията на акум. вижда се как колата от 30,00 за 30мин пада до 0,05-0,10 и след примерно 15-20мин изведнъж се събужда сама и консумацията е 6.00) обяснението е че според момчетата там един от модулите се е развалил и не работи както трябва и се съмняват в ДДЕ електронния блок на двигателя но не могат да кажат 100% блока е (блока струва 2200лв.)!Колата е БМВ Е60 2,5д 177к. 2006!

ХОРА ПОМАГАЙТЕ КАКВО ДА ПРАВЯ НЯКОЙ ИМАЛ ЛИ Е ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ НЯКАКВИ ВАРИАНТИ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Emooo » 02 Фев 2012, 14:32

Чел съм в чуждите форуми за такива модули дето остават "будни" и консумират. Проблема е че много хора почват да сменят модул след модул и накрая нищо. Има вариант и Бова кар да знаят как да го оправят лесно но да искат да ти сменят ДДЕ модула за да вземат повечко пари. Варианта е да търсиш други майстори да мерат и да ти кажат и те тяхното мнение.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от xerial » 02 Фев 2012, 14:47

Emooo написа:Чел съм в чуждите форуми за такива модули дето остават "будни" и консумират. Проблема е че много хора почват да сменят модул след модул и накрая нищо. Има вариант и Бова кар да знаят как да го оправят лесно но да искат да ти сменят ДДЕ модула за да вземат повечко пари. Варианта е да търсиш други майстори да мерат и да ти кажат и те тяхното мнение.


Със сигурнсот потърси друг сервиз/човек който да погледне! Не се хващай със смяна на ДДЕ за 2бона :kuku: тия от Бова са луди....проблема може и да е в "таралежа" на парното който струва не повече от 180лв.... може и пиро патрона на някой от аърбеците.... но директно ДДЕ-то :mhihi: то и колата нямаше да ти върви и щеше и други симптоми да има.

Виж това има инфо:
http://www.pistonheads.com/gassing/topi ... 89&nmt=e60

http://www.m5board.com/vbulletin/e60-m5 ... drain.html
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 14.11.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 2006
Детайли за колата: M

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от emobs » 02 Фев 2012, 15:13

xerial написа:
Emooo написа:Чел съм в чуждите форуми за такива модули дето остават "будни" и консумират. Проблема е че много хора почват да сменят модул след модул и накрая нищо. Има вариант и Бова кар да знаят как да го оправят лесно но да искат да ти сменят ДДЕ модула за да вземат повечко пари. Варианта е да търсиш други майстори да мерат и да ти кажат и те тяхното мнение.


Със сигурнсот потърси друг сервиз/човек който да погледне! Не се хващай със смяна на ДДЕ за 2бона :kuku: тия от Бова са луди....проблема може и да е в "таралежа" на парното който струва не повече от 180лв.... може и пиро патрона на някой от аърбеците.... но директно ДДЕ-то :mhihi: то и колата нямаше да ти върви и щеше и други симптоми да има.

Виж това има инфо:
http://www.pistonheads.com/gassing/topi ... 89&nmt=e60

http://www.m5board.com/vbulletin/e60-m5 ... drain.html




Имам гръмнал пиропатрон на еарбага на пасажера но ще го оправят сега охххх дано да е оттам ще я покарам и ще видим ще си купя зарядно и кабели на първо време хахахахахахах смятай дадох 30000лв. за кола и ще и давам ток РЕЗИЛ!!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 14.11.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 2006
Детайли за колата: M

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от emobs » 02 Фев 2012, 15:17

Иначе що се отнася до Бовакар аз съм СУПЕР ДОВОЛЕН ОТ ТЯХ много са коректни вярно е че вземат повече пари но знаят какво правят имам им пълно доверие познавам ги и не вярвам да искат да ме излъжат не ме карат да сменям ДДЕ просто ми казаха според тях къде е проблема аз си решавам и търся варианти!

Някой имал ли е подобен проблем и ако да как го е решил!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от INTEGRALE » 02 Фев 2012, 16:30

Колега купи си мултицет и почвай да вадиш бушоните един след друг, и сядай да дебнеш :mhihi:

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Ilko Ivanov » 02 Фев 2012, 16:53

xerial написа:....проблема може и да е в "таралежа" на парното който струва не повече от 180лв.... може и пиро патрона на някой от аърбеците....

Е60 таралеж точно - НЯМА
Пиропатрон да дава консумация - :kuku:

Сега по темата - В 50% от случаите когато колата не заспива проблема е в IBS сензора
В останалите 50% проблема е в CAS модула
Разбира се има и изключения в които дават фира и други модули,но най често проблемите са тези двата.
Това е по мои наблюдения ......

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от xerial » 02 Фев 2012, 16:59

Ilko Ivanov написа:
xerial написа:....проблема може и да е в "таралежа" на парното който струва не повече от 180лв.... може и пиро патрона на някой от аърбеците....

Е60 таралеж точно - НЯМА
Пиропатрон да дава консумация - :kuku:

Сега по темата - В 50% от случаите когато колата не заспива проблема е в IBS сензора
В останалите 50% проблема е в CAS модула
Разбира се има и изключения в които дават фира и други модули,но най често проблемите са тези двата.
Това е по мои наблюдения ......


за таралежа незнаех че не е същото като при останалите, а за пиро патрона имах предвид кабела/модула който е вързан към акумулатора не го знам точно как се води ;) а и като цяло мисълта ми беше че едвали е ДДЕ проблема :yes:
Колегата каза че ИБС му е наред :) ужж
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от emoo » 02 Фев 2012, 17:14

колега при мен беше така и аз купих нов акумулатор но се оказа блутут модула

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 14.11.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 2006
Детайли за колата: M

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от emobs » 02 Фев 2012, 19:43

Какви са признаците на развален ДДЕ?
Казаха че ИБС сензора е наред на диагностика не го хваща да има грешка, но ИБСа бил пряко свързан с ДДЕ и на базата на това че той е наред и на диагностиката не показва проблем с акумулатора а има такъв съдят че ДДЕ неработи коректно!

Незнам вече какво да правя!Гледам КАС модула в нета е 100-200$ по-малкото зло втора употреба става ли нов е към 700лв. зима е такива пари хич не ми се дават точно сега пак и да рискувам и после да кажат сори сега ДДЕ......?



СКАПАНИ МОДУЛИ СТАНЕ ЛИ СТУДЕНО СДАВАТ БАГАЖА!!! :bang: :bang: :bang: :bang: :bang: :bang:

Toва ли е КАС модула?

http://www.ebay.de/itm/BMW-E60-E61-E63- ... 4aaca68675

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Ilko Ivanov » 02 Фев 2012, 20:10

emobs написа:Toва ли е КАС модула?

http://www.ebay.de/itm/BMW-E60-E61-E63- ... 4aaca68675

Да,това е CAS модула,но той си върви комплект с ключовете и нов модул + 2 бр ключове отива към 1300лв. - това от опит ;)
Сега пак от опит - Модула подлежи на ремонт и той е елементарен :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 14.11.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 2006
Детайли за колата: M

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от emobs » 02 Фев 2012, 20:18

Ilko Ivanov написа:
emobs написа:Toва ли е КАС модула?

http://www.ebay.de/itm/BMW-E60-E61-E63- ... 4aaca68675

Да,това е CAS модула,но той си върви комплект с ключовете и нов модул + 2 бр ключове отива към 1300лв. - това от опит ;)
Сега пак от опит - Модула подлежи на ремонт и той е елементарен :mhihi:



Кой може да го ремонтира?

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от Ilko Ivanov » 02 Фев 2012, 20:21

emobs написа:
Кой може да го ремонтира?

За Бургас не знам........ Аз вчера правих един и стана перфектно,колата си заспива и консумацията пада на 0,00А - 0,01А

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 20.04.2010
Кара: '04 Е61 530d

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от ge6a86 » 06 Фев 2012, 23:03

Колега имах същия проблем като твоя . При мен колата след "заспиване" , след 15-тина минути изведнъж системите се включваха и ми регистрираше 20-тина ампера консумация в продължение на около минутка . След като пробвах какво ли не , заведох колата в Найси кар Пловдив . От там ми казаха , че някакъв модул се е шашнал и ме пратиха в Мкар да ми обновят софтуера на колата защото нямали нужната техника. Отидох в Мкар , подмениха ми софтуера и проблема изчезна . Не помня каква сума ми взеха ама не беше много .
Така че съветвам те , да пробваш с преинсталиране на софтуера :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 14.11.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 2006
Детайли за колата: M

Re: Пробле с Е60 пада ми акумулатора!

Мнение от emobs » 07 Фев 2012, 19:02

ge6a86 написа:Колега имах същия проблем като твоя . При мен колата след "заспиване" , след 15-тина минути изведнъж системите се включваха и ми регистрираше 20-тина ампера консумация в продължение на около минутка . След като пробвах какво ли не , заведох колата в Найси кар Пловдив . От там ми казаха , че някакъв модул се е шашнал и ме пратиха в Мкар да ми обновят софтуера на колата защото нямали нужната техника. Отидох в Мкар , подмениха ми софтуера и проблема изчезна . Не помня каква сума ми взеха ама не беше много .
Така че съветвам те , да пробваш с преинсталиране на софтуера :)



Оффф уш казаха че ще го оправят тя беше на ъп-софт когато правих фейслифта !!!

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook